Schmidt: "İnternet yok olacak!"

Google'ın önemli ismi, "internet yok olacak" diyor. Peki ama bunu derken aslında neyi kast ediyor?

  • Levent Öztürk
Bildiğimiz internet yakında ölebilir!

Bizim bildiğimiz hali ile internet, yakında sona erebilir. İsviçre'deki World Economic Forum'da yakın zamanda konuşan Eric Schmidt'e ilginç bir soru yöneltildi. İnternet konuları hakkında bir miktar uzman sayılabilecek olan Schmidt'e yöneltilen soru ise, internetin geleceğini hakkındaydı.

Schmidt'in ilk cümleleri ise oldukça şaşırtıcı oldu: "Basit bir şekilde cevaplarsam, bugün tanıdığımız internetin yok olacağını söyleyeceğim." Schmidt, bu cümlenin ardından açıklamasını biraz daha genişletti.

Schmidt'in söylediğine göre çevrenizde "o kadar fazla ürün, algılayıcı, giydiğimiz ve etkileştiğimiz şey olacak ki, artık interneti fark etmeyeceksiniz." Başka bir deyiş ile, çevremizdeki eşyaların hemen hepsinin interneti kullanması ve internete ulaşmak için herhangi çaba göstermediğimiz, sürekli internet ile etkileşimde olduğumuz bir dünya ile karşılaşacağız.

Kısacası Schmidt, internet yok olacak derken, bugün kullandığımız haliyle internetin yok olacağından bahsediyor. Ama diğer yandan, internet artık hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline gelecek ve onun varlığını bile hissetmeyeceğiz. İnternete bağlanmak gibi bir kavram olmayacak; zaten hep bağlı olacağız...

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

yakında insan vücudu bile internete bağlı kalacak. bu tıp alanında tam bir çığır açacak.

Schmidt" Internet yok olacak", Tim berners Lee "2009 yılında; Artık web sitesi yapmayın gelecek veri sistemlerinde", Satya Nadella "Veri sistemleri çok daha hızlı büyüyor" Internet Amerika Birleşik Devletlerindeki ve dünyanın en büyük ağı, NFC, Intranet, Devlet ağları giderek artıyor ve Veriler birbiri ile servislerle haberleşiyor. Ölecek olan HTML, Web Sitesi, Web Programı dedikleri kısım. HTML5 çok yavaş ilerliyor ve varmak istediği noktaya gidecektir. Giderken Web sitesi tasarlayan, E-Ticaret, E-Devlet kurmak isteyenlerin tüm yatırımlarını önüne katıp çöp edip gidecektir. Schmidt bunu diyor bence.

Resimde Toyota kullanılıyor Prius. ;)

kesinlikle haklı

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play