Sharp, 8K TV ile CES'te görücüye çıktı

TV üreticileri 4K yarışındayken Sharp bahsi arttırdı; 8K çözünürlüklü televizyonunu tanıttı!

Sharp'tan 8K çözünürlüklü televizyon

Sharp, 2015 boyunca devam edecek gibi görünen 4K televizyon rekabetine çok önde başladı ve CES 2015'te, 8K çözünürlüklü televizyonunu tanıttı.

Sharp'ın "4K'nın Ötesinde" olarak isimlendirdiği 4K elevizyonlarının yeni neslinde 4K TV'lerde kullanılan 42 milyon sub pixel yerine 66 milyon sub pixel kullanılıyor. Bu da çok daha keskin görüntülerin yakalanmasını sağlıyor.

Sharp ayrıca, 8K çözünürlüklü ilk televizyonunu da, Japonya'da 2016'da devreye girecek 8K TV yayınının testleri için üretti. Test yayınının standartlarına uygun olarak gelitirilen televizyon Japonya'da 2015 içinde satışa çıkacak. 85 inç boyutlarındaki televizonun çözünürlüğü tam olarak 7,680 x 4,320 piksel ölçülerinde. Cihazın tazelenme hızı ise 120Hz.

Samsung ayrıca, 43 inçten 80 inçe kadar, 4K çözünürlüğünde yeni TV'leri de 2015 içinde piyasaya sürecek 2015'te yaşanması beklenen 4K savaşında pozisyonunu alacak. Sharp'ın bazı yüksek seviye modellerinde ise Google'ın Android sistemi bulunacak ve bu akıllı televizyonlarla gelişmiş uygulamaları kullanmak mümkün olacak.

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

şimdi bişi derdimde neyse.....

ne olacak yahu ne işe yarar ,böyle şeylere harcama niye amaç ne,nereye gidecek hayret doğrusu.bilen anlatsın amaç ne,hedef ne?

@06 Oca 2015 16:08 Aynen katılıyorum senden daha işe yarar ve ucuz teknolojik aletler bekliyoruz.

Çıksın ama Türkiye'de alan faydasını göremez. Ülkemizde yayın kalitesi belli. Turksat, Türk Telekom kablo TV'den dünyanın parasını alıyorlar, nereye yatırıyorlar belli değil. Özel kanallar 45 dakikalık diziyi reklamlarla şişirip 3 saatte veriyorlar, nereye yatırıyorlar o da belli değil. Acilen devlet, dağıtıcı firmalar ve özel kanallar elele verip yayın kalitesini arttırmak için yatırım yapmalı.

@06 Oca 2015 17:08 öne türk televizyonları içerik kalitesini arttırmalı. tek elden yönetilen medyadaki bu aptallaştırma politikalarıyla ülkede bilim yapamayacak hale geleceğiz.

Daha türkiyede hd yayın kullanımı yaygınlaşmamısken Japonya da 8k yayına geçilmesi ...

@06 Oca 2015 17:14 japonlar her zaman önümüzde..

2053 te belki.2023 az geldi.

Gereksiz, faydasız, fuzuli.

Bence çok başarılara imza atacak gibi görünüyor sharp böyle devam ederse bir çok markayı geride bırakacak Şuhan kendim 60' sharp Quattron kullanıyorum ve normal led tv lere göre görüntüsü çok mükemmel bir çok markanın led tv lerini kullandım yanlız bu kullandığım diğer tv lere göre renk kalitesi çok iyi ayrıca bahsetmiş olduğum tv 4 renk kullanıyor

Sharp helal olsun sana. Öncüsün güçlüsün.

Ne kadar gerilerdeyiz.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir