Silent Hill: The Short Message duyuruldu ve PlayStation 5'e ücretsiz çıktı!

Oyun severler tarafından heyecanla beklenen Silent Hill: The Short Message duyuruldu ve PlayStation 5 için çıktı. Tamamen ücretsiz olan Silent Hill: The Short Message oyuncuları karanlık ve tekinsiz bir yolculuğa çıkarıyor...

Konami, oyun severlere tarafından heyecanla beklenen yeni Silent Hill oyununu PlayStation Showcase etkinliğinde duyurdu. Üstelik duyurmakla kalmadı, bu oyunun oyunculara tamamen ücretsiz olarak sunulacağını da müjdeledi.

Konami yaptığı açıklamada, ünlü psikolojik korku serisinin yeni öyküsü Silent Hill: The Short Message'ın, PlayStation Store'da ücretsiz olarak yayınlandığını duyurdu. Ayrıca, geliştirici stüdyo Bloober Team'in merakla beklenen Silent Hill 2 remake için yayınladığı yeni fragman, iyileştirilmiş ve modernleştirilmiş mücadelelerde oyuncuları nelerin beklediğini gözler önüne seriyor.

Silent Hill: The Short Message Hikayesi Ne?

Silent Hill: The Short Message'ın baş kahramanı Anita, bir arkadaşı tarafından şehrin dışında terk edilmiş bir apartman kompleksine çağrılıyor. Anita bu tüyler ürpertici mekânı keşfederken gizlemeye çalıştığı karanlık bir gerçekle de yüz yüze geliyor.

KONAMI daha önce Silent Hill serisi için yeni bir dönemi başlatacak birçok yeni oyun ve interaktif medyanın yolda olduğunu duyurmuştu. Silent Hill: The Short Message, serinin eski ve önümüzdeki dönemde çıkacak oyunlarından bağımsız, tamamlanan hikayesiyle kısa bir oyun. Oyun günümüzde geçiyor ve 21'inci yüzyılda herkesin aşina olduğu bir tema olan sosyal paylaşım sitelerindeki iftira ve zorbalığı ele alıyor. Silent Hill: The Short Message, aynı zamanda 10 yıldan sonra piyasaya sürülen ilk Silent Hill oyunu olma özelliğine sahip olmasıyla da önemli bir yapım.

Silent Hill: The Short Message lansman fragmanını hemen yukarıdaki videoda izleyebilirsiniz.