Simgeleri Kişiselleştirmenin 3 Yolu!

Windows 10'da masaüstünü biraz kişiselleştirmeye ne dersiniz? İşte simgeleri değiştirmenin 3 yolu...

  • Zeynel A. Öztürk
Simgeleri Kişiselleştirmenin 3 Yolu!

Windows'un masaüstünde muhtemelen bolca zaman harcıyorsunuz. Bu kadar sık gördüğünüz bir ekranı kişiselleştirmek istiyorsanız bu, yerinde bir davranış. Windows 10, kişiselleştirme olanakları yönünden zengin bir işletim sistemi. Windows simgelerini değiştirmek için ise izleyebileceğiniz birkaç yol var.

1. Simge Boyutlarını Değiştirin

Masaüstünüzde boş bir alana tıklayın ve Görünüm menüsünden Büyük, Orta ve Küçük simgeler arasından seçim yapın. Bu ön-seçenekleri beğenmiyorsanız, Ctrl tuşunu basılı tutarken fare çarkını döndürerek ince ayar yapabilirsiniz.

2. Simgeleri Değiştirin

Program kısayollarının simgelerini dilediğniz gibi değiştirebilirsiniz. Bir kısayola sağ tıklayın ve Özellikler'e tıklayın, ardından Simge Değiştir düğmesine basarak yeni bir simge seçin.

3. Masaüstü Simgelerini Gizleyin

Masaüstü simgeleri, duvar kağıdını görmenizi engellemekten başka bir işe yaramıyor mu? Bu durumda masaüstünde boş bir yere sağ tıklayıp ve Görünüm > Masaüstü öğelerini göster'i seçerek tüm simgeleri gizleyebilirsiniz. Bu işlemi tekrarlayarak simgelerinizi eski yerine geri getirebilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Masaüstümde icon bulunmasından hoşlanmıyorum, Zeynel! Bu yüzden RocketDock kullanıyorum. Olağanüstü ergonomik oluyor ve göze hitap ediyor. Emektar RocketDock hala hayatta:)..

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play