Sızan Update 1 güncellemesi, RTM olmayabilir!

Microsoft'un kendi eliyle sızdırdığı Windows 8.1 Update 1 RTM, aslında RTM değil miydi?

  • Zeynel A. Öztürk
Sızan Update 1 güncellemesi, RTM olmayabilir!

Windows 8.1 Feature Pack'e (Update 1) geçmek için keşfedilen ama kısa sürede kapatılan yol kolay olabilir. Ancak bir web sitesinin iddiasına göre Microsoft, paketin yükleme mekanizmasını test ederken, sızan yapının RTM olmayabileceğini ortaya çıkarttı.

Çince web sitesi PCBeta'ya göre 17031 numaralı yapı, Microsoft'un güncelleme yöntemini test etmekte kullandığı bir yapı olabilir. Microsoft, kayıt defterindeki bir değişiklikle güncellemeyi indimeye izin veren bir yöntemin açığa çıkmasının ardından, dosyaları kısa sürede sunucudan kaldırmıştı.

Güncellemenin Nisan başında düzenlenecek olan Build geliştirici konferansında resmi olarak yayınlanması bekleniyor. Bu duyurda ortaya çıkacak olan güncellemenin, geçtiğimiz günlerde Microsoft sunucularında ortaya çıkan güncellemerlerden daha yeni olma ihtimali yüksek.

Son sızan dosyaların önceki sızıntılar üzerine yüklenebiliyor olması, güncelleme yayınlandığında aynı durumun mümkün olacağının işareti olabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

microsoft iyi gidiyor bence

Ben bir ay önce Windows 8.1 (Update 1) kurdum kullanıyorum, gayet memnunum klavye ve fare kullanımına daha uygun hale getirmişler. Masa üstüne metro uygulamalarını ekleyebiliyorum, ingilizce olduğu için fazla kurcalayamadım, sanki fazla bir değişiklik yok gibi.

Ne kadar stabil çalışır güncelleme ?(sızan değil çıkıcak olan)

erkenden yükleyen sazanlar düşünsün :)

patlamasın millet. beklesin az bir süre daha. kaç aylıksınız anlamadımki

Windows 8 den sonra 8.1 fena olmamış. MS iyi yolda.

merak etmeyin beyler windows 9 çıkınca aynı xpye yaptığıklarını windows 8e de yapacak ve win 8 de kesinlikle başarılı olur vista kullanan insan dünyada yokdur eminimki

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost