Smart Home, her şeyi birbirine bağlıyor!

Samsung'un CES sürprizleri bir bir ortaya çıkıyor: İşte Samsung Smart Home ve sundukları...

  • Zeynel A. Öztürk
Samsung Smart Home, her şeyi birbirine bağlıyor!

Samsung'un her şeyi birbirine bağlama hayalini kurduğu geleceği artık beklemenize gerek yok. Firmanın CES 2013'te duyurduğu yeni Samsung Smart Home platformu, smart TV'leri, beyaz eşyaları ve akıllı telefonları birbirine bağlıyor, tek bir uygulama üzerinden hepsini yönetmenize izin veriyor.

Yeni bulut tabanlı sunucu platformu, çamaşır makinesinden TV'lere, dijital kameralardan Galaxy Gear'a her şeyi tek, entegre bir arayüz üzerinden kontrol etmenize izin veriyor. Buraya kadar her şey güzel, ancak muhtemelen platformun nasıl çalıştığını merak ediyorsunuz.

Samsung, Smart Home işlevlerini üçe ayırıyor: Cihaz Denetimi, Ev Görünümü ve Akıllı Müşteri Hizmeti.

Cihaz Denetimi, ayarları mobil cihazdan veya bir smart TV üzerinden kişiselleştirmenize, bağlı cihazları kontrol etmenize izin veriyor. Özel bir Smart Home uygulaması, örneğin klimayı açıp kapmanıza vs. izin veriyor. Sisteme sesli komutlarla bağlanmak da mümkün oluyor.

Ev Görünümü, elektronik cihazlarınız ve ev eşyalarınız üzerindeki entegre kameraları akıllı cebiniz yardımıyla izlemenizi sağlıyor.

Akıllı Müşteri Hizmeti ise eşyalarınız servise veya yenilenmeye ihtiyaç duyduğunda size bu konuda bir uyarı veriyor.

Samsung cihaz ve ev eşyası sahipleri, Smart Home'un 2014'ün ilk yarısında satışa sunulmasını bekleyebilirler.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Çok güzel omuş ama Cloud Server da evin içinde olsaydı, harika olacaktı ve 10 üzerinden 10 puan verecektim. Umuyorum ki önümüzdeki yıllarda Linux, All in One Home Server'lara sahip olacak ve tüm işlerimizi uzaktan evdeki server'ımız üzerinden yürüteceğiz. Personal Cloud, Linux için kaçırılmaması gereken bir fırsattır. Her akıllı eve kendi cloud'unu kuruyoruz. Akıllı evlerin server'a sahip olmaması düşünülemez. Bilgi depolama, e-mail, web hosting, file sharing, private communication networks, online radyo ve tv yayını gibi pek çok işlemi bu sayede güvenli ve çok ucuza gerçekleştirebileceksiniz. "Home Servers&Personal Cloud Technologies" başlıklı blog yazımı okuyunuz...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost