Snapchat Windows'u "düşünüyor!"

Windows Phone kullanıcılarının çok uzun zamandır bekledikleri uygulama, "galiba" geliyor!

Snapchat artık Windows'a da geliyor!

Microsoft ile Snapchat, bir yılı aşkın bir süredir Windows Phone uygulaması üretilmesi için görüşmekteydi ve görünene göre, yakın zamanda bu görüşmeler sonuçlanacak. Snapchat'in Destek hesabındaki bir Twitter cevabına göre firmanın "gelecekte" bir Windows Phone uygulaması yapma "planları" bulunmakta.

Bilmeyenler için özetlemek gerekirse, Snapchat uygulaması sayesinde bir fotoğraf veya video çekerek, ona yazı ekleyerek bir arkadaşınıza gönderebiliyorsunuz. Arkadaşınızın bu gönderiyi görmek için belirli bir süresi bulunuyor ve bu sürenin sonunda fotoğraf ya da video siliniyor. Uygulama daha önce iOS ve Android üzerinde ulaşılabilirdi ve Windows Phone üzerinde bazı üçüncü parti uygulamalar sayesinde kullanılabiliyordu.

Ancak bu üçüncü parti uygulamalar uzun ömürlü olmadılar. Birkaç ay önce Snapchat tarafından güvenlik sorunları endişesi belirtilerek, bütün üçüncü parti uygulamalar kapatıldı. Bu da pek çok kullanıcının resmi uygulama isteğini yenilemesine sebep oldu. Bu istekler o kadar fazlaydı ki, Snapchat'in farklı platformlar için uygulama isteğinde bulunabildiğiniz destek sayfasını kapattığı bile görüldü.

Üçüncü parti uygulamaların mağazadan kaldırılmasının ardından, popüler üçüncü parti uygulama 6snap'in geliştiricisi Rudy Huyn, firmanın kolay bir şekilde resmi bir uygulama üretmesine yardımcı olmak için kendi uygulamasının kodlarını bile önerdi. Geleceği duyurulan uygulamanın bu kodlardan faydalanıp faydalanmadığı ise henüz belli değil. Microsoft'un kendisi de Windows Phone kullanıcıların susuzluğunu gidermek için birkaç tane benzer rakip (WindUp ve Skype Qik gibi) üretti.

Görüldüğü üzere, Windows Phone ve Snapchat'in uzun ve oldukça ilginç bir ilişkisi bulunmakta. Uzun bir süredir Windows Phone'un asla bir Snapchat uygulamasına kavuşamayacağı düşünülmekteydi. Öyle ki, Snapchat'in CEO'su bile Twitter üzerinden Windows Phone market payının bir gelişim için yeterli olmadığını söylemişti.

Levent Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Gelmesin ya nolur gelmesin. Gelmesin ki Microsoft büyümesin Windows batsın!

@18 Mayıs 2015 20:23 neyin kafasındasın olum?

@18 Mayıs 2015 20:23 Bu düşmanlık niye ??

1 yıldan fazla süredir görüşmeler yapılıyor snapchat gelecekte yapmayı düşündüğünü açıklıyor. siz görün windows 10 çıksın birinci olacak en birinci en hızlı gelişen %291731 artışla windows phone ;)))))))

@19 Mayıs 2015 17:51 Tabi tabi, 3 satıştan 3.000 satışa çıkınca yüzde Bir milyon artış olur hissedersiniz artık :))

Micrsoft zirveden nerelere düştü... Kendi eliyle para verip uygulama yaptırmak zorunda kalıyor. Hele şükür, sonu da yakın olur inşallah...

@19 Mayıs 2015 20:37 kendi eliyle para verip yaptırdığı düğşüncesini sana veren kim ? Snapchat tükürdüğünü yaladı olan biten bu

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost