Snapdragon 820'li "HP Falcon"ortaya çıktı!

Yeni Windows 10 Mobile canavarı, GFXBench benchmark testinde ortaya çıktı!

  • Onur Seven
Snapdragon 820'li "HP Falcon"ortaya çıktı!

Microsoft yakın dönemde Lumia 950, Lumia 950 XL ve Luma 550 modellerini satışa çıkarırken, gelecek dönemde kullanıcıları şaşırtacak yeni modellerin üzerinde çalışmaya başladı bile. Bu cihazlardan biri popüler performans ölçüm aracı GFXBench üzerinde görüldü.

GFXBench testlerinde "HP Falcon" olarak isimlendirilen yeni cihaz, 2.560 x 1.440 piksel çözünürlüğe sahip 5,8 inç ekran, Snapdragon 820 işlemci ve Adreno 530 grafik işlemci ile gelecek. Cihaz, HP Falcon olarak adlandırılmasına rağmen HP'nin bir Windows telefon üzerinde çalıştığına dair hiç bir ipucunun olmadığını belirtelim.

Bahsi geçen HP Falcon isimli cihazın 43 GB kullanılabilir depolama alanı, 2GB RAM, 20MP arka ve 12MP ön kameraya sahip olduğu görülüyor (GFXBench testlerinde kısmi RAM değerleri veriliyor. Kısaca cihazın RAM değeri listelenenin üzerinde olabilir).

Bu özelliklere bakacak olursak karşımızda, Windows telefonu bir aksesuarlar aracılığıyla bilgisayara dönüştürmeyi sağlayan "Phone Continuum" destekleyecek bir amiral gemisi olduğu ortada. Eğer HP Falcon onaylanırsa Windows 10 Mobile ile birlikte gelecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

2GB RAM in nerede yazdığını göremedim. Böyle bir cihaza 2 gb ram komik olur.

Google'ın korkuları gerçekleşmeye başladı. Kaçış yok...

@ZiyaretBitti Google senin canını fena yakmış kardeş. Ben böyle kuyruk acısı görmedim yeminle. Bu nasıl bir kindir nasıl bir nefrettir? Androidciler sana ne tür fantaziler uyguladı kardeşim? Senin psikolojin bozulmuş.

@ZiyaretBitti Kanka kafana hayran kaldım ne kullanıyorsun sırrını verseni bi?

exe çalıştırsın bazı programlar kendine göre biçimlendirerek pc yapılan oyunlar portlanarak gene exe formatında çalıştırılsın hafif sürüm olarak sunulsun böyle bir olay olursa piyasayı yerle bir eder tablet piyasasının hakımı olur böyle neden yapmıyorlar bilmiyorum yoksa istediğin donanımı koy uygulama yoksa çöp çöp çöp bu kadar basıt

Ya wp ye 256 mb ram bile koysanız jet gibi çalışır emin olun...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play