SON DAKİKA: Steve Jobs öldü!

SON DAKİKA: Apple'ın efsane patronu Steve Jobs hayata gözlerini yumdu! Tüm detaylar içeride...

SON DAKİKA: Steve Jobs öldü!
Teknoloji dünyasına damga vuran isim: Steve Jobs...

Bir süredir herkesin duymaktan korktuğu haber ne yazık ki biraz önce gerçek oldu. Apple'ın efsane patronu, kurucusu ve ve belki de her şeyi olan dev isim Steve Jobs hayata gözlerini yumdu.

Bilindiği gibi Jobs, uzunca bir süredir kanserle mücadele ediyordu. Son zamanlarda sağlığının kötüye gitmesi, onun çok sevdiği Apple'dan bile uzak kalmasına neden olmuştu ve son olarak CEO'luk koltuğunu Tim Cook'a bırakmıştı...

56 yaşında hayatını kaybeden efsane ismin ölüm haberini Apple, remi internet sitesinden duyurdu. Jobs'un bir resmini ana sayfasına taşıyan şirket, şu mesajı yayınladı: "Apple, yaratıcı dahisini kaybetti, dünya muhteşem bir insan oğlunu kaybetti. Steve'i tanıyan ve onunla birlikte çalışan bizler çok sevgili bir dostumuzu ve ilham veren ustamızı kaybettik. Steve, arkasında sadece kendisinin kurabileceği bir şirket bıraktı, ruhu her zaman bizimle birlikte olacak."

Bu mesajın hemen altında yayınlanan rememberingsteve@apple.com adresi ise, Steve Jobs ile ilgili düşüncelerini, anılarını ve taziyelerini paylaşmak isteyenler için hizmete sokuldu.

Apple'ın çiçeği burnunda CEOS'su Tim Cook'un ilk açıklaması ise şu şekilde oldu: "Steve Jobs'un ölümüne ne kadar üzüldüğümüzü hiçbir kelime anlatamaz..."

Ve kimsenin inkar edemeyeceği gerçekler... Haberimizin ikinci sayfasında...

Steve Jobs gerçeği!

Steve Jobs ve Wozniak...

Steve Jobs'u belki çok seviyordunuz, belki de çok kızıyordunuz. Jobs'un gerçek yaptığı Apple ürünlerinden belki vazgeçemiyorsunuz, belki de yanlarına bile yaklaşmıyorsunuz.... Tüm bunların bu noktadan sonra hiçbir önemi yok. Gerçek olan, Steve Jobs'un gerçek bir dahi olduğu ve bu dahinin artık aramızda olmayışı.

Kimsenin inkar edemeyeceği şey, Steve Jobs'un zekası ve dehası. Batmakta olan bir şirketin başına geçip onu bugünlere getiren, Apple'ı dev bir marka yapan Steve Jobs'tan başkası değildi. O şirketini o kadar çok seviyordu ki, bir dönem ondan ayrı kalmak zorunda bırakılsa da, döndüğünde bu sevgisinden hiçbir şey kaybetmemişti. Ve bu sevgi, Apple'ı işte bugün olduğu noktaya kadar getirdi.

Bundan sonra Steve Jobs yok; onun koltuğunda Tim Cook oturuyor. Ama Apple'ın mesajında da belirttiği gibi, Steve Jobs'un ruhu her zaman yanlarında olacak...

Okuyucu Yorumları

Toplam 121 Yorum

Elektronigin cok onemli bir duayeni idi. Huzur icinde yatsin

bu kadar üzüleceğimi tahmin etmezdim. bu nesil seni unutmaz...

Toprağı bol olsun...:(

vay bee neden bilmiorum ama çok dokundu

toprağı bol olsun

allah taksiratını affetsin

çok kötü olmuş. bir android kullanıcısı olarak çok üzüldüm zira bu adam akıllı telefon dahil birçok teknolojiyi geliştiren üstün bir insandı. ruhu şad olsun............

İnsanlığa yararlı bir kişi idi,Müslüman olmasa bile yinede Allah Rahmet etsin diyorum

İster sevin ister sevmeyin Allah rahmet eylesin.Çok iyi şeyler kattı.Ve hatta diğer teknolojık ürünlere bile.

paraları yiyemeden gitti topra bol olsun :D

Simdi allah rahmet eylesin diyecegim ama adam musluman degil. Nasil bilirdik, iyi bilirdik...

Uzuldum gercekten. Boyle zeki insanlari kaybetmek dunya icin gercekten kotu.

Ölümü de ürün tanıtımları gibi geldi. Hasta yatağında fotoğrafları etrafta dolaşmadı. İnsanların aklında böyle bir yer edinebilmek ne güzel. Umarız yerini doldurabilirler. Projeleri hayata geçirilir.

Sayesiyle bilgisayar estetik oldu.. tasarımları fikirleri..
bambaşka biri.
R.I.P Jobs...

steve jobs'un hikayesinden islam dünyası adına utanılacak dersler çok ibret verici
http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=1134443

Her yüzyılda bir ortaya çıkan ve dünyayı değiştiren insanlardan birini daha kaybettik... Allah rahmet eylesin...

Kâfir olarak öldü. Rahmet dilenmez.

Yazık oldu... :(

Sizin insanlığınız bu kadar işte, kafanız sadece adamın müslüman olup olmamasına basıyor, hem sizin inancınıza göre müslüman olmasa bile bir insanın allah katında değeri sırf insanlığa yaptığı katkıdan dolayı müslümandan daha fazla olamaz mı? Zaten insanlar din adı altında yüzlerce yıldır tanrıcılık oynamaya bayılıyor.

http://www.apple.com/

Apple ı hiç sevmiyorum açıkçası ama haberde dediği gibi Jobs a saygım var. İdeallerinden vazgeçmeyen biriydi. Mekanı cennet olsun.

Müslüman olmayan adama ne zamandan beri Allah rahmet eylemesin deniliyor! İslamda her insan bir değil mi! Ayıp arkadaşlar ayıp...

Toprağı bol olsun teknoloji dünyası çok önemli birini kaybetti.

evet google'de Steve Jobs, 1955 - 2011 tıklayınca apple'ın sayfasına atıyor...

ben steve jobs'un öldüğüne bu kadar üzüleceğiniz bilmezdim.sade giyimi ve tarzı ile üstün düşünme ve yeni buluşların üstadı olarak steve jobs gerçekten çok beyefendi bir kişiydi.insanların dinlerini,gerçekten ne düşündüklerini onlar söyleyene kadar bilemeyiz.bu nedenle insanları dinleri ve renklerinden dolayı lütfen yargılamayalım hatta yargılama girişiminde bile bulunmayalım,bildiklerimizle yargılarsak,bugün veya diğer yaşamda bilmediklerimizle yargılanırız.rahat uyuman dileğiyle.

her ne kadar Apple ı fazla sevmesemde STeve jobs gerçeğini hiç kimse inkar edemez. Gerçekten üzüldüm

Simdi allah rahmet eylesin diyecegim ama adam musluman degil. Nasil bilirdik, iyi bilirdik...
----------
Tanri mekanini cennet eylesin dersin. Sonucta Hristiyan cennetine gidecek talibanla ayni cennette ne isi var.

Allah rahmet eylesin tabi ki, ama bence bu söz sanki sadece bizden olanlara söylenmeli. Bu haliyle sanki biraz iddialı oluyor.

Ziyaretçiye: "Allah rahmet eylesin" derken insanın değerini ölçüp ona göre mi diyoruz ki, o ayrı bir şey.

Bu nasıl mantıktır böyle. Neye inanıyorsa inansın size ne arkadaşım ? ... Apple' ı sevmesem de büyük işler yapan başarılı bir insandı. Allah rahmet eylesin.

geldi dünyayı değiştirdi ve gitti.

Adamı pekte sevmezdim.
Nedeni onunda firmayı tekelci zihniyete getirme çalışmasıydı.

Ama yinede Allah rahmet eylesin.

üşüyoruz reyiz :'(

Teknonojideki rekabet ortamını yaratan ve yarattığı bu rekabet ortamıyla teknolojinin gelişmesinde çok büyük bir rol oynayan birisiydi.Allah rahmet eylesin.Seni unutmayacağız Steve Jobs

Cennetin kısım kısım olduğunu öğrendim bu da güzel :D

teknolojide çığır açan bi isimdi dünya bi dahi kaybetti Allah Rahmet eylesin :( :( :(

Diğer markalara karşı olan hırçın tavrını eleştiriyordum ama gerçekten çok üzüldüm, Allah rahmet eylesin.

şoktayımmmmm mmmmm mmm

İnsanlığı Nokia'dan kurtaran adam.

Sende onların gözünde kâfirsin o zaman.Ulan dünya da sayılı akıllı becerikli adam var saygı duymuyosunuz hala bu muhabbetleri yapıyorsunuz.Yatıcak yeriniz yok sizin çok samimiyim.ALLAH RAHMET EYLESİN çok başarılı bir insandı.

"Kâfir olarak öldü. Rahmet dilenmez."

cok üzüldüm çok. böyle insanlar kolay kolay dünyaya gelmez.

Birisi: "Zaten insanlar din adı altında yüzlerce yıldır tanrıcılık oynamaya bayılıyor." demiş.

Birincisi:
Din sadece İslamdır. Hristiyanlık ve diğerleri din değildir.

İkincisi:
Oyun oynamıyoruz.

"Kâfir olarak öldü. Rahmet dilenmez."
------
Adamin sizin rahmetine ihtiyaci yok siz gidin kendinizi patlatin bir yerlerde de cennetinize ve hurilerinize kavusun.

"Kâfir olarak öldü. Rahmet dilenmez."
...
Dinsiz ya da putperest birisi olup ayrıca dinlere karşı bir savaş açmış olması gerekir ki kafir diyebilesiniz.

Kafir sınıflamasına sokmanız son derece haksız bir yakıştırma.

Allah rahmet eylesin.

Paranın ve imanın kimde olduğu bilinmez derler. Paranın onda olduğu belliydi ama imanını bilemezsiniz. İmanını Allahtan başkası bilemez. Rahat uyu büyük adam, dünya büyük bir ilham kaynağını kaybetti.

Allahtan rahmet diliyorum çok büyük bir insandı teknolojiye adadı kendini işini çok iyi yaptı görevini tamamladı ayrıca insanlara öncellikle insan olarak bakmak gerekir cennete yada cehenneme gideceğini hiçkimse bilemez

Arkadaş herkes dini araya sokmuş herkesin inanışı kendine kimseyi zorlayamazsın doğrusu bu diye allah katındada bu böyledir onun kalbinden gelmesi gerek
ister müslüman olarak ölsün ister hristiyan olarak ölsün hesabını allaha verir bize düşmez..
Biz sadece Allah taksiratını affeylesin der görevimizi yaparız...

Paranın ve imanın kimde olduğu bilinmez derler. Paranın onda olduğu belliydi ama imanını bilemezsiniz. İmanını Allahtan başkası bilemez. Rahat uyu büyük adam, dünya büyük bir ilham kaynağını kaybetti.

Bu kafir müslüman tartışmasının yeri burası değil arkadaşlar. Gidin forumlarda tartışın. Biz de dindarız ama müslüman olmayan birine "Allah rahmet eylesin!" diyen birini toplum içinde uyarmayacak kadar da insana ve dine saygılıyız. Bu yaptığınız dini savunmak filan değil, kendi öz tutuculuğunuz, ve kendinizi ispat edemeyişinizin dışa vurumu. Lütfen bunlara dini alet edip insanları dinden soğutmayın.

Steve Jobs insanlık için büyük şeyler yaptı. Büyük bir dehaydı. Kullandığımız pek çok teknolojik ürün ve yazılım o olmasaydı olmazdı, olsa da bu kadar ileride olamazdı. Kendisini rahmetle anıyorum. Toprağı bol olsun!

İslam bilimin değerinden bahseder, ibadet gibidir der, bakıyoruz sağlıktan teknolojiye mühendislikten sanata ve mimariye bugüne kadar dünyayı değiştiren ve insanlığa faydası dokunan çoğu kişi müslüman değil, ne yani onlar sırf müslüman değil diye kafir, hepsi cehennemlik olacak, şu dünyada tek yaptığı oksijen tüketmek olan beş para etmez adamlar sırf müslüman olduğu için ayrıcalıklı, cennetlik ve rahmetli olacak. çok adil bir dinmiş. hayallerde yaşamaya devam edin, zavallı insancıklar sizi... (not: deistim, yani dinsiz.)

"Kâfir olarak öldü. Rahmet dilenmez."
------------------

SENİN GİBİLER ŞU DÜNYAYA KİŞİ BAŞINA DÜŞEN MİLLİ GELİRİ DÜŞÜRMEK İÇİN GELİRKEN JOBS GİBİ DEHALARA LAF ATMAK HELEKİ SENİN GİBİ YOBAZ BİRİNİN LAF ATMASI BU ÜLKEDEKİ EĞİTİM SEVİYESİNİ ZATEN BELLİ EDİYOR BEDEVİ KARDEŞ HADİ ÇÖLÜNE SEN HADİ ....

Adamin dinini sorgulayarak kendini dininizden suphe ettiriyorsunuz. Mekani cennet olsun

kendisini sevmezdim ama sonucta insan Rest In Peace Steve Jobs :/ gercekten cok uzuldum :(

Adobe Flash'ı ürünlerinde kullanmama konusunda haklıydı, eleştiri ve değerlendirmeleri dürüstçe ve genellikle doğru idi. Allah rahmet eylesin.

bu adamın katili samsungtur
Galaxy S II çıkartttı adam dertten gitti.

Adem'in hikayesi elmayla başladı, arada ayvayı yiyenler olsa da Steve'in hakkını teslim etmek lazım adem'in elmasını zirveye tekamül ettirerek hikayesini tamamladı.

yani şurda yazılanları okudukdan sonra ben bu ülkede kimlerle aynı havayı soluyorum diye hayatımı sorguladım.eyvah eyvah evet adam dahi doğru çok şeyler yaptı inkar eden yok ama burda biri dinci,diğeri dinsiz,bir diğeri bilmem ne bu ne yaaa bunun yeri burasımı incil,tevrat,zebur ve kuran bunlar ayrı ayrı tanrılardanmı geldi her kitabın tanrısı aynı değilmi?eee biz neyi paylaşamıyoruz adam sırf hristiyan ve katolik diye cehenneme bizler müslümanız diye cennete yokyaaa!!!!!!!!!!!! anlaşma yaptık galiba ne diyor ben AMELE GÖRE KALBİNİZİN TEMİZLİĞİNE GÖRE SİZE KARŞILIĞINI VERECEĞİM NERDE YAZIYOR CENNETE SADECE MÜSLÜMANLAR GİRECEK DİYE ne kadar boş insan var tesadüfen gördüm sinirimden bende bir şeyler yazayım dedim kimse ne din kisvesi altında müslümanım yok ona rahmet denmez yok bilmem ne demesin bir diğeride steve jobsun avukatlığına soyunmasın bırakın kardeşim AT GÖZLÜĞÜNÜ BİRAZ RAYBAN TAKIN ETRAFI DAHA İYİ GÖRÜN...........................

ÜZüldüm gerçekten de daha yaşı o kadar da fazla sayılmazdı bu adamda dünyada teknolojinin gelişmesi geliştirilmesi gibi bir çok alanda yeniliğe imza atmış attırmış bir adam saygıyla anıyoruz.

gerçektenb çok üzüldüm ya. adam tam bir dahiydi. apple'ı bu hale getirmek kolay mı?

batmak üzere olan bir şirketi önce ipod adında bir mp3 çalar çıkararak kurtardı. sony walkmani tahtıdan etti.iphone çıkararak bir ilki gerçekleştirdi. ipad ile elitlerin eline yeni bir oyuncak verdi. ne diyelim mekanı cennet olsun!!!

Müslüman değil o. Allah Rahmet Eylesin değil;

Ruhu Şâd Olsun.

Allah Rahmet etsin.. Mekanı cennet olur İnş.. Gerçek bir dahiydi.. İşinde başarılı ve çalışmasını seven yaratıcı bir kişilikti.. Hayatımıza kattığı teknolojileri insanlar kullanıp faydalandıkça ruhu huzura erecektir...

müslüman olmadığı için rahmet okuyamıyorum ama çok çok üzüldüm.

çok şükür kurtulduk...!!!
Allah Rahmet eylesin ve İnşallah günahlarını affetsin...!!!

Amin...
saygılarrr.r.rrr

allah rahmet eylesin kendini çok severdim büyük bir dehaydı tekrar huzur içinde yat büyük üstad...

Allah niye onları kayırıyor o zaman, neden teknoloji olarak bizden kat kat ilerideler?

Allah niye onları kayırıyor o zaman, neden teknoloji olarak bizden kat kat ilerideler?
-------------------------------------
bunan Allah' ın kayırmasıyla ne alakası var ya.. sen onlar kadar çalışıyomusun.. teknolojiyi destekliyomusun.. hayır.. ee ne alaka Allah kayırmış felan.. tövbe tövbe yaa

Allah ragmet eylesin teknoloji dünyasının en büyük dahilerinden birisiydi kolay kolay gelmez öyleleri

Larry'nin paylaştığın bu yazı ile az önce öğrendim CHIPe bakıncada bu haberi gördüm üzücü tabii ki belki yapacağı daha çok şey vardı Apple ürünlerine pahalı olmasından dolayı kızsam da takdir edilecek bir insan.

Larry Page
I am very, very sad to hear the news about Steve. He was a great man with incredible achievements and amazing brilliance. He always seemed to be able to say in very few words what you actually should have been thinking before you thought it. His focus on the user experience above all else has always been an inspiration to me. He was very kind to reach out to me as I became CEO of Google and spend time offering his advice and knowledge even though he was not at all well. My thoughts and Google's are with his family and the whole Apple family.

Apple

Apple designs and creates iPod and iTunes, Mac laptop and desktop computers, the OS X operating system, and the revolutionary iPhone and iPad.

sevgili üstad Steve şuna emin ol ki biz Apple kullanıcıları olarak şu andan itibaren elma logolu bütün ürünlerine daha da sıkı bir şekilde bağlı kalacağız. huzur ve ışıklar içinde uyu…

Allah niye onları kayırıyor o zaman, neden teknoloji olarak bizden kat kat ilerideler?
------
Cünkü adamlar beyinlerini kullaniyorlar. Bizimkiler gibi camii imamindan duyduklari ile degil ögrendikleri ile yasiyorlar ondan. Beyni kücük olan insanlarin bu dünyadan beklentileri de kücük olur ki yemek icmek , havayi solumak ve cocuk yapmaktan baska bir ise yaramayan sürü haline gelirler. Onun icin 5 milyon nüfuslu ülkeler teknoloji gelistirirken bizde burada fanboyluk yapar dis ticaret acigina katkida bulunuruz. Apple suan itibari ile Türkiye'nin ihracatindan daha fazla geliri tek basina ABD'ye sagliyor yine ayni sekilde Samsung bizim ihracatimizin iki katini ülkesine sagliyor. Bizimkiler de bilmemne hocanin pesinden gitmekten Diyanet Islerine muta nikahı ile hayat kadinlari ile birlikte olabilirler mi onu soruyorlar.

Öz basasinin Suriye'li bir müslüman oldugunu bugün Suriye'nin ne durumda oldugunu düsundugünüzde eger babasi ülkesinden kacip gitmeseydi Amerika'ya yada öz ailesi evlatlik vermeseydi bugun ne efsane olurdu ne de Apple. R.I.P Steve

Yüzyılın dahilerinden birini kaybettik. Önemli insanların değeri öldükten sonra belli olur. Sanırım Apple fanboylarının apple markasına sevgisi bu olaydan sonra dahada artacak.

müslüman olmadığı için rahmet okuyamıyorum ama çok çok üzüldüm.
--------
Öz babasi senin gibi müslümandi evlatlik vermeseydi o zaman rahmet okurdu ama adi Steve Jobs olmazdi o zaman sende tanimiyor olurdur aradaki fark bu.

müslüman olmadığı için rahmet okuyamıyorum ama çok çok üzüldüm.
--------
Senin rahmetine ihtiyaci yok zaten sen müslüman olup olmamasi yerine nasil dis ticaret acigina katkida bulunabilirim diye düsün ve ona kafa yor. Adam 56 yillik hayatinda garajdan 400 milyar dolarlik sirket yaratti. Sen ise hava kirliliginden baska birsey yaratmiyorsun.

herhangi bir apple ürününe elimi dahi sürmemiş olsam bile (özellikle onu bize ençok tanıtan chip oldu) ölümüne gerçekten çok üzülüdüm. ne ilginçtir dimi çoğu insan bu haberi onun yaptığı iPhone üzerinden aldı.

Allah kimseye havadan teknoloji yağdırmadı kafayı kullanda sende ilerle teknolojide. saçma saçma yorumlar yapıyorsunuz arkadaş kocaman adamlarsınız

Adını tarihe geçiren sayılı insanlardan olmayı başaran şahsiyet, iphone'u bize kazandırdığın için teşekkür ederim.
Toprağı bol olsun.

Allah niye onları kayırıyor o zaman, neden teknoloji olarak bizden kat kat ilerideler?
-------------------------------------
bunan Allah' ın kayırmasıyla ne alakası var ya.. sen onlar kadar çalışıyomusun.. teknolojiyi destekliyomusun.. hayır.. ee ne alaka Allah kayırmış felan.. tövbe tövbe yaa

Üzulenler neyine üzülüyor anlamadım adam sömürgeci amerikayı kalkındırmaktan başka ne yapmış.Bunlar size kurşun mermi füze atom bombası olarak bir gün geri dönebilir.

Senin rahmetine ihtiyaci yok zaten sen müslüman olup olmamasi yerine nasil dis ticaret acigina katkida bulunabilirim diye düsün ve ona kafa yor. Adam 56 yillik hayatinda garajdan 400 milyar dolarlik sirket yaratti. Sen ise hava kirliliginden baska birsey yaratmiyorsun.

__________________________________________________________

seni kimsin be senın ne katkın var dunyaya tüketmekten baska ?

Dünya Steve Jobs'ı çok özleyecek. Ruhu şad olsun!

kurduğu şirketin tekelci politikaları ve hırslı, kural tanımaz kişiliğinden ötürü kendisini pek sevmezdim ama açıkçası ölümüne üzüldüm. çünkü o sıradışı bir insandı. tuhaf bir hayalgücü vardı. neyi niçin yaptığına insanın aklı ermiyor. amacı sadece çok büyük bir şirket kurmak çok para kazanmak olsaydı bu kadar yükselemezdi. eğer kendini gerçekleştirmek, hayallerini somutlaştırmak için yaşıyor olsaydı patent davalarıyla, pazar kapma mucadeleleriyle bu kadar kendini yormazdı. öyle ya da böyle adını tarihe yazdırdı.

ne kadar cahil varsa daha doğrusu kimse din eğitimi almadığı için bu ülkede cahil olmaları gayet normal kafirin arkasından rahmet dilemenin ne demek olduğu bilmiyorlar. işin asıl acı yanı bildiklerini sanıyorlar. doğrusunu gösteremiyorsun. bende müslümanım bende okuyorum ben böyle anlıyorum kardeşim diyorlar.

dünya çokkkk şey kaybetiiii

seni kimsin be senın ne katkın var dunyaya tüketmekten baska ?
---------
Ben yilda 40.000€ dan fazla vergi 20.000€ dan fazla sosyal sigorta ödüyorum ürettigimi tüketiyorum. Senin gibi bir tarafimi karistirarak saga sola saldirmiyorum.

Allah niye onları kayırıyor o zaman, neden teknoloji olarak bizden kat kat ilerideler?
-------------------------------------
bunan Allah' ın kayırmasıyla ne alakası var ya.. sen onlar kadar çalışıyomusun.. teknolojiyi destekliyomusun.. hayır.. ee ne alaka Allah kayırmış felan.. tövbe tövbe yaa
...
Evet ben de onlar kadar çalışıyorum, biraz da ölüm haberine Steve müslüman değildi Allah'tan rahmet dilenmez saçmalığını karıştıran arkadaşı eleştir.

Allah niye onları kayırıyor o zaman, neden teknoloji olarak bizden kat kat ilerideler?
---
Senin gibilerin bu mentalitesi yüzünden bu ne cahillik..Müslümanlar birşey yapmıyor mu sanıyorsun..Tarihte ne ilk icat edildiyse hepsi Müslümanlar tarafından bulunmuştur,cahil
oku araştır biraz..matematik geometri vs bütün bilim dallarının dahileri Müslümanlardır..haa şimdi neden olmuyor diyorsan yine bu şerefsizlerin yüzündendir çünkü bu
bazı adiler insan katlediyorlar, öldürüyorlar veya sömürüyorlar..birkaç yıl öncesine kadar öldürülen 3 mühendisimizi unutmayın.. Kendine saygın yok senin daha nerde kaldı insanımıza sahip çıkacaksın

ne kadar cahil varsa daha doğrusu kimse din eğitimi almadığı için bu ülkede cahil olmaları gayet normal kafirin arkasından rahmet dilemenin ne demek olduğu bilmiyorlar. işin asıl acı yanı bildiklerini sanıyorlar. doğrusunu gösteremiyorsun. bende müslümanım bende okuyorum ben böyle anlıyorum kardeşim diyorlar.
...
1) Kafir değildi, bunu sen iddia ediyorsun, ben kafirim, dinsizim diye bir röportajına rastlamadım. Ayrıca deseydi bile sonradan her hangi bir dine yeniden girebilirdi, bu da değil seni, onun kendisi dışında hiç kimseyi de ilgilendirmezdi.

2) Din yüzünden çok kan aktı, adamlar da bizden kat kat ileride... Yeter artık.

Üzulenler neyine üzülüyor anlamadım adam sömürgeci amerikayı kalkındırmaktan başka ne yapmış.Bunlar size kurşun mermi füze atom bombası olarak bir gün geri dönebilir.
-------
Ve sen bunlari yazarken o Amerikan firmalarinin gelistirdigi islemcileri kullanmiyorsun onlarin gelistirdigi oyunlari oynamiyorsun. Onlarin olan google'da arama yapmiyor hatta onlarin olan facebooka girmiyorsun hatta onlarin olan McDonalds'ta yemekte yemiyorsundur. Hatta CocaCola'larini da icmezsin sen. Hatta onlarin gelistirdigi interneti de kullanmazsin.

allah rahmet eylesin

Allah Taksiratını Affetsin... :(((

allah rahmet eğlesin....

Vatan sağolsun. Yaradan devlete millete zeval vermesin.

Üzüldük.Hayatımızı renklendirdigi için saygıyla teşekkür ederiz.

Konu zıvanadan çıkmış gene.

her ne kadar Apple den nefret etsemde bu habere gerçekten üzüldüm :(
Allah Rahmet Eylesin :(

Amerikada 200- 300 dolar olan telefonu türkiyede 2500 tl fiyatla sattı,fakiri küçümsedi gururlarıyla oynadı ,insanları kandırdı ve Türklerden ve diğer insanlardan çok beddua aldı ve bu beddualar hastalığına ve ölümüne sebep oldu , hiç üzülmedim.

Dünya büyük bir dahi kaybetti.

Zenginlere üretiyordu, yüksek fiyatla satıyordu, bana uygun değildi, ürünleriyle hiç ilgilenmedim ve ilgilenmem, ancak her zaman başarılarına hayran oldum, şu anda kullandığım bilgisayarda dolaylı olarak ona borçlu olduğum çok şey var, ölümüne de çok üzüldüm.

"ELMA'DAKİ ISIRIK !.."

Steve Jobs öldü…

Elma’dan bir ısırık aldı,dünyayı değiştirdi…

Elma’dan bir ısırık daha alacak kadar yaşasaydı,kimbilir neleri değiştirecekti?..

Amerikada 200- 300 dolar olan telefonu türkiyede 2500 tl fiyatla sattı,fakiri küçümsedi gururlarıyla oynadı ,insanları kandırdı ve Türklerden ve diğer insanlardan çok beddua aldı ve bu beddualar hastalığına ve ölümüne sebep oldu , hiç üzülmedim.
------------

Amerika'da iPhone degil bütün telefonlar 100/200$ pesin ödenip alinir sonra da iki yil sözlesme imzalarsin ve iki yil boyunca her ay 30$ ödemeyi garanti edersin böylece iPhone sana en az 600$'a mal olmus olur. Bu Ispanya'da da böyle Ingiltere Almanya'da ve her telefon icin gecerli bunlar yalnizca iPhone degil. Gidip nokia alirsan sana telefonu bedava bile verirler. Ikincisi Türkiye'de fiyatlar yüksek ise devletin aldigi vergilerden dolayi bu kadar yüksek yoksa senin gibi herkes iPhone sahibi olursa dis ticaret acigi iki katina cikar. Ücüncüsü kendi adina konus bütün Türkler adina konusma hakkini sana kimse vermedi. Ben ve benim gibi milyonlar ne beddua etti ne de ahimizi aldi. Ayrica ölünün arkadasindan rahmet okunur bizim geleneklerimizde beddua degil. Son olarakta ne Apple ne Facebook ne de MS'i sevmem hepsi sonucta tekel olmak icin cirpiniyorlar ve neredeyse bir bucuk yildan fazladir HTC Desire kullaniyorum ve en az üc yil daha kullanirim iPhone'a ihtiyacim yok git sende al bir tane fiyati ucuzlamistir simdi 200$'a cok rahat HTC bulursun ikinci el kimseye de beddua etmemis olursun.

valla ben bu adama da firmasınada (apple) aşırı derecede gıcık olmuştum.biaralar heves edip bi iphone aldım, aman allahım.gidip sagem alsam daha sağlam çıkar ulen.sırf hoparlörünü kolonyalı mendille temizlediğim için bozuldu, sesi çıkmıyo:@

çok bilmişin biri kalkıp demişki, amerikada her telefon ucuz fiyatla satılıyo, bunun apple'la ilgisi yok.bal gibi de var.evet abd'de her telefon ucuz.ama nedense türkiyede en pahalı telefon iphone, en pahalı bilgisayar macbook.buna ne cevap vereceksin? nokia amerikada iphone'dan daha pahalı olmasına rağmen türkiyede iphone'un nokia'dan kat kat pahalı olması şunu gösterir:steve jobs iphone'un türkiye fiyatlarını uçuruyo.eh, nası olsa türklerde apple hastalığı varya, 4000 tl de yapsa alacaklar o s**kindirik iphone'u.
birde kendini beğenmiş reklamlar yapıyo ukalalar.tv'ye bitane iş adamı kıyafetli adam çıkıyo, "hello i am pc" diyo.bitane spor giyinimli genç çıkıyo "hello i am mac" diyo.kendini beğenmiş herifler.bi insan isterse süper zeka olsun, önce adam olması lazım.
ayrıca çokta sevindim gebermesine.inşallah bu sayede iphone üretimleri dururda türkler rahat bi nefes alır, türkiyenin ekonomisinin içine ettiler bu iphone'larla.

teknoloji tarihi okumayanlar belli oluyor

teknoloji tarihi okumayanlar belli oluyor
...
Siz okumuşsunuz ya yeter, ayrıca bizim okumamıza da gerek var mı?

dallamadan kurtulduk ya...!!!
ooohhhhbeeeaaa...!!!

çok şükürrr.r.r.rrr
saygılarrr.r.r.rr

"ayrıca çokta sevindim gebermesine"

Ne tarz bir zevzek yaratıksın sen ölmüşün ardından böyle konuşabiliyorsun ? Adam tecavüzcü değil, toplu katliamda yapmadı. . Sevmiyor olabilirsin ama ölüye saygı biraz.

valla ben bu adama da firmasınada (apple) aşırı derecede gıcık olmuştum.biaralar heves edip bi iphone aldım, aman allahım.gidip sagem alsam daha sağlam çıkar ulen.sırf hoparlörünü kolonyalı mendille temizlediğim için bozuldu, sesi çıkmıyo:@

çok bilmişin biri kalkıp demişki, amerikada her telefon ucuz fiyatla satılıyo, bunun apple'la ilgisi yok.bal gibi de var.evet abd'de her telefon ucuz.ama nedense türkiyede en pahalı telefon iphone, en pahalı bilgisayar macbook.buna ne cevap vereceksin? nokia amerikada iphone'dan daha pahalı olmasına rağmen türkiyede iphone'un nokia'dan kat kat pahalı olması şunu gösterir:steve jobs iphone'un türkiye fiyatlarını uçuruyo.eh, nası olsa türklerde apple hastalığı varya, 4000 tl de yapsa alacaklar o s**kindirik iphone'u.
birde kendini beğenmiş reklamlar yapıyo ukalalar.tv'ye bitane iş adamı kıyafetli adam çıkıyo, "hello i am pc" diyo.bitane spor giyinimli genç çıkıyo "hello i am mac" diyo.kendini beğenmiş herifler.bi insan isterse süper zeka olsun, önce adam olması lazım.
ayrıca çokta sevindim gebermesine.inşallah bu sayede iphone üretimleri dururda türkler rahat bi nefes alır, türkiyenin ekonomisinin içine ettiler bu iphone'larla.

------------------------------------------------------------------------------
Katılıyorum. steve jobs Türkiyeye İphone u yüksek fiyatlara veriyor vergilerle birlikte fiyat iyice uçuyor.İyiki öldü çok sevindim onun yüzünden hiç iphone num olmadı.

Ne demek gebermesine sevindim sen nasıl acıması bı zavallisin

Biz tük olarak youtube sitesindede böyleyiz. burda yine ortada terör muhabbeti yok,Diğer arkadasında dedigi gibi bende ürünleriyle daha dogrusu ilgilenemedim çok pahalıydı çünki.ama parası olana teknolojik bir ziyafet çektiginin aksini (kimse söylemeyemez).

Teknoloji adına hiç birşey okumadım sadece takip ettiklerimle beraber bu adamın başarılarına zekasına hayran oldum.Hazmedeyen yaratıklar olabilir.Ama onlar bir kulaklık bile icat edemezler çünki :)

Bizim kültürümüzde ölmüş bir insanın arkasından saygısız konuşmalar yapılmaz. Evet ben de Steve Jobs'a son yalardaki hataları yüzünden çok kızıyordum ama adama bilgisayarda çok şey borçluyuz. Ayrıca insanlar hata da yapabilirler. Saygısızlık yapamayız.

Bazı markalara rakip olması ayrı bir olay, bilgisayarda borçlu olduğumuz buluşları ve yaratıcılıkları hepsinin üzerinde ayrı bir olay. İkisini bir birinden ayırt etmek gerek.

Evet zengin olmayanlara yönelik ürünleri olmayabilir, onları düşünmemiş olabilir ama o markanın amacı zaten parası olan insanlara özel ürünler üretmekti. Dolayısıyla bu konuda eleştirmemiz bile yanlış olur.

Ne olursa olsun saygı göstermeliyiz, yalnız ona değil herkese...

Son zamanlarda yüzlerce şehit can veriyorken bu adamın ölümüne üzülüyoruz.Yazık

Son zamanlarda yüzlerce şehit can veriyorken bu adamın ölümüne üzülüyoruz.Yazık
-----------------------------------------
o baska bişey bu baska

Yaşamımızı zenginleştiren,dünyayı güzelleştiren muhteşem bir insanı daha kaybettik.İyi yolculuklar Steve Jobs ..

Zenginlerin bilgisayarcısı öldü, zenginlerin başı sağolsun. Yani arkadaş, ben bunu yazmama anlayışını gösteriyordum, en sonunda bana bunu zorla yazdırttınız yani.

üşüyoruz steve reyiz :-)

"ayrıca çokta sevindim gebermesine."

gerçekten utanç vericisin!

yerim sizin kültürünüzü.ben Türk'üm diye Türk kültürüne uymak zorunda değilim.her koyun kendi bacağından asılır.1000 kere daha sölerim çok sevindim gebermesine diye çünkü çok sevindim.
biz bi kulaklık bile icat edemezmişiz.sen bi kere bizim kim olduğumuzu nerden biliyosun? ayrıca sen ne üretebildin şimdiye kadar da bize laf atıyon???
steve jobs'ın bilgisayar dünyasına hiç bi faydası olmadı.onun tek faydası kendine.en büyük zararı da Türkiyeye oldu.
çünkü dediğim gibi ztn vergilerle fiyatlar uçuyo, bide bu adam uçurursa ülke ekonomik krize girer.siz sözde teknolojiden çok anlıyan bilgisayar meraklıları evinizde oturup pc başında ağaç olcağınıza, biraz ekonomi dergileri okusaydınız benim ne demek istediğimi anlardınız.
ayrıca ben sadece apple'ı değil, linux'u da sevmem pardus'u da.ama hiçbizaman bu işletim sistemini çıkaran insanlar hakkında kötü bi düşüncem olmadı.çünkü insanlar oturmuş, bi emek vermiş, ortaya iyi kötü ama bir zararı olmayan birşey çıkarmış.ben bu insanları herzaman takdir ettim.zararın yanında ayrıca bu insanlar hiçbizaman kalkıp da tv'de ukalalık yapmadılar.siz hç tv'de ukala bi linux veya pardus hatta windows reklamı gördünüzmü?
ve bu tamamen benim düşüncem.siz ölmesine sevinebilirsinizde üzülebilirsinizde.nası ben size "ekonomi cahili düşünme-araştırma özürlü insanlar" demiyosam sizde bana "zevzek insan, utanç verici insan" diyemezsiniz.eh, her istediğini söyleyen istemediğini işitir :) umarım anlatabilmişimdir...

çok sevindim gebermesine diye çünkü çok sevindim.
...
Steve Jobs'tan da, Apple'dan da, iPhone'dan da hoşlanmam, çünkü dışı ne kadar kaliteli ise içi de o kadar kalitesiz fahiş fiyatlı ürünlerdi.

A

çok sevindim gebermesine diye çünkü çok sevindim.
...
Ancak Steve Jobs kimseye bunları zorla satmadı. Bu yüzden ona kızmakta haksızsınız. Bizlere kızıp da Steve Jobs'a verip veriştirmek de ne oluyor?

Merhaba,
Öncelikle bir ölüm hadisesinin arkasından böylesine çok sevindim diye başlayarak yazmak , sadece yazanın ve yazana destek verenlerin acizliğidir. Bizler eleştirmeyi ve özellikle meyve veren ağaçları taşlamayı çok seviyoruz. Ama nedense kendimize dönüp neden bizlerinde kayda değer ve tüm dünyanın hizmetine sunduğumuz faydalı icatlar yok diye sormayız. Unutmayalım ki çalışmak+üretmek ve bu yolda ciddi emekler vererek tüm insanlığa faydalı şeyler sunmak da en büyük ibadetlerdir. Ben Steve Jobs'u tanımam ama sırf inancı ve bulunduğu toplumdan dolayı da ölmüş bir insanı yargılamanın da çok çirkin bir durum olduğunu bilenlerden olarak, tüm dünya insanlarına sunduğu faydalı icatlarından dolayı da takdir edilmesi gerektiğine inanarak , sadece güle-güle demek isterim. Keşke bu ve benzer değerler kendi inancımızı, kendi değerlerimizi taşıyan içimizden birileri olsun. Ama bunları istemek yetmez, bunun tek ve gerçek anahtarı çalışmaktır. Yoksa sadece eleştiri ve anlık menfaatler adına mücadele vermek değildir. Öncelikle ben bilirim havalarından kurtulalım , Öncelikle mahalle aralarına kadar sızmış kahvahane kültüründen kurtulalım, Öncelikle hayale dayalı dizilerin peşine takılmaktan kurtulalım, Öncelikle görüntü ve desinlerin peşinde koşmaktan kurtulalım vb... gibi nicelerinden kurtularak Steve Jobs gibi değerlerin yaptıkları doğru şeylerden ilham alarak bizlerde güzel şeyler üretmek adına ciddi adımlar atalım. Kısaca zararın neresinden dönülürse kardır ve yarın sabah güzel bir güne yepyeni , çalışma azmi dolu bireyler olarak başlayarak kendimize zaferlere gidebilecek yolda beyaz birer sayfa açalım...

Ama nedense kendimize dönüp neden bizlerinde kayda değer ve tüm dünyanın hizmetine sunduğumuz faydalı icatlar yok diye sormayız. Unutmayalım ki çalışmak+üretmek ve bu yolda ciddi emekler vererek tüm insanlığa faydalı şeyler sunmak da en büyük ibadetlerdir.
----------------------------------------
bu düşüncene %100 katılıyorum.ama şunu farkettimki benim yazdıklarımı tam olarak yada anlayarak okumamışsın.öyle okursan eminimki dediklerimi daha net anlarsın.
şimdi bakalım ben ne yazmışım:
"steve jobs'ın bilgisayar dünyasına hiç bi faydası olmadı.onun tek faydası kendine.en büyük zararı da Türkiyeye oldu.
çünkü dediğim gibi ztn vergilerle fiyatlar uçuyo, bide bu adam uçurursa ülke ekonomik krize girer.siz sözde teknolojiden çok anlıyan bilgisayar meraklıları evinizde oturup pc başında ağaç olcağınıza, biraz ekonomi dergileri okusaydınız benim ne demek istediğimi anlardınız.
ayrıca ben sadece apple'ı değil, linux'u da sevmem pardus'u da.ama hiçbizaman bu işletim sistemini çıkaran insanlar hakkında kötü bi düşüncem olmadı.çünkü insanlar oturmuş, bi emek vermiş, ortaya iyi kötü ama bir zararı olmayan birşey çıkarmış.ben bu insanları herzaman takdir ettim.zararın yanında ayrıca bu insanlar hiçbizaman kalkıp da tv'de ukalalık yapmadılar.siz hç tv'de ukala bi linux veya pardus hatta windows reklamı gördünüzmü?"

bunu daha net anlaman için daha da açıcam.bu dünyada linux kullanan insanlar windows'a düşmandır, tıpkı mac kullananlar gibi.bende linuxtan nefret ederim, tıpkı macten ettiğim gibi.ama asla kalkıpta "linux'u yapan insanlar şöyledir böyledir.en kısa zamanda geberirler inş, dünyada aldıkları nefes bile insanlığa zarar." demedim, dememde.çünkü bu linux işletim sisteminin kime zararı var? hiçkimseye.bunu yapanlar oturmuş, bişey düşünmüş, tasarlamış, emek vermiş ve ortaya bişey çıkarıp insanlara kullansınlar diye sunmuşlar.windows'tan sıkılan olursa, yada windows'ta çok beğenilmeyen şey varsa ona alternatif olarak bunu kullansınlar demişler.bunu adamlar bedavaya dağıtıyo ama parayla satmalarıda çok normal bişeydir.çünkü sonuçta bir emek sözkonusu.
ama gelelim apple'a.steve jobs da tıpkı linuxçular gibi oturmuş, düşünmüş, tasarlamış bi emek vermiş ve ortaya apple'ı çıkarmış.sonra maddi kaynaklarını kullanarak bi şirket oluşturmuş, sonrada bunu satmaya başlamış.çok güzel.sonra adam daha da gelişmek, genişlemek istemiş, bu işletim sisteminin mobil versiyonunu yapmış ve bunun içinde iphone diye bir telefon yapmış.mükemmel bişey.bunlarıda satıp para kazanmış.çok çok güzel.afiyetle yesin.buraya kadar bu adam takdire şayan şeyler yapmış.amaaaaa.şöyle bir durum var.bu adam nedense amerikada 200 dolara satılan iphone'un aynısını türkiyede 2500 tl'ye satıyo.diceksinki amerikada herşey ucuz.tamam.ama amerikada 500 dolar olan nokia'nın fiyatı türkiyede 1200 tl.hah bak burda bi iş var.nokia'ya da iphone'a da abd'den türkiyeye gelirken aynı oranda gümrük vergisi, kdv, ötv uygulanıyo.buna göre bunların fiyatının doğru orantılı bir şekilde değişmesi gerekmezmi?öyle gerekir.ama burda gördüğün gibi fiyat ters orantılı değişiyo.bu neyi gösterir?steve jobs iphone'un (belki macbook'larında olabilir ama onları araştırmadığım için kesin konuşamam) türkiye fiyatlarını uçuruyo.çünkü türklerde bi iphone hastalığı varya, isminde bile "Ben Telefonum!" diyen bi aleti kültür malı yapıyolar ya, bunun fiyatı değil 2000 tl, 5000 tl de olsa alcaklar ya.hah steve jobs da işte böyle enayiler bulmuş, fiyatı dayamış.
şimdi şöyle bi durum var, hatta bi arkadaşta yazmış.steve jobs iphone'u bize zorlamı satıyo?istemeyen almaz.normalde haklı.ama gelin birde şöyle düşünelim.
türkiyede vergiler yüzünden zaten millet isyanda.ülke ekonomisi çöküşe doğru gidiyo.e bu steve jobs bunları bile bile bu iphone'a böyle bi fiyat gömerse nolur, ekonomi daha da batar, daha çok daralır.
Yani benim burda anlatmak istediğim şey; Bu sadece iphone kullananların yada kullanmayanların sorunu değil.Bu türkiyede yaşayan TÜM İNSANLARIN sorunu.çünkü bu mala böyle bi fiyat gömmesi olursa, ülke bu büyük açığı kapatmak için napar benzine zam yapar, sigaraya zam yapar, aklına gelen herşeye zam yapar.ÖZELLİKLEDE zaruri ve çok tüketilen ihtiyaçlara.ha böyle olursa nolur, ülke ekonomisi normale döner, ama türkiyedeki işçiler iflas bayrağı çeker.neden?çünkü adam kazandığından fazlasını kaybediyo.türkiyede işçiler aşırı miktarda azalırsa nolur?ülke ekonomisi aniden dipe çöker ve bu vergilere karşı mantıklı önlemler alınmadığı için birdahada bu ekonomi toparlanamaz.ondan sonra bir ekmeğin tanesi 15 tl'ye, yarım litrelik bi suyun tanesi 40 tl'ye satılır.ama maaşı 2000 tl olan birinin maaşı 850 tl'ye iner.
şimdi siz söyleyin arkadaşlar, bu durumda ÜLKE VE BİZ noluruz?????

çok net anlamanız için uzun uzun yazdım, umarım zamanınızı çok çalmamışımdır.ama insanların bilinçlenmeside şart.
özet olarak bu sadece iphone kullanan yada kullanmayanların sorunu değil.daha da önemlisi SORUN SADECE İPHONE DEĞİL!!! iphone, bu sorunlardan yalnızca biri.

sevgili büyük üstad seni her daim arıyor ve özlüyoruz... huzur, rahmet ve ışıklar içinde uyu.....

ÇOK DA TIN TIN NNNN...

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

 

 

Turhost