Sony'den dev şirket hakkında büyük plan

Sony, alanının en büyüklerinden olan dev şirket için kesenin ağzını açmaya hazırlanıyor...

Sony, Olympus'un yüzde 10'unu alacak

Japonya'dan aktarılan raporlara göre Sony, rakip kamera üreticisi Olympus'a bir ay içerisinde büyük bir yatırım yapma hazırlığında.

İddiaya göre Sony, 620 milyon dolar karşılığında Olympus'un yüzde 10'unu satın alacak. Böyle bir satın alma, Sony'yi Olympus'un en büyük hisse sahibi haline getirecek. Raporlara göre Olympus, Sony'nin fotoğraf makinesi sektöründeki pazar payını kullanarak üretim maliyetlerini düşürebilir ve iki senelik kaybına son verebilir.

Böyle bir anlaşmanın Sony'nin Olympus'un tıbbi ürün üretiminden de faydalanması anlamına geleceği düşünülüyor. Olympus, şu an endoskop piyasasının yüzde 70'ine sahip. Sony'nin sensör geliştirme alanındaki uzmanlığının bu paya katkıda bulunacağına inanılıyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Sony fotoğraf makinesinde de mi zarar ediyomuş? Televizyonda da 7 yıldır zarar ettiğini okumuştum. Kar ettiği alan var mı acaba

make.believe

Sony'nin en büyük sorunu, her şeyi yapmak istiyor. İyi güzel ama her şeyede yetişemezsin ki. Televziyonları iyiydi ama artık herkes iyi televziyon yapıyor ve TV'leri diğer TV'lere göre pahalı kaliteli ama alternatifi çok. Notebook ve Netbookları iyi ama fazla tercih edildiğini pek görmedim. Cep telefonu piyasasında zaten tam çöküş yaşadılar. Sony Walkman falan iyiydi bundan 4,5 sene evvel ama akıllı telefonlarla birlikte bence pek ileriye gidemedi. Müzik setleri falan süper tabiki. Oyun konusuna bence daha ağırlıkla gitmeli çünkü elinde Playstation ve inanılamz stüdyolar var. En baba oyunlar Playstation'da ama Sony yine pazarlamayı bilmiyor. Açıkçası her şeyi yapmaktan vazgeçmeleri lazım.

@TheKingHearth Samsung çamaşır makinesi phillips epilator yaparken Sony'e herşeyi yapıyor demek tamamen yanlış. Aslına bakarsan en iyi yaptığı işi yapıyor Sony hep dijital görüntü ve ses sistemleri. Xperia'da da TV/Cybershot ve Vaio'da kullandığı teknolojileri sunuyor kullanıcılara.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir