Sony PlayStation Vita TV ortaya çıktı

Sony'nin Apple'ın canını sıkmaya aday yeni bombası ilk kez ortaya çıktı!

  • Zeynel A. Öztürk
Sony PlayStation Vita TV ortaya çıktı

Sony, yeni PlayStation Vita TV ile Vita markasını oturma odalarına genişlettiğini resmi olarak duyurdu. Tokyo Game Show'da duyurulan cihaz, PS Vita kartlarıyla da uyumlu yani, PS Vita oyunlarını büyük ekranda oynamanıza izin veriyor.

Ouya gibi küçük boyutlu konsolların yükselişte olduğu bir dönemde Sony'nin bu hamlesini akıllıca olarak değerlendirebiliriz. PS Vita TV, aynı zamanda PS4 içeriğini akış yapma yeteneğine de sahip. Bu sayede PlayStation 4 oyun deneyiminizi "çok odalı" bir deneyime dönüştürebiliyorsunuz.

PS Vita TV, iTunes rakibi Music Unlimited ve Video Unlimited hizmetlerine de erişim sunarak Apple TV'ye rakip olacak. Cihazın Japonya'daki fiyatı 100 dolar civarında. Eğer onunla beraber bir denetime ve depolama alınan sahip olmak isterseniz 150 dolar ödemeniz gerekiyor. Ülkede 14 Kasım'da piyasaya sürülecek olan PS Vita TV'nin Japonya'nın dışına çıkıp çıkmayacağı henüz belli değil.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

biraz da imlaya dikkat etseniz çok iyi olacak...

rekabet iyi bir şeydir hem üretici hem tüketici açısından üretici firma ne kadar ileride yada geride olduğunu anlar tüketici ihtiyacını giderir zira patent gibi saçmalıklara bulaşıp dünya gündemine gelmek gibi hamleler hiçbir dev firmaya yakışmaz hatta çirkinleştirir sony yaptığı bu hamleyle apple eğer konsol çıkartırsa yalnızsın demek gibi bir mesaj vermiş baş düşmanı microsoft' la xbox konusunda el sıkmaz :) tabi herkesin kendi anladığı...

Haha Apple TV daha kullanışlı

epılın canını niye sıksın ki? epıl zaten bu alanda iddiali değil. o da zaten başkası değil kendisi istemediği için iddialı değil...

sony nin gereksiz işlerinden biri daha.

abi bütün yazılarda apple karşıtı bi tavır var.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play