Sony Xperia Z detaylı testte!

Sony'nin yeni amiral gemisi Xperia Z, zorlu testleri tamamladı... İşte detaylı test raporumuz!

  • Ender Duman
Sony Xperia Z detaylı testte!

Daha önce ilk bakış incelemelerimizi sizlere sunduğumuz Xperia Z, test merkezimizde geçirdiği uzun ve zorlu testlerin ardından, detaylı test raporuyla bir kez daha karşınızda.

Full HD, yani 1.920 x 1.080 piksel ekran... ve tam 5 inç. Bu da 445 ppi piksel yoğunluğu demek; bu kadar yüksek performans gösteren başka akıllı telefon bulmak zor. HD ve Full HD ekran arasında öyle dünyalar kadar olmasa da göze batan bir fark var. Yani Xperia Z'nin mükemmel ekranının sundukları birkaç ekstra pikselden çok daha fazlası. Telefonun TFT ekranında renkler çok canlı, gerçeğe yakın ve net. Sony'nin bu canavara uygun gördüğü dört çekirdekli Qualcomm Snapdragon S4 Pro işlemci, ekranın gerektirdiği gücü sağlamayı başarıyor. 1,5 GHz hızındaki işlemciye, Adreno 320 GPU ve 2 GB RAM de eklenince akıcı bir performans elde ediliyor.

Ancak kamera uygulamasının beklediğimizden yavaş açıldığını belirtmemiz gerekiyor. Bu ufak sorun dışında Xperia Z'nin ekranıyla ilgili herhangi bir problemle karşılaşmadık: Görüntüler akıcı, uygulamalar çabuk açılıyor ve oyunlar sorunsuz çalışıyor.

Üretim kalitesi, tasarım

Sony, 5 inçlik dev bir ekrana sahip olan Xperia Z'yi öyle güzel bir kasaya yerleştirmiş ki telefonun boyutları hiç sorun olmuyor. Aslında Galaxy S3'den biraz daha büyük olan telefon ele çok rahat oturuyor. Ekranı kuşatan çerçeve çok ince olduğundan makul boyutlarda bir kasa elde edilmiş.

Xperia Z'nin en çok övgüyü hak eden yönü, işçiliğindeki özen: Telefonun cam kasası çok şık ve sağlam. Sony bu camı geliştirirken Gorilla Glass ve Dragon Tail'le birlikte çalışmış. Ortaya çıkan sonuç, aşırı derecede güçlü ve pürüzsüz bir cam olmuş. Kenar ve köşelerde kauçuk kaplama kullanılmış. Bu çok yerinde bir tercih çünkü telefonlar yere düştüklerinde genelde yerle temas eden ve darbenin asıl etkisini hisseden ekran ya da arka kapak değil, köşeler oluyor.

Ayrıca telefonda IP 57 sertifikası bulunuyor; yani toza karşı korumalı ve bir metre suyun altına girdiğinde su geçirmiyor. Telefonun kenarlarındaki kauçuk mühür kasanın içine toz veya su girmesini engelliyor. Yine kenarda bulunan MHL uyumlu USB girişi, kauçuk bir kapakla kapatılmış. Telefonun 12 GB'lık dahili hafızasını microSD kartla yükseltmek mümkün.

İnternet ve pil

Sony Xperia Z, çağdaş bir akıllı telefonun desteklemesi gereken tüm çevrimiçi standartları destekliyor. Telefon hızlı internet bağlantısı için, (her ne kadar ülkemiz kullanıcılarını henüz ilgilendirmese de) LTE, HSPA+ ve WLAN bağlantı seçenekleri sunuyor. Sistemle yüklü olarak gelen Chrome tarayıcının performansından çok memnun kaldığımızı da söyleyebiliriz.

Pil ömrü, Xperia serisi akıllı telefonların zayıf noktası olagelmiştir hep... Bu durum ne yazık ki Xperia Z'de de, çok yoğun bir biçimde olmasa da devam ediyor. Telefonun pili tam doluyken 11 saat üzeri konuşma süresi (GSM) sunuyor. Ama çevrimiçi bağlantı süresi öyle rekor kıracak düzeyde değil. Son derece parlak ve iri olan ekran haliyle oldukça fazla enerji tüketiyor: 2.330 mAh gücündeki pil, tam parlaklık düzeyinde 5 saat 7 dakika çalışma süresi sunabiliyor.

Detaylı ve kullanımı kolay güç ayarlarıyla otomatik parlaklık ayarlarını değiştirerek kullanım süresini uzatabilirsiniz. Sonuçta Xperia Z'yi, normal gündelik kullanım sonunda dahi akşam olduğunda en yakın istasyona çekmek gerekiyor. Pilin tam olarak dolması için en az üç saat fişe takılı kalması gerekiyor.

Tüm detaylı pil testlerimizi, son sayfadaki tablomızda bulabilirsiniz...

Android 4.1.2 Jelly Bean ve sonrası

Sony sadece donanım açısından değil, yazılım açısından da oyunun kurallarını değiştirmeye kararlı görünüyor. Xperia Z'de, Android 4.1.2 ve gözden geçirilmiş yeni Sony arabirimi bulunuyor. Sony'nin söylediğine göre Android 4.2+ yükseltmesi için çalışmalar devam ediyor. Mevcut işletim sistemi sayesinde Xperia Z, Google Now ve sayısız performans artırıcı özellikten faydalanabiliyor.

Yeni Sony arabirimi, öyle çok büyük değişiklikler getiriyor değil ama tasarım dikkatli bir şekilde gözden geçirilmiş: Yeni kilit ekranında doğrudan kameraya, müzik oynatıcıya ya da başlangıç ekranına bağlanmak mümkün. Uygulamaları kendi belirlediğiniz sırada, alfabetik sırayla ya da indirilme sıralarına göre görüntüleyebiliyorsunuz.

Ekrana uzun süre basılı tutunca, widget'lara, uygulamalara, temalara ve arka plan görüntülerine ulaşabiliyorsunuz. Yedi taneye kadar başlangıç ekranı oluşturabiliyorsunuz. Telefonda ayrıca, videoları farklı cihazlarda görüntülemeye izin veren Miracast desteği de bulunuyor. Bu teknoloji sayesinde 1080p çözünürlüklü, 5.1 ses destekli videoları kablosuz olarak uyumlu cihazlarda görüntüleyebiliyorsunuz. Böylece Xperia Z'de bulunan bir dosyayı televizyonda izleyebiliyor, telefonu uzaktan kumanda gibi kullanabiliyorsunuz. Cihazlar NFC üzerinden birbiriyle eşleşebiliyor.

Ses kalitesi

Bir akıllı telefonun sesi söz konusu olduğunda iki noktaya dikkat etmek gerekiyor: Sesli görüşmelerin kalitesi ve çoklu ortam dosyaların kalitesi. Sony Xperia Z, bu iki alanda da kullanıcıyı memnun etmeyi başarıyor. Her ne kadar sesli görüşme sırasında arada bir hafif parazitler duyulsa da telefonun sesinden genel olarak memnun kaldık.

Telefonun hoparlörleri dahi çok temiz ve yüksek ses sunuyor. Walkman uygulaması, albüm kapağı ve şarkılar hakkında detaylı bilgi indirmek gibi ek hizmetler sunuyor. Ayrıca kullanılan Clear Audio teknolojisi, Sony'nin iddia ettiğine göre dosyalar sıkıştırılırken oluşan frekans kayıplarını telafi ederek, bas sesleri güçlendiriyor, yüksek seste parazit oluşumunu engelliyor. Telefon paketinde son derece kaliteli bir kulak içi kulaklık seti de bulunuyor.

13 megapiksel kamera! Ama...

Xperia Z'nin 13 megapiksel çözünürlüklü kamerasında, dakikada 1.000 fotoğraf çekebilen ve otomatik odaklanma destekleyen Exmor RS algılayıcı kullanılmış. Telefonun 2,2 megapiksel çözünürlüklü ön kamerası bile HD kalitede videolu görüşme yapmaya izin veriyor. Yaptığımız testlerde biz 60 saniye içinde 800 ila 900 arası fotoğraf çekmeyi başardık. Bize sorarsanız bu kadarı yeter de artar bile.

Telefonun kamera uygulamasında sayısız harika özellik ve seçenek bulunuyor. Test amaçlı çektiğimiz fotoğraflarda gün ışığında ve yapay ışık altında canlı renkler ve net görüntü elde edildiğini gördük. Ancak arada bir karşıtlık oranıyla sorun yaşadığımızı belirtmek zorundayız... Çünkü telefonun kamerası o kadar iyi ki bu ufak sorun dahi göze çok büyük görünüyor.

HDR işlevi açıkken görüntü gerçek HDR kameralarda elde edilen kaliteye yaklaşamıyor. Ayrıca ortam ışığının az olduğu durumlarda da sorunlar yaşanabiliyor: Görüntü parlak olsa da biraz netlik kaybı görülebiliyor.

Telefonun kamerası Full HD çözünürlükte video kaydı yapabiliyor. Çektiğimiz test videolarında net bir görüntü ve aslına sadık renkler elde etmeyi başardık.

Sonuç: Japonya'nın en iyisi...

Bilişim dünyasında arada bir, bazı cihazların rekabete girdikleri cihazlardan biraz daha iyi olduklarından dolayı kalabalığın arasında sıyrılıp kendini belli ettiği örneklere rastlanabiliyor. İşte Xperia Z tam da böyle bir cihaz. Neden mi? Çünkü Sony bu modelde üstün teknolojiyle sade özellikleri bir araya getirmeyi başarmış: Telefon inanılmaz şık bir kasaya sahip olmasına rağmen Sony bir şekilde microSD girişi yerleştirmeyi başarmış. Xperia Z hem göze çok hoş geliyor, hem de çok dayanıklı. Full HD çözünürlüğe sahip 5 inçlik ekran tam bir pil canavarı olmasına rağmen telefon, en kötü durumda dahi yeterli kullanım süresi sunmayı başarıyor.

Xperia Z hem heyecan verici ve ilerici hem de oldukça dengeli bir telefon. Yaptığımız testler gösterdi ki, şikayet edilebilecek tek nokta telefonun kamerası: İyi ortam ışığı altında iyi performans sergileyen kamera ortam ışığı kötüleşince zayıf kalıyor. Kamera uygulamasının açılması ise, böylesine güçlü bir cihaza yakışmayacak derecede yavaş...

Telefonun detaylı test sonuçlarını ve tüm teknik özelliklerini, bir sonraki sayfada yer alan ayrıntılı tabloda bulabilirsiniz... 

Tüm test sonuçları ve teknik özellikler

İşletim Sistemi Sony arabirimli Android 4.1.2 
App Store Bağlantısı Google Play 
İşlemci Qualcomm APQ8064 + MDM9215M 
Çekirdek Sayısı Dört çekirdek 
Saat Hızı  1.500 MHz 
RAM  2.048 MB 
Pil: Konuşma Süresi  11 saat 28 dakika 
Pil: İnternet  5 saat 7 dakika 
Pil: Dolum Süresi  3 saat 4 dakika 
Pil: Kapasite  2.330 mAh 
Ağırlık  147 gram 
Boyutlar  139 x 72 x 8 milimetre 
WLAN  802.11n/g/b 
GSM  Quad Band 
EDGE  Var 
UMTS: Veri Alımı  42,2 Mbit/s 
UMTS: Veri Gönderimi  5,8 Mbit/s 
LTE: Band Tipi  800, 1.800, 2.600 MHz 
Gezinti Aracı Flash Destekliyor mu? 
Video Telefon  WLAN ve UMTS 
Dokunmatik Ekran  Kapasitif (çoklu dokunmatik) 
Dokunmatik: Tepki  Çok iyi 
Ekran: Tip  LCD-TFT
Ekran: Boyutlar  62 x 110 milimetre 
Ekran: Boyut  5 inç 
Ekran: Çözünürlük  1.080 x 1.920 piksel 
Ekran: Piksel Yoğunluğu 445 ppi 
Ekran: Renk Sayısı  16.777.126 renk 
Ekran: Karşıtlık  6,2:1 
Ekran: Ortam Işığı Altında Parlaklık  472 cd/m² 
Ses Kaydı 
Profiller  Var 
Push e-mail  Var 
Hafıza  12.011 MB 
Hafıza Kartı Girişi  microSD 
USB Sürümü  USB 2.0 
USB Girişi  microUSB 
USB: 100 MB Veri Transfer Süresi  16 s 
SIM Kartı Girişi  microSIM 
Bluetooth  4.0 (A2DP) 
Kamera: Çözünürlük  12,8 megapiksel 
Kamera: Makro Minimum Uzaklık  6 cm 
Kamera: Otomatik Odaklanma  Var 
Video Kayıt Çözünürlüğü  1.080 x 1.920 piksel 
TV Çıkışı  microUSB (MHL)
Müzik Oynatıcı Formatlar 

MP3, WMA, AAC

Kulaklık Çıkışı  3,5 milimetre 
Video Oynatıcı  Var 
FM Radyo  RDS
Navigasyon: GPS Alıcı  Var 
Navigasyon: Yazılım  Önceden yüklü 
Navigasyon: Tam Sürüm  Tam sürüm 
GPS: GPS Kilitlenme  8 saniye 
Karşılaştırma: Browsermark  1.731 puan 
Kutu İçeriği  USB kablosu, stereo kulaklık, dolum cihazı, CD ve hafıza kartı üzerinde kullanıcı kılavuzu 

Okuyucu Yorumları

Toplam 146 Yorum

budur!! s3 ekranı z nin yanında hesap makinası ekranı gibi kalmış

İşte piyasanın en iyi telefonu. S3 almayı düşünüyordum ama bu telefon tüm fikirlerimi değiştirdi.

@18 Şub 2013 12:23 samsungçular hemende beğenmemiş yorumunu ama çok haklısın PİYASANIN EN İYİ TELEFONU XPERİA Z ' ir

piyasada iphone 5 ile baş edebilecek anca tek bir telefon var o da xperia z ama tabi ki son kullanıcı görüşlerini görmeden şu an için kesin bir şey söylenemez....

sanki diğerleri ıpone,samsun falan o kameraları vs kendisi üretiyor araştırın parçaların %90 ı hitachi,sony,sanyo,toshiba,panasonic hibi markalardan tedarik ediliyor ama sony kendine ürettiğini ele verirmi en iyisi sony de bu yüzdendirki ALEMİN KRALI YANİ KRAL SONY daha iyisini aramayın çünkü yokkkk.

bende note 2 veya s3 almak istiyordum bu telefnu görene kadar. elimde sony ericsonun önceden eski telefnu var telefon k700i :) telefonda internet flash var düşünün ve sony her dalda başarılı bir firma

Sakın S3 , Note 2 almayın.En iyi android budur.

@18 Şub 2013 21:32 hadi ordan!

sony kurtul şu xperia konsetpinden tasarıma önem ver azcık esttik ol yaa bune özellikler tavan ama telefonda tip yok sırf bu yüzden sony ye ısınamıyorum doğrusu

@18 Şub 2013 22:30 telefon reddot tasarım ödülü aldı.Tabi plastik sevenler samsung alır

şuan kullandığım xperia arc s ten sonra sony e tövbe etmiştim ki bunu çıkardılar bu ne böyle ya nasıl bir tasarımdır o

İlk tercihim olacak Samsung S3 veyaNote ile kıyaslarsam bu telefona resmen aşık oldum Samsungun tasarımlarına hiç alışamadım nedense çok güçlü bir marka olmasına rağmen.

çöpün çöpü!. ip 5 varken 5s yoldayken ve bomba gibi bir 6 gelecekken buna para verenin aklına yanayım

@19 Şub 2013 10:44 dostum sen hangi ütopyadasın ya :DD:D:D:D:D

@19 Şub 2013 10:44 o zaman baya bii yanacaksın .eğer gerçekten yakıllı telefondan anlıyanlar varsa xperia z alacaktır plastik samsunga ve dandik iphona kalmadık

2013'de cikan bir telefonu 2012'de cikanlarla karsilastirmak sacmalik. Ayrica bu telefon suanda 750€'dan satiliyor Samsung S3 450€. Simdi size soruyorum bu telefonda 300€'ya degecek fark nedir? Ekrani gorilla glass degil ekran koruyucu yapisik geliyor ve youtube'da ki bircok video'da bulabileceginiz gibi cok cabuk ciziliyor. Cizilmemesi icin ekrana yapisik gelen ekran koruyucuya baska bir koruyucu film yapistirmaniz gerekecek. Almayi düsünüyorsaniz bence 2-3 ay bekleyin ve diger 2013 telefonlar piyasaya ciktiktan sonra yari parasina alin. Paraniza yazik etmeyin.

@19 Şub 2013 12:10 ekran gorilla glass değil dragontrail bilmeden yazmışsın dragontrafil gorillaglassa göre 2 kat daha dayanıklı bir temperli cam

@19 Şub 2013 12:10 hatta birkaç sene bekle hiç paran gitmez niye telefon artık olmayacak.adamlar sana hitab etmiyor en iyisi hiç yazma...

@19 Şub 2013 12:10 sony telefonun önünde dragontrail cam arkasında gorillaglass cam kullanmış resmi olarak açıklandı bu.cahil samsung fangirlleri nerede sony orada yorum yapıyorlar

@19 Şub 2013 12:10 sen her saniye telefonunun ekranına bıçak dayıyorsan, senin bileceğin iş telefon kullanmak....

5s te nasıl özellikler olacağını biliyor musun ki bu kadar net konuşuyorsun 5s te kamera 13 mp olacak mı mesela 4 çekirdekli olabilecek mi ....

Ziyaretçi Bugün 10:44 Sanki androidcileri kızdırmak için bilerek yorum yapmış gibi.

evet beyler en iyi telefonu budur .Dünyanın bütün meşhurları bununla oynuyor . . .ingiltere krali, rahmetli başkan kennedy, taçsız kral pele, backenbauer, kaleci mayer, nadia komanaçi, brigitte bardot ve fenerbahçeli cemil hepsi şöhretlerini bu telefona borçludur .

Şu telefonun özelliklerine bakıp hala samsungu göğe çıkarmaya çalışanları artık anlıyorum, sizler kağıttan yapılan telefonları seviyorsunuz

iphone 5 ten daha iyi ve daha geniş 2 gb ram ve 1.5 4 çekirdek inanılmaz bir makina benim evdeki bilgisayarımdan 3 kat daha hızlı

2013 ün en iyi telefonu buu .... Fazla söze gerek yok

18 martı bekleyin.

Xperia Z gerçekten güzel bir telefon ama 2013'ün 1. ve 2. çeyreklerinde çıkacak diğer markaların telefonlarını görmeden en iyisi bu demek biraz saçma. Sanırım buradaki birçok kullanıcı bilmeden yorum yapıyor. Kalite olarak benim gözümde Sony 1 numara yanlız bataryası çok düşük ve donanımsal olarak her ne kadar göze hitap etse de kullandığı Andreno 320 gpu'su Full HD ekranlar için eski. Dolayısıyla cihaz daha çok performans harcayacak ve harcadıkça da daha çok güç tüketimine sebebiyet verecek. Benim tavsiyem Galaxy S4'ün özelliklerini de görüp öyle karar vermeniz. En azından kafanızda soru işareti kalmaz.

@20 Şub 2013 12:30 ne oldu htc one 30 mah daha düşük batarya ve aynı gpu ile çıktı?bekledinde ne oldu

ne amiral gemiler gördük hiç birisi apple a yanaşamadı bile

@20 Şub 2013 12:37 Doğru söylüyorsun bir telefona 2000-2500 tl verip te savunmamak ayıp olur. 1,2 ghz işlemci 4"ekran :)

Sony damgayi vurmus.

DAHİLİ HAFIZASI DÜŞÜK KALIMIŞ İLERDE PROĞTAM YÜKLEDİKÇE KASMALAR BAŞLAR BENCE...

@20 Şub 2013 14:19 micro sd kart desteği var ama arkadaşım. programları o tarafa aktarıverirsin nedir yani ?

merhaba, Samsung Galaxy S4'ün'de özelliklerini, görüp ve öyle sonra karar vermemiz gerekecek.

arkadaşlar ben bu işi anlamadım site ismine gerek yok bi diğer teknoloji siteside testinde yok ekranı iyi değil internet performansı iyi değil full had yi adreno320 kaldırmıyor falan diyor videoda oyun oynuyor kasıyor gerçekten başka bir teknoloji sitesi aynı oyunu oynuyor vede telefonu baya bi övüyor chipte övmüş bencede güzel cihaz fakat kime inanacağımı şaşırdım

@20 Şub 2013 16:24 onların incelediği cihazın altında not for sale prototip yazıyor takip ettiyseniz kutu açılış videoları yok diğer yerli sitelerde var kutu açma videoları

@20 Şub 2013 16:24 test için gelen telefon eskisürüm yazılım var yani güncel değil zaten telefon ekran ve kamera güncellemesini aldıktan sonra iyileşecektir

Xperia Z başarılı pil ömrü daha iyi ve çok hızlı menü geçişleri var telefonu 2 gün önce amerika dan aldım telefon beklenildiği kadar var gerçekten iyi ve hızlı diyebileceğim 3 telefondan birisi.

@20 Şub 2013 17:23 amerikada nereden aldiniz

Objektif bir test olmamis bence, oyun performansinda, ekran parlikligi ve canliliginda ve foto kalitesinde ciddi sıkıntılar var....

bazı arkadslar hala apple diyolar ben anlıyamıyorum aplede ne var arkadsm bızde kullanıyoruz suanda s3 te not2 de daha pek cok sayabılıcegım telefonlar ondan ustun ozellıklere sahıp hala ınsanlar bı appledır tuttrmus bılmeyen ınsanları yalnıs yonlendırmeyın ıyı hangısıyse onu soleyın onu yazın..

Ram yanır... Ekran parlaklar kötü ve pili ömür uzatmaz çabuk biter.

HaTiCe ve sony çıtayı çok yukarı çıkardı. her iki telefondan da zerafet ve kalite fışkırıyor. samsung bundan sonra mal gibi tasarım g.t gibi ekranla çıkmaz umarım. yoksa intihar olur. sanırım s4 (mecburen) bomba gibi gelecek.

merhaba arkadaslar benim icin bir telefonda en onemlisi kamera kamera iyi olmali islamci falan okadar onemli deyil benim icin,su an nokia 808 kullaniyorum cok memnunum kamerada cu ana kadar tek bence saygilar

arkadaşlar 2 gb ram her şeyı çözer amaç işlevsellığı diğil mi akıcı olması ufak kusurları yok demeyorum

arkadaşlar sizce xperia z mi htc one mı alacağım ama arada kaldım samsung kullanıyorum s3 şuanda samsung s4 beklemeyeceğim çünkü dış görünüşü hoş olmuyor samsung cihazlarının bende ya sony ya htc alacağım bence sonyninde dış görünüşü htc dende iyi vede ekranı büyük ama s4 pro ile snapdragon 600 arasında o kadar çok fark varmı adreno320 nin hızlandırılmış versiyonundan bahsediliyor bide gerçekten bi fark varmı bilemedim ama sonyde ne olursa olsun yılların tecrübesi mesela xperia z deki konuşmanın ses kalitesi başka cihazda yok diyolar 2 arada kaldım

Bence Xperia Z HTC One'dan daha çok alınası olan bir cihaz. SONY'nin tasarımı, menuleri, media kısmı, dayanaklılığı, su, toz geçirmemesi, pili extra stamina modu var. Grafik işlemcisi olarak, işlemci olarak, sanırım kamera olarak HTC daha iyi. Video olarak da Xperia daha iyi. Ses çıkışı olarak HTC daha iyi... Ben olsam xperia z alırdım. Ekranı daha büyük hemde SONY olduğu için.

@22 Şub 2013 16:46 Bahsettiğiniz telefonla XPERİA arasında ki kıyaslamayı nasıl yapıyorsunuz bilmiyorum ama aradaki fark ta uçurum var.XPERİA Z şu anda bir milat olacaktır ve sanırım diğer markalar da rekabet için kaliteyi arttırmak zorundadırlar

Ben HTC kullanıyorum. HTC her zaman destek vermiyor. Sony her zaman ürettiği ürününün yanında olduğunu gördüm arkadaşlardan. Ben de artık Sony alacağım, iyi günler..

ben experia z alacam türkiyede varmı

ya one x nedirya telefonun mu yarım saat oyun oynuyon telefon öyle bi ısınıyorki

XPERİA Z nin nasıl bir telefon olduğunu anlamak için en azından XPERİA S gibi bir telefonu kullanmak gerekir.Şu anda XPERİA Z yi görmedik ama aldığı ödüller,değerlendirmeler ve ürün ile ilgili teknik veriler anlatıyor ki bu telefonu diğerleriyle karşılaştırmak ayıp olur.SONY bu saatten sonra ismi bilinen diğer markaların kabusu olacaktır,marka bağımlısı olmamakla beraber iyi ve kaliteli olan her ürüne hakkını vermek gerekiyor.

abi sormuşsunda s600 ile s4 pro arasında çok fark varmı işlemci olarak s4 pro günümüze yeterde artar daha hızlısını ne yapcaksın ki uzayamı çıkacaksın ne olursa olsun bi yerden sonra alo diyip mesaj yazdığın bi alete dönüşüyo ve onun için de sony almanı tercih ederim en azında sony sağlam ve satış sonrası dessteği çok iyi bir firma sonra duyduğum katarıyla htc one daki adreno 320 çip olarak s4 prodan bi farkı yok sadece mhz hızlandırılmış bir çip onu sony güncellemeyle kendide yapabilir bi sorun olmaz

merhaba,yeni süper favorit Andorid mobiltelefonlar.? Sony xperia Z / HTC One / ve yolda? Samsung galaxy 4 s..

makina çok sağlam fakat arayüz iğrenç ötesi. herşeyden önce ekranın siyahla ilgili problemi yokken arayüze baktığınızda sanki alet siyahı veremiyormuş izlenimine kapılıyorsunuz. çünki siyah parlak koyu renkli ucube bir renk olarak görülüyor. sırf bu yüzden xperia model bir telefonu elime alır almaz bu ne lan diyip bırakmıştım. zaten yabancı inceleme videolarında da bu sorun dile getirildi. herneyse, samsung çu ya da ip.çi değilim ama sony arayüz konusunda bunlardan biraz ilham almalı. en azından siyahı tam siyah versin.

@24 Şub 2013 10:05 o senin söylediklerin güncellemelerle olucak zaten ekran bir çok editörün söylediğine göre sıradan bir tft ekran değil performansı güncellemelerden sonra süper olucak ekranın

bende ya s3 ya da not 2 almayı planlıyordum fakat xperia z şu an için en iyi donanımsal özelliklere sahip telefon olarak gözüküyor tabi s4 çıkmadan bir şey söylemek yanlış olur fakat s3 ün tasarımı gerçekten güzel bir tasarım değil, xperiaların tasarımına hayranım ben, bunun gibi keskin hatları severim ama xperialarında androit arayüzleri bana biraz soğuk geliyor niyeyse s3 ün arayüzünün daha sıcak daha bi iç açıcı görüntüsü var, HTC ise çok ısınma yapıyor diyorlar ve s3 ile karşılaştırıldığında tarayıcısı olsun bazı oyunlar olsun aşırı derecede kasma yapıyor, şuan s4 ü beklicem ona göre ya s4 ya s3 yada xperia z alıcam, ama kesinlikle samsungun xperia tasarımlarına benzer bir tasarım üzerinde ilerlemesi gerekiyor, tahminimce 2013 te çıkacak telefonların çoğu 5 inch ekrana sahip olacaklar. Zaten çoğuda en az s3 e en yakın ya da ondan saha iyi bir telefon yapmak için uğraşacak çünkü s3 gerçekten donanımsal olarak iyi ve androit ile çok iyi uyuşuyor, yani donanımsal olarak o kadar iyi olmasından yana yazılımla birlikte yapışıkmış gibi hareket etmesi onu öncü yapıyor.

@24 Şub 2013 13:05 HTC One tanitildi, bence One alman daha dogru. Daha iyi donanima sahip

sony ne kadar başarılı olursa olsun şarj soketlerini düzeltmediği sürece beş para etmez üzgünüm...

nesi varki soketlerin? daha aydınlatıcı bilgi verir misin?

@25 Şub 2013 01:37 soketlerin gizli olması daha iyi telefonun minimalist tasarımına uygun hem herzaman da kullanılmıyor o soketler

sony nin süper telefonu fransada geldiği gün tükenmiş

dedikleri gibi sony yaparsa en mükemmelini yapar

ilk dünyada tv yi icat eden philps ama mühendisleri tv yi geliştiremedi işe sony el attı ve dünyanın ilk renkli tv sini buldu adını trintron koydu

sony sonun da iphone den bile iyi telefon yaptı bravo valla

@25 Şub 2013 05:43 rüyasında mı?

@25 Şub 2013 05:43 allah da seni güldürsün :)

@25 Şub 2013 13:56 Doğru tabi sony telefonları iphonedan iyi başka sitelerde karşılaştırma yapabilirsiniz.At gözlüklerinizi çıkarın artık

@25 Şub 2013 13:43 kardeş senin o dalga geçtiğin sony den alıyor kamerayı iphone haberin olsun

Buraya yazılan yorumları okuyorum fakat ya bu yorumcular teknolojiyi takip etmiyor yada ediyormuş gibi davranıyor.

bu telefonu yapan muhendis kör oldu . . . fiyatı mühendisin ameliyat masrafları dahil 1600 tl

galaksy s4 de tıpkı diğer samsung ürünleri gibi kaliteli olmuyacak .... zaten ucuz olmasa herkezde çamaşır bulaşık makinesi üreten firmadan kolay kolay elktronik ürün almaz ucuz diye rağbet görüyor kaliteden eser yok

ben lüks telefonlara karşıyım ama bu gerçekten çok çekici olmuş tasarımı çok çok iyi

önceden bir iphone çılgınlığı vardı şimdide herkezin dilinde sony nin süper telefonu experia z teknoloji ışık hızıyla ilerlemiş nerde kaldı bizim o 3310 kalas gibi nokia ların zamanını çok tan geçmişz be o dönemi daha dün gibi valla

her kez s4 ün experia z gibi kaliteli olmuyacığı yönünde söylentiler var neden acep

@26 Şub 2013 17:04 ben iphone 4 kullanıcısıyım bizim arkadaşta var s3 plastik kalitesi beş para etmez s4 ü bilemem ama gene 124 kasasına mercedes moturu takıcak gibi görünüyor samsung

ben live walkmani chip online sayesinde aldım gerçektende ... rakibi galaxy ace den çok çok üstün çıktı performans ve kalite açısından aynı fiyatta olmalarına rağmen live walkmande hd kamera vardı samsungda yoktu

@26 Şub 2013 17:11 bende forumlarda ve you tubedeki speed testlere bakarak aldım experia live walkme ni gerçekten samsung galaxy ace ye 10 çekiyor sadece ekranı küçük biraz ama bu bir dez avantaj değil aksine avantaj şarz için güncellemlerde şıkır şıkır geldi sony den

Sony kendi modellerini çok çabuk harcıyor güncelleme beklemekten bir hal oluyorsunuz. Samsung note 1 i bile 4,1 e yükseltti.

Sony'nin yeni amiral gemisiyle güvenle yola çıkılır. Detayı inceleme için teşekkürler. kararımı vermiştim bu da onay gibi oldu.

Japonyanın değil Dünyanın en iyisi teknik özellikler açısından

abartmayın.. daha telefonu kullanan yok işkembeden sallamasyon yapmış herkes. tam şaka gibi ya....

şimdi nekadar kalite okadar ilgi nedense bizde paraçokgaliba teknoloji olunca kesenin ağzı bonkerliği ğösteriyor 2000 tl çokpara ama gönlüm xperia z aşık olmuş gelsin beklemek sıkıcı oluyor

sony ezelden beri kalitedir bunu kimse aksini idda edemez ne yaparsa yapsın mükemmel yapar xperia Z on numara telefon bende geldiginde alacagım kesin.ruhunda kalite var

evimdeki bütün elektronik eşyalar sony tv den tutunda walkmenıme kadar kalıtesınden ödün vermeyen bır fırma ki kaç senedir kullandığım ürünlerde ne bır arıza oldu nede bi aksaklık bu yüzdendir ki sonyn nın kalıtesı dıer markalarla kıyaslanamaz SONY ismine biraz daha fazla para ödersiniz ama hakkını da alırsınız . Bugun Blackberry z10 iphone 5 samsung s3 note 2 ve nokıa lumıa 920 htc one lg nexus4 ve sony z yı ınceleme fırsatını buldum içlerinde en hızlı ve akıcı çalışan ve kullanım kolaylıgı elıne aldığın zaman kalıte akan 2 tane telefon gördüm blackberry z10 ve sony z , multımedya da sonyz bıraz daha önde duruyor ama kullanım kolaylığı ve görüşme esnasında kı ses kalıtesı ve guvenebılırlık blackberryde daha iyi , sony nın ekran kalıtesı mukemmel uzun yolculuklarda keyıfle fılm ızleyebılecegınız bır telefon buyuk ekranı sayesınde de gayet detayları farkedebılıorsunuz dıer telefonlardan hıc bahsetmıyecegım zaten hepsi ölü bunlara göre ama bence ben alıcak olsam blackberry z10 yada sony z alırdım ki şöylede birşey var blacberry 300 dolara üretilip turkıyede 1900 tl gıbı bır rakamla satılıyır gerısını sız düşünün :)

tanıtımda batarya ile ilgili bilgi yok, yedek batarya şansı var mı yoksa bazı modellerdeki gibi dahili batarya mı ?

türkiye'ye gedi mi ve fiyatı ne kadar

xperia s kullanıyorum ve xperia z yi bekliyorum sony kullanmak bir ayrıcalık ve sağlam telefon üretiyor

ya arkadaşlar sony xperia u nasıl

xperia z estetikten yoksun kütük gibi telefon.. tamam özellikleri üstün olabilir ama birazda göze hitap etsin arkadaş..ben bu telefona para verip almam htc one geliyor yakında.

@07 Mar 2013 12:21 Bence aynı htc one dan bahsediyorsak M7 kodlu telefon tasarım olarak Sony Zperia Z den aşağıda diyebilirim Sony her şeyi düşünmüş sitedeki videoyu izlemeni tavsiye ederim htc one alacaksan özellik için alabilirsin işlemcisi Sony Zperia Z ye göre %15 daha hızlı geriye kalan özellikler aynı ama tasarım Neredeyse kusursuz Sony Xperia Z nin daha önce Sony kullanmadım geldiği gibi alacağım :)

kütük gibi telefon htc one bekliyorum diyen arkadaş ya telefondan anlamıyor yada xperia ile karşılaşmamış sanırım. xpeia ray kullanıyorum "Z" çıktığı gün alacak olanlardan biriyim.

ne iphone ne htc Sony'nin en dandik telefonu bile diğerlerinin yanında kraldır değil ki Xperia Z çağın en iyi telefonu olarak tahtın yeni sahibi olduğunu her yönden kanıtlamıştır hayırlı olsun.

Ktük gibi fiyen saçmalamak da çok iyisin... Sony eğer birşeyi iyi yapıyorsa o da tasarımdır ki bu telefonda hepsi bir arada . Ray kullanıyorum ve görünüşte çoğundan kötü gibi gelse de sony farkı orda da ortaya çıkıo

ne zaman cıkıcak bu telefon ya bekleye bekleye bı hal olduk

Bende bi Sony xperia xoni kullanıcısıyken es kaza bu modelden haberim yokken ıpohone 4s aldım berbat attan inip eşeğe binmek gibi ülkemizde satışa çıkınca ilk alıcısı ben olucam sanırım!

ben xperıa z kullanıcısıyım daha once sony kullandım we bu sımdıye kadar en harıkası bence tek sorun sıyahları cızıklerı bellı edıyor beyazları etmıyor we camarası bıraz qec acılsada hıc bı telefona deqısmem

Galaxy s4 cikti ama xperia z nin yanindan gecemez arkadas tasarimi kalitesi kamerasi muhtesem

Galaxy s4'ü bekliyorum

xperia z ye tasarım olrak editörlrinde dediği gibi budur

Kütük gibi diyenler SONY L modelini beklesin SONY=teknoloji

her zaman my sony

Samsung s4 olsun note 2 olsun uygulama oyun ve eglence icin 1 numara ama x peria hem saglamlıgıyla hem toza ve suya karsı dayanıklılıgıyla hem kamerasıyla benim görüsümde samsung u geciyor peki aynı uygulamaları ve oyunları x peria da bize verebilirmi? Bilgisi olan varmı? İkisinin arasında kaldım. . .

Arkadaslar kım ne derse desın, neyı beklerse beklesın.2013 yılının en ıyı telefonu Xperia Z'dir.Samsung s4 ve IPhone 5'ten daha fazla rehabet gorecek.

Arkadaşlar sony adını tahmınen 40 yıldır bılıyorum .her urununde Teknolojı lıderı olarak kalıte ve pahalılıgı ıle one çıkmıstır.bu nedemek kaliteden ödun vermemek demek . bu yuzden Teknolojı de ses renk ve camera kalitesi olarak yıne Sony dıyorum . başka söze gerek yok . bırde fotograf konusunda hepımız bılıyoruzkı . Canon Nikon sony başka varmı? ben hıc duymadım Htc Lg nokıa başa oynayan fotograf makinaları .samsung da her dala atlayan başarılı bır fırma olarak Tebrık edıyorum .

@24 Mar 2013 20:28 Nokia N8 kullanıyorum yaklaşık 3 senesi dolacak,kamerası 12mp çok iyi,ses kalitesi oldukça iyi,N8 ilk çıktığı zamanlar sürekli program hatası verdi,servise gönderdim,25gün sonra verdiler,ana kartın yurtdışından gelmesi gerekiyordu çünkü,ana kart yenilendikten sonra hiçbir sorun çıkarmadı,internet konusunda evet biraz yavaş,program olarak android ile anlaşsaymış daha iyi olurmuş tabii,kamera ve ses konusunda N8 çok iyi,elimden profesyonel fotoğraf makinamı düşürmüyordum,N8 aldıktan sonra durum değişti,yine de profesyonel fot. makinalarının yerini hiç biri tutmaz

@12 Nis 2013 13:15 BUYUR KARDEŞ !!!

arkadaşlar 2 gün önce xperia z aldım bir telefon ancak bu kadar şık ve kullanışlı olabilir telefonu aldıktan sonra ı phoneler çok kötü gelmeye başladı kamera 10 numara full hdr video çekimi var telefon çok ince ve şık tek sorun pil ömrü onada katlanacağız artık herkese tavsiye ederim.

XPERIA Z PAZAR GUNU ALDIM AMA BOYLE BI PILI NASIL YAPMIS SONY TELEFON COKKK IYI,,,,,,, AMMAAAA PILI INANILMAZ DERECEDE KOTU 1GUNDE 2 HATDA 3 KERE ŞARZA TAKMAK LAZIM TAVSIYE ETMIYORUM

suya soktuktan sonra haporlör en az ses geliyor,bir zaman sonra düzeliyor,aynı problem her telefonda oluyormu?

@15 Nis 2013 23:13 telefon su geçirmez diye duş aldırmak zorundamısınız alete?

@15 Nis 2013 23:13 her telefonda olmaz ki.. Suya dayanıklılarda olur. Harici hoperlörlerin böyle davranması gayet doğal, hatta sonra (sanırım ekstra çaba sarf etmeden) düzelmesi de güzel birşey...

Merhaba arkadaşlar bende 5 aydır takipteydim telefonu aldım ve kullanmaya başladım banyo yaparken telefonla görüştüğünüzü düşünün telefon bişeyden etkilenmiyor yağmur çamur dinlemiyor tasarım harikası okadar ince zarifki paha biçilemez sony z diyorum sony bir japon firmasıdır adı üstünde

pil ömrü kısa evet ama pil ömrünü uzatıcak program koymus adam kullanın daa ozaman gorun ben sabah jarzdan alıyorum aksama kadar rahatım yanı her dakka elınde olduktan sonra hıc bıse dayanmaz zaten bence pıl omru ıpone somsung felan ıkıye katlar..

büyük konuşmamakta fayda var...ben xperia z ye kütük gibi demiştim pişman oldum...gittim xperia z aldım özür diliyorum sony..sen allahın bir lütfusun diyeceğim bu.

@09 May 2013 11:34 aynen bende milletle dalga geçerdim gittim bende xperia z aldım

Yaklaşık bir aydır kullanıyorum. Çok güzel telefon. Sırf su geçirmezliği ve kusursuz tasarımı için aldım telefonu. Yalnız dün 1 metre kadar bir mesafeden yere düştü ve sol üst kısmında etraftaki kauçuk-plastik bölümde deformasyon oldu. bu kadar kolay bir şekilde ezilip çizileceğini tahmin etmemiştim. O kauçuk kısım yazıda söylendiği gibi avantaj değil bence dezavantaj. Benim gibi görsele önem verenlerin canını sıkacak bir durum.

ben bu telefonu almayı düşunuyorum ve 3 gündur tüm forumları okudum neredeyse ve kime inanacagımı şaşırdım telefon iyimi kotümu ben ıphone 5 kullandım htc serı lerındnde kullandıgm oldu ama bu zamana kadar nokıa dan vaz gecmıyordum nokıa bittigi icin deyistiriyorum ama sony z alırsam begendigmde bidaha telefon degştirmem

Telefonu Doğubank'tan garantisiz aldım, pasaporta işlettim (vergiyi yatırmak için bankaya gittim-kadın bankacı gidin vergi dairesine ödeyin çünkü sorun çıkıyor bankalarda dedi). Bahçelievler vergi dairesine 115 lira yatırdıktan sonra Türkcell merkezine uğradım. Fiyatlar 45 lira olmuş. Vazgeçtim. Gittim e-devlet şifremle Türkiye.gov.tr'de hallettim. İşlemin sonunda hata verdi, ben de devlete sert bir mail gönderdim. Ertesi gün telefonunun kayıt dışı bilgileri belgeleriniz inceleniyora döndü. 10 gündür de kullanıyorum. Böyle alacakların dikkatini çekerim. Öncelikle telefon çok şık, havalı ve hızlı. Konuşma sesi, normal çağrı ve uyarı sesleri gümbür gümbür. Alacaklara tavsiye ederim. Ancak iyi yönlerinden ziyade bana göre eksi sayılabilcek noktaları belirtmek isterim. 4 yıldır iphone kullandığım için klavyesine alışamadım. Bataryası diğer akılı telefonlar gibi az gidiyor. Dış seste sorun yok ama bence radyo ve walkman dinlerken ses son derece yetersiz. Hatta bugüne kadar kullandığım en kötüsü bile diyebilirim. Son seste bile az çıkıyor. Kulaklıkları millet övmüş ama 3 ayrı seçenek olmasına rağmen kulağıma bir türlü oturmuyor. Parlaklık otomatikte değilse gündüz telefonun ekranını görmeniz mümkün değil. Fotoğraf ve video çekimi iyi ışıkta mükemmele yakın. Gece ise vasatın altında. Dün googleplaystore hata verdi, gmail hesabı hata verdi. Androide yabancı olduğum için eşe dosta sordum. Kimse halledemedi. Maalesef fabrika ayarlarına dönmek zorunda kaldım. Ondan sonra herşeyi geri yüklen falan filan.

ya bir şey sorucam telefonu elime az önce aldım elime evirdim çevirdim bir türlü nasıl sessize alınır bulamadım lütfen yardın ediiinnn ::):)):):

yeni sürüm yükledim kulaklıgı algılamıyor ne yapacam

yeni aldım telefonu bugun kulaklık yeri çalışıyodu yeni sürüm yükledim şimdi çalışmıyor sizce nedendir

Öncelikle herkese merhaba, telefonu yaklaşık 1 aydır kullanıyorum. objektif olarak bir kaç konudan bahsetmek isterim ki satın almayı düşünen arkadaşlar için ekstra bilgi olsun. ilk olarak telefonun görünüşü mükemmel diyebilirim. İnceliği ve 4 köşe yapısı gerçekten havalı olmuş. 5'' ekranın kendisini hissettirdiği tek yer mesaj bölümü. 1080 p video ve fotoğraflar mükkemmel. gece gündüz hatta su altında dahi çok güzel fotoğraflar çektim. şunu belirtmek isterim bu telefonu aldığım gün aynı zamanda ıphone 5 i de satın almıştım. Ama bu telefon beni o kadar cezbettiki ıphone u kutusundan açmadım bile. telefon her şekilde çok hızlı. Ses konusuna gelince. Telefonun ses çıkışı diğer telefonlara nazaran az fakat şunu unutmamak lazım bu telefon su geçirmez özelliğe sahip. ses çıkışını etkilen tek faktör bu. eğer çok yüksek sesle müzik dinlemek istiyorsanız bu telefon size yeyerli gelmeyebilir. Su geçirmez özelliği iyi diyorsanız ses kısıklığına pek takılmamanızı öneririm. Çünkü ses kısıklığını şu şekilde anlatayım. Tabiri caizse kulağınızın dibinde bangır bangır müzik çalmıyor fakat yeterince sesli çıkıyor zaten. Telefonun bir çok özelliği arasından sıyrılan çok güzel bir özelliği var stamina modu. Akıllı telefonlarda bildiğiniz üzere batarya sıkıntısı çok oluyor. Bu telefonda da oyun internet vs derken batarya azalabiliyor ama istediğiniz zaman stamina modunu açarak arka planda güç yiyen herşeyi kapatıp telefonun kullanım süresini arttırabiliyorsunuz. Ben kendim test ettim. Normal konuşmalar, mesajlaşmalar, internet kullanımı sonunda 3 gün 7 saat gibi bir süre sonra şarj etmek zorunda kaldım. Bu süreyi daha uzunda tutma şansınız var, Kullanıcıya göre değişir. Telefonun önünde ve arkasında koruyucu saydam jelatin var. Sony telefonu sunum yaparken bu jelatinlerden bahsetmiş ve kırılmaya dayanıklı olduğunu belirtmiş. Telefonu ben 1 kez düşürdüm daha doğrusu telefonun üzerine başka bir şey düştü ama bir zarar görmedi. tabi bu telefon zara görmüyor anlamına gelmez ama yine de dayanıklı olduğunu söyleyebilirim. Telefonun sevmediğim özelliği aşırı ısınması, tabi bu ısınma oyun oynarken yada internet ortamındayken farkedilecek boyutlara çıkıyor. bu konu hakkında yorumlardan bir arkadaş demişti ki ısınınca suyun altına tutup soğutabilirsiniz :) Isınma sorunu çok fazla sıkıntı olacağını düşünmüyorum tabi her saniye internette kalmayacaksanız. uzun lafın kısası Su ana kadar kullandığım en iyi telefon diyebilirim. Her telefonun artıları ve eksileri var. Mükemmel olmasa da piyasada bulunan telefonların en iyisi yada en iyileri arasında olduğu kesin arkadaşlar. kullanan arkadaşlara hayırlı olsun, düşünen arkadaşlara da öneriyorum.

çoğu kişi ekran parlaklığının az olduğundan yakınıyor doğrumu

hayır ekran parlaklığını ayarlardan artırabilirsin ama her telefon da olduğu gibi parlak ekran şarjı çabuk bitirir

Telefonu kullanan arkadaşlar telefonun su geçirmemesi için bulunan kapakların sağlamlığı hakkında bilgi verebilir mi?Çoğu insan telefondan müzik dinlemeyi seviyor ve kullaklık kapağı gün içinde çok açılıp kapatılıyor bu bir deformasyona neden olabilir mi?

1 yıllık telefon kapakta bir iz yok tabi hayvan gibi kullanmassan hergünde müzik dinliyorum

sony ş anen iyisi bence şık ve yeterli kaliteli iyii almışız

telefon bütün bravia tvler ile nfc yapabiliyormu ?

Arkadaslar ben Z kullanıyorum keske almasaydim diyorm hiç memnun deilim

LG Optimus G2 çıksın o zaman ak koyun karakoyun belli olur. Sony Experia Z 'nin kontrast oranı berbat ve ekran led değil :p Max_Real Qnx

kontrast sorunu hallolmuştur ve xperianın tft ekranı o plastik samsung ve lg nin lcd den daha kaliteli .d

Sony Xperia Z almayı düşünüyordum sanırım oldukça iyi araştırma yapmam gerekecek :-) su geçirmez özelliğinin olması çok iyi lakin kulaklık kısmı su geçirmez değil,su geçiriyor lakin fön makinasıyla falan kurutmanız gerekiyormuş,yabancı sitelerden öğrendiğim bilgi bu

Fön makinası ile kurutmak yanlıştır. Suyu daha da derinlere itersiniz, ileride korozyona sebep olabilir. En iyisi bir tas prinç in içine yatırmaktır...

berbat ötesi sony e yakışmadı:(

bir telefonun en önemli özelliği kim ne ders dein uzun pil ömrüdür %100 doluluk orana sahipken gps i açtım pilin ömrü 3.5 saat sürdü vede hiç konuşma yapmadım yaniiii xperia z batarya konusunda sınıfta kalmıştır

Sizce hangisi? Lg g2,Sony z,Htcone?

Telefonun testinde ses kaydı yok gözüküyor fakat ben xperia z de ses kaydedicisi kullanıyorum ve de kendisiyle kurulu gelen bir kaydedici

arkadaşlar ben bu telefonu almak istiyorum ancak s4 mini arasında kararsızım sony kullanan arkadaşlardan yardım bekliyorum gerçekden iyiyse alacağım

20 yaşında oğluma aldık çok basit bir şekilde ekran kırıldı 600 tl verdik yaptırdık hayır etmedi şu an hurda vaziyette..Fakat kendim çıktığı ilk günden beri xperiaS kullanıyorum hiç bir kusur bulamam ve SONY nin diğer ürünlerini de kullanıyorum onlarda süper ama xperia Z mi asla

Sony xperia z nin şu anki fiyatı nedir arkadaşlar bilen varmı

Karşı tarafa se cok boğuk gidiyo ne yapmam gerekiyor

sony xperia alacaklarına dikkat sakın almayın paranıza yazık araştırın şikayetlere bakın hemen hemen hepsinde ironikleşmiş kalıcı sorunlar var ses düşük.cok aşırı ısınıyor bu ısınmakta z3 yamulma bile oluyor su geçirme kamerasında fotolar da zaman içinde kötü görüntü oluşmaya başlıyor serfiz ilgisiz kayda alınmıyor vurdum duymaz herzaman kullanıcı hatası deyip para alıyor yada geri yolluyor verem ediyorlar bunu her sony kullanıcı yaşamıştır almayın pişman olmayın cok yoğun şikayetler yüzünde

Sen de yorum yaz