Sony Xperia Z3+ artık gerçek

Sony, yeni amiral gemisi Xperia Z3+'ı sonunda ortaya çıkardı, Japonya'nın Z4'ü bize Z3+ olarak geldi

Sony Xperia Z3+ sahnede!

Sony'nin yeni amiral gemisi Xperia Z4, geçen ay Japonya'ya özel olarak tanıtılmıştı. Cihazın dünyanın geri kalanına "Xperia Z4" adıyla sunulmayacağı biliniyordu ve bu bilgi, Sony Xperia Z3+'ın tanıtılmasıyla gerçek oldu.

İsim karmaşası yaşayan yeni amiral gemisi için aslında Xperia Z3+ adı daha uygun, çünkü Xperia Z3'ün üstüne küçük yenilikler eklemekle yetiniyor. Xperia Z3+ görünüş olarak geçen seneki Xperia Z3'ten farklı değil, ancak onu 2015'in üst seviye teknik özellikleriyle güncelliyor.

5.2 inç'lik 1080p IPS ekranla gelen telefon, Z3'ün 20,7MP'lik kamerasını da almış. Ön kamera ise 2MP'den 5MP'e yükseltilmiş. Qualcomm'un şu anki en hızlı işlemcisi olan Snapdragon 810'la çalışan telefon, 3GB RAM'le geliyor. Xperia Z3 ise Snapdragon 801 işlemciyle gelmekteydi. Bununla birlikte Z3+'ın pil gücü, 3.100mAh'den 2.900mAh'e düşürülmüş. Sony, pil ömrünün detaylarını şu an için paylaşmıyor ancak firmaya göre cihaz, "iki güne kadar" pil ömrü sunuyor.

Sony Xperia Z3+ artık gerçek

Xperia Z3+ ve Z3 görünüşte çok benzer olsalar da, aslında tasarımda bahsetmeye değer bir değişiklik var. Cihazın USB portu, sol üstten telefonun altına taşınmış ve artık kapağı bulunmuyor. Sony'ye göre yeni kapaksız port, telefonun IP65/68 toz ve su geçirmezlik özelliklerini etkilemiyor. "Daha minimal ve kesintisiz tasarım" için manyetik şarj pinleri de cihaz üzerinden kaldırılmış.

Sony Xperia Z3+ artık gerçek

Fiyatı henüz açıklanmayan Xperia Z3, bu yaz satışa sunulacak. Sony Xperia Z3+'ın yeni telefonlarında önemli değişiklikler yapan Samsung ve Apple gibi rakiplerinin karşısında ne yapacağını merak ediyoruz.

Sony Xperia Z3+ artık gerçek

Sony Xperia Z3 incelememiz için tıklayın.

Okuyucu Yorumları