Spartan'ın eklenti desteği doğrulandı!

Microsoft'un Windows 10'a özel yeni web tarayıcısının, bu özelliği destekleyeceği doğrulandı!

  • Zeynel A. Öztürk
Spartan, eklentileri destekleyecek!

Microsoft'un yeni web tarayıcısı Spartan'ın eklenti desteği sunacağı, Internet Explorer takımı tarafından doğrulandı.

Twitter'daki @IEDevChat hesabından (Internet Explorer geliştirme takımı) gelen bir açıklamaya göre firma, Project Spartan'a ileride eklenti desteği eklemek üzere plan hazırlamakla meşgul. Daha önce Spartan'ın Chrome eklentilerini çalıştıracağına dair iddialar ortaya çıksa da, konuyla ilgili Microsoft'tan herhangi bir resmi bilgi gelmemişti.

Windows 10'un önizleme sürümlerine henüz dahil edilmeyen Spartan'ın ne zaman kullanıma açılacağı henüz bilinmiyor. Microsoft, Windows 10'un final sürümünde Spartan ve IE'yi bir arada sunmayı planlıyor.

Spartan'ın eklenti desteği sunması, onun IE'ye kıyasla önemli bir avantaj kazanması anlamına gelebilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Professionaller Internet Explorer kullanır ve dolayısıyla spartanında iyi olacağına inanıyorum :) bana göre işi bilen ve iyi ayar çekip ne yaptığını bilen biri için en başarılı tarayıcıdır ie :) yazdığım için tahminime göre eleştirenler olacaktır ve elbette olabilir tercihlere saygımız sonsuzdur ancak işi fanatikliğe götüren ve hatta hakaretvari cevaplar yazanlar da eksik olmayacaktır işte bu grupta olanlar gerçekten işten anlamayan kullandığı tarayıcıya hakim olamayanlardır. ayrıca iyiki alternatifler de var yoksa ie bu derece geliştirilmeyecek hantal bir tarayıcıya mahkum kalacaktık. Alternatif tercihinde bulunanlar dahil işi eleştiri ötesine taşıyanlar da biliyorlar ki bu internet ve tarayıcı dünyasına adım atmaları ie sayesinde olmuştur.

@29 Oca 2015 23:55 ""Professionaller Internet Explorer kullanır"" bu ne ya. Nerenin profesyonelleri. Microsota yağ çekmek için yalan söylemenin profesyonelleri mi :)) Yav bütün webmasterlar tasarladıkları siteleri önce Firefox, Chrome, Opera gibi tarayıcılara göre uygun mu diye tasarlayıp, en son ie de nasıl görünüyor diye bakıyorlar. Çünkü o tarayıcılar W3 standartları gibi açık standartların nerdeyse hepsini destekliyorlar, ie ise hala geriden geriden geliyor. Yıl 2015 oldu hala eklenti desteği gelecek ie ye... Pardon ie, dibi görünce adını spartan yapacaklar değil mi :)) Yav 500 kere dedim, çık şu microsoft trollüğünden diye, hala aynı kafadasın :) Yazık sana, gençliği gitti, farkında değilsin....

@29 Oca 2015 23:55 -Hangi prosfeyonel ie kullanıyormuş merak ettim :D

@30 Oca 2015 02:32 sen şimdi ben profesyonelim kullanmıyorum diye düşünmüşsündür muhtemelen. ama arkadaş ne istediğini ne yaptığını bilen profesyonellerden bahsetmiş. kendini profesyonel görenlerden değil. :)

@29 Oca 2015 23:55 ilk yorumu yazan olarak diyorum ki arkadaslar sakin olun kimseye yazmadim yorumu fikrim bu :) ilk yorumu yazan arkadasima sadece cevabim yahu cidden guldurdun beni microsoft umurumdaydi da tutup yag cekicem banane microsofttan ve ben bu yorumu yazdim diye microsoftun cokta umurundaydi guldurmeyin insani, yagcilik apple hayranlari tekelindedir bi kere :))) ayrica ergenler gibi yagcilik vs ciddi komik dusmus olaya yasimda hayli fazla boyle komik yorumlar icin :) mutlu kalın :)))

bırakın çöp windowsu ieyi alın applenin işletim sistemini kafanız rahat etsin

Windows 10 sabırsızlıkla bekliyoruz. anlık haberler icin tesekkurler chip

biz orijinaliz PROFESYONELLER FİREFOX kullanır kafanıza sokun bunu

Eklenti desteğinde FİREFOX tartışmasız herzaman birincidir.

eklenti desteği olması güzel ama piyasada ki diğer sözüm ona artık eklenti çöplüğü olmuş gereksiz tarayıcılar gibi olacaksa lütfen olmasın. biz eski IE ye razıyız...

Sen de yorum yaz