SpeedFan: Isınan PC'nize yardımcı!

Hava ısınıyor, PC'niz sıcaklarla baş etmeye çalışıyor. Öyleyse gelin, ona bir yardımcı verelim!

SpeedFan: Isınan PC'nize yardımcı!

Bilgisayarların en büyük düşmanlarından birisi de yüksek çalışma ısısıdır. Özellikle yaz aylarında, kasalarda bulunan fanlar da etkisiz kalabilir. Bu durumda kullanıcıların yapacağı en iyi şey sistem ısısını sürekli gözetim altında tutmaktır. SpeedFan bu noktada devreye giren güvenilir bir uygulama. Emektar uygulamanın son sürümü, denenmiş ve işe yaradığı kanıtlanmış sistemi yeniden kullanıma sunuyor.

Menüler içinde gezinmeyi, sayıları incelemeyi sevmeyen kullanıcılara hitap etmeyen bir uygulama olan SpeedFan, bilgisayarı üzerinde tam kontrol isteyen donanım düşkünlerinin hoşuna gidecek özellikler barındırıyor. Sistem fan hızı, işlemci ısısı (her bir çekirdek için ayrı), GPU ısısı gibi değişkenleri, gerçek zamanlı güncelleyerek sade ve net bir şekilde önünüze koyan uygulamanın, hız artırımı yapanların da hoşuna gideceğine eminiz.

Eğer havaların ısınmasıyla birlikte bilgisayarınız da garip davranmaya başladıysa, fan sesinden rahat çalışamaz hale geldiyseniz, sistem ısısını kontrol etmenizi "hararetle" tavsiye ediyoruz.

Ender Duman

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Isınan PC'lerden nefret ediyorum

@HuysuzSirin Şirinbaba duymasın :)

@daMned lan oglum pc neden ısınır bilirmisin sistemmin iyisse yani işlemcin i5 felansa ısınma çok dogal eski pc ler de yani pentium core sa 30 dereceyi geçmez benim kide çok ısınıor oda sistem i7 işlemci oldugundan

Aynen bende yumruk atıyorum kasaya

@15 May 2013 18:18 ben tekme atmıştım ekran kartı pci girişinden kopmuştu .d

17:05 onlarda senden

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir