"Star Wars: Güç Uyanıyor" torrent'e düştü!

Büyük ses getiren film, disk sürümü henüz satışa bile çıkmadan, torrent'te zirveye yerleşti!

  • Cenk Atlı
"Star Wars: Güç Uyanıyor" torrent'e düştü!

Muazzam bir tanıtım kampanyasının ardından gösterime girdikten sonra 2 milyar dolar gibi son derece yüksek bir hasılat elde eden Star Wars: Güç Uyanıyor, beyaz perdeden sonra artık ekranlarda da izlenebilecek; en azından biraz korsanlık yapmayı göze alanlar için...

Film için resmi kaynaklardan yapılan duyuruya göre internet üzerinden 1 Nisan'dan indirilebileceği ve Blu-ray sürümünün ise 5 Nisan'da satışa çıkacağı duyurulmuştu. Fakat söz konusu disklerden biri bunu sızdırmaya niyetli birinin eline geçmiş olacak ki, film çoktan torrent'e düştü. TorrentFreak sitesinden yapılan açıklamaya göre filmin torrent dosyası ilk 12 saatte 250 bini aşkın kişi tarafından indirildi. Dosya hala The Pirate Bay ve Kickass Torrents gibi sitelerde en çok paylaşılan torrent olmaya devam ediyor.

Dijital haklar yönetimi üzerinden yapılan bazı girişimlere rağmen Disney'in söz konusu torrent'i internetten tamamen kaldırmak için yapabileceği fazla bir şey yok. Yine de bizzat Disney tarafından yapılan daha erken bir dijital sunum, bu durumun önüne biraz olsun geçebilirdi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Hırsızlar indirsin bakalım. Durmak yok çalmaya devam! Zihniyetleri bu (bazı) insanların.

@24 Mart 2016 17:26 bunu yazan insanın zihniyetide ülkesini soyup yabancı lara peşkeş çekmek soyduğu sermayeyi yurtdışına kaçırmak.

@24 Mart 2016 17:26 Bütçe:$200,000,000 / Hasılat: $1,911,006,736 asıl hırsız kim vurgunu yapmışlar birde korsan diye ağlarlar sizde tas tutarsınız.

Hayret gözümden kaçmış, Yıldız Savaşları filmi mi çekmişler? Ne ses getirmiş, ne ses getirmiş...

@24 Mart 2016 18:57 Baya ses getirdi de, senin kulakların zayıf işitiyor heralde! Başka izahı yok senin dediğinin.

@24 Mart 2016 19:48 vasat bi film sadece reklamı iyi yapıldı.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost