Süper bilgisayarların gücü evinize geliyor

Tek grafik işlemcili kartların en hızlılarından ASUS GeForce GTX TITAN, resmen duyuruldu!

ASUS GeForce GTX TITAN duyuruldu

Süper bilgisayarlarda yer alan grafik teknolojisi ASUS GeForce GTX TITAN ile artık evinize geliyor. ASUS, dünyanın tek grafik işlemcili en hızlı ekran kartı olan ASUS GeForce GTX TITAN'ı duyurdu. Dünyanın en güçlü süper bilgisayarı olan TITAN'da yer alan NVIDIA grafik işlemci mimarisini masaüstü bilgisayarlara taşıyan ASUS GeForce GTX TITAN, kullanıcılara evinde oyunculara özel birer süper bilgisayar kurma imkanı sunuyor.

ASUS GeForce GTX TITAN bünyesinde dünyanın en güçlü masaüstü grafik işlemcisini barındırıyor. NVIDIA'nın Kepler adını verdiği mimari ile geliştirilen grafik işlemcide tam 2688 adet CUDA çekirdeği ve 7.1 milyar adet trasnsistör bulunuyor. ASUS GeForce GTX TITAN'daki grafik işlemci 4500 Gigaflops (single precision) seviyesinde bir performans gösterebiliyor. ASUS GeForce GTX TITAN'da yer alan grafik işlemci varsayılan değer olarak 837MHz'de çalışıyor. Bu hız NVIDIA'nın GPU Boost 2.0 teknolojisi sayesinde 876MHz'e çıkabiliyor.

Yüksek performans tutkunu oyuncular için tasarlanan ASUS GeForce GTX TITAN'da dünyanın en güçlü masaüstü grafik işlemcisinin yanı sıra 6GB GDDR5 (6.0 Gbps) bellek bulunuyor. Ekran kartında bulunan 6GB GDDR5 bellek 384-bit bellek arayüzü kullanıyor.

ASUS GeForce GTX TITAN'ın üzerinde 2 adet dual-link DVI ve birer adet HDMI ve DisplayPort 1.2 çıkışı yer alıyor. NVIDIA 3D Vision Surround desteğine sahip olan ASUS GTX TITAN, aynı anda üç adet monitörde 5760x1080 (Full HD) çözünürlükte 3D oyun keyfi yaşatıyor.

250Watt TDP'si olan kart ihtiyacı olan gücü bir adet 6-pin ve bir adet 8-pin güç bağlantısından alıyor.

Oyun performansı ve fiyatı

Süper bilgisayar teknolojisi ile oyun performansında yenilik

ASUS, GTX TITAN'ın performansını bir adım daha yükseltmek isteyen kullanıcılara GPU Tweak hız aşırtma aracını sunuyor. GPU Tweak ile ekran kartının çalışma frekansını ve benzer verileri gerçek zamanlı olarak görebilir ve ayar yapabilirsiniz. Güç sarfiyatını sınırlamak, voltaj değerlerini değiştirmek ve fan hızlarını ayarlamak da GPU Tweak'in kullanıcı dostu arayüzü sayesinde çok kolay. Ayrıca GPU Tweak sayesinde sürücüleri ve BIOS'u otomatik olarak güncelleme imkanınız da var. Özel tasarım GPU-Z yazılımı ile ekran kartının sahip olduğu özellikleri de görebilirsiniz.

ASUS GeForce GTX TITAN, DirectX 11.1 desteği sunarak en gelişmiş grafikleri yüksek performansla birlikte size sunuyor. Mevcut en son teknolojiyi kullanan ASUS GeForce GTX TITAN, yeni nesil PCI Express 3.0 arayüz uyumu sayesinde PCI Express 2.0'a göre iki kat daha fazla bant genişliğinden faydalanabiliyor.

NVIDIA'nın Adaptive Vsync teknolojisine de sahip olan ASUS GeForce GTX TITAN, en akıcı oyun deneyimi için Vsync değerini dinamik olarak değiştirebiliyor ve bu sayede FPS artışı sağlanıyor. Daha gerçekçi ve net oyun içi grafikler için ise ultra hızlı TXAA/FXAA desteği de sunuluyor. Böylece ASUS GeForce GTX TITAN'ın sunduğu tüm güç canlı ve akıcı bir oyun deneyimine dönüşüyor.

ASUS GeForce GTX TITAN, Microsoft'un en yeni işletim sistemi Windows 8 ile de uyumlu. Kullanıcılar hiçbir uyum sorunu yaşamadan Windows 8 için geliştirilmiş sürücülerle en yüksek oyun performansına kavuşabiliyorlar.

ASUS GeForce GTX TITAN'ın önümüzdeki aydan itibaren Türkiye'de raflarda olması bekleniyor. Ürünün tahmin edilen son kullanıcı fiyatı ise 1399$ + KDV seviyesinde.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

bundan 4 tane alıp SLI yapıcan sonrada açıp mario falan oynayacan kartlar kendini imha eder heralde :D

Bu kartı almak için şu anki bilgisayarımı 5 kere satmam lazım sanırım :D

bunun yerine 2 gtx 690 işi çözer.

vay be , son model yüksek donanımlı bi notebook parası

Aynen bu kartla iyi soliter oynanır

yahu yakında babalar gibi PS4 çıkacak hala bu komik fiyatlı saçma ekran kartlarına para bayılan sivriler var tam şaka gibi ya :) satarım PS3 ümü alırım PS4 ümü bir on sene keyfime bakarım. ohhh missss......

Kardeş bende Nvidia Geforce GT 635M var. O kadar para vermeye gerek yok. Bu ekran kartıyla tüm oyunları high modda oynarsın.(GTA 5 Hariç)GTA 5'de ise Medium'da oynatır. POLAT XP HACK TEAM

680 kullanıyorum şimdilik bişey üretmeyin :D

Sen de yorum yaz