Surface bilmecesi sonunda çözüldü!

Microsoft'un tableti Surface gerçekten çok mu ucuz olacak? Gelin cevabı en tepedeki isimden alalım.

Surface bilmecesi sonunda çözüldü!

Windows 8'in ticari açıdan ne kadar başarılı olacağını bilemiyoruz ama Steve Ballmer bu yılın Microsoft için "efsanevi bir yıl" olacağını öne sürüyor. Seattle Times'a verdiği röportajda Ballmer, Surface hakkındaki soruları da yanıtladı.  Yeni tabletin iPad ile fiyat açısından mı yoksa özellikler açısından mı rekabet edeceğini soran Seattle Times'a Ballmer'ın yanıtı "özellikler" oldu. Ballmer, yeni tabletin fiyatının henüz açıklanmadığını, ancak beklentisinin 300-800 dolar arasında olduğunu belirtti ve 199,99 dolarlık tablet söylentilerine noktayı koymuş oldu.

Ballmer tabletlerin piyasada sunulandan daha fazlasını yapması gerektiğine inanıyor. Özellikle Kindle Fire'a değinerek öğrencilerin ödevlerini asla bu cihazda yapmayacağını söyleyen CEO, Surface'in çok yönlü ve PC'ye benzer bir tablet olacağını öne sürüyor: "Birisine gidip '7 inçlik tabletlerden birini kullanır mısın?' diye sorsanız, 'ev ödevinizi yapmak için Kindle (Kindle Fire) kullanır mısın?' diye sorsanız cevabı 'Hayır' olur. Bu tablet yeterince iyi bir ürün değil. Ama onu kitap okumak için kullanamayacağınız anlamına gelmiyor tabi."

Bakalım Ballmer'ın tahminleri ne kadar doğru çıkacak...

Mehmet Ali Bahıt

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

umarım bu sefer başarılı olur windows

microsoftu tebrik ediyorum sektöre yön veren yönlendiren bir firma ama bilişim sektörünü kör döngüden çıkarmaya çalışıyor yapabildiği kadarıyla

Yukarıdaki komik resimde ballmer bile akıllı telefondan sonra tablettede yaşayacakları hüsranı vucut diliyle gayet iyi anlatmış :)

En son arkadaşımın tabletini kullandığımda 15 dakika içinde boynum ağrımıştı. Alışması zor iş. Sabırlı arkadaşları tebrik ederim. küçüklere ve öğrencilere hiç tavsitye etmiyorum

Bu Microsoft çok değişti adam oldu sonunda.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir