Swatch'tan, tek şarjla altı ay!

Saat devi, mevcut akıllı saatlerin bir günü zor bulan pil ömürlerine "hodri meydan" diyor!

Swatch'tan, tek şarjla altı ay!

Swatch CEO'su Nick Hayet, firmanın, akıllı saatlerin pil ömrünün yarım yıla kadar dayanmasını sağlayacak daha iyi piller üzerinde çalıştıklarını doğruladı. Hayek, bir İsviçre gazetesi ile yaptığı röportajda, firmasının 2016'da çıkacak olan yeni bir akıllı saat serisi için "devrimsel bir batarya" üzerinde çalıştığını ve bu saatlerin en önemli satış avantajlarının 6 aylık pil ömrü olacağını söyledi.

Hayek'in söylediğine göre her kim akıllı saat marketine 6 ay boyunca şarj etmeniz gerekmeyen bir ürün getirirse, büyük bir avantaj kazanacak. "Bu problem üzerinde araştırma grubumuz Belenos ve pil üreticisi Renata ile yoğun bir şekilde çalışmaktayız."

Yöneticinin söylediğine göre bu pil, bir gün arabalarda da kullanılabilir olacak. Pil ömrü, şimdiye kadar akıllı saat üreten bütün firmalar için en büyük problemlerden biri olmuştu. Örneğin, yakın zamanda piyasaya sürülen Apple Watch, 18 saatlik bir pil ömrüne sahip...

Levent Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

6 ay değil 1 ay dayansın diğer tüm akıllı saatleri piyasadan siler

Kullanışlı bir saat yapacaklar yani. Akılları varsa saatlerine foto voltaik hücreler de yerleştirirler.

Akıllı saat olayı (günlük şarj yüzünden) saçmalıktan ibaret bir şey olarak bakıyorum. günlük şarjı biten saat olurmu hiç? Bu kadar aptal tüketici varken satıcılar, bu işten daha çoook ekmek yer.

Bu Dünya da gözlerinizle görmeden hiç ama hiç bir şeye asla inanmayın .Öyle bir şey olsa bile böyle bir ürün aniden piyasaya sürülmez.Yıllar yılı insanları sömürmek varken yok 500 mAh yok on yıllar sonra 1200 mAh,yıllar sonra 3500 mAh 50 veya 70 yıl sonrada 25000 mAh deyip aslında belkide 50 yıl önce ellerinde var olan teknolojiyi insanları bile bile sömürerek aniden ortaya ahım şahım bir ürün bile bile çıkarmıyorlar.

@09 Mayıs 2015 13:27 sony yada toshıba olsa gerek, yıllar önce 16 mb hafıza kartlarını üretip piyasaya sürdüğünde fabrikasında 2 gb kart dahi üretmiş...

iWatch çöpüne bi ton para saçan iSheepler buna çok bozulacak... aptal saatlerini kıracaklar...

@kuyu0kazici i-mal...

akıllı saatleri çekici kılan aslında üzerindeki mesaj kutucukları ve mail, facebook sayfalarına bakmak değil, zaten koldan bakmak saçma, küçücük ekran, dokunması zor, oradan müzik dinlemek konuşmak da saçma. tek çekici kılan ekranının değiştirilebilir grafikleri ve parlak güzel ekranında her şeyi rahatça görebilmekten geçiyor. günümüz saatlerinin çoğunda ekranındaki rakamlar da olmadığından kolda takılan bir aksesuar olmaktan öteye geçemiyorlar çoğu zaman bakıldığında anlaşılmıyorlar bile.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost