T. Telekom'dan resmi açıklama da geldi!

Facebook 'tan yapılan kısa "internet sorunu" açıklamasından sonra Türk Telekom'dan bir açıklama daha

Türk Telekom'dan resmi açıklama da geldi!

Dün gece saatlerinde yaşanan internet bağlantı sorunu hakkında ilk açıklama, Türk Telekom tarafından, Facebook üzerinden yapılmıştı. Ve şimdi Türk Telekom, biraz daha uzun bir açıklamatı basınla paylaştı. Noktasına virgülüne dokunmadan yayınlıyoruz:

"Türkiye'nin öncü iletişim ve yakınsama teknolojileri şirketi Türk Telekom olarak, sahip olduğumuz altyapıyı, güncel teknolojilerle sürekli geliştirmekte, gerçekleştirdiğimiz yatırımlarla altyapımızı en yeni teknolojilerle modernize etmekteyiz.

Türkiye'nin 81 ilindeki müşterilerimizin daha yüksek hızlarda internete erişimini sağlayacak fiber internet için çalışmalarımız, aralıksız şekilde devam etmektedir. Bu çalışmalar kapsamında saatte yaklaşık 9 km fiber döşenmekte, her saat yaklaşık 1500 haneye fiber kapsamı sağlanmaktadır. Türkiye'nin birçok noktasında hem altyapı döşeme hem de yeni ekipman ve cihaz kurulumları yine bu kapsamda gerçekleştirilmektedir.

Dün gece bu çalışmalar kapsamında yapılan teknik ekipman kurulumları sırasında yaşanan teknik aksaklık bazı bölgelerde internet erişiminde sorun yaşanmasına neden olmuştur. Ancak 7 gün 24 saat hizmet veren teknik ekiplerimizin anlık müdahalesi ile sistemsel çözüm sağlanmıştır. Müşterilerimize en yüksek internet hızlarını en geniş kapsamda sunma ve Türkiye'nin her bölgesine fiber erişimi için çalışmalarımız devam edecektir.

Saygılarımızla,

Türk Telekom"

Okuyucu Yorumları

Toplam 39 Yorum

''Bu çalışmalar kapsamında saatte yaklaşık 9 km fiber döşenmekte, her saat yaklaşık 1500 haneye fiber kapsamı sağlanmaktadır.''

Biri benim varlığımı bu dünyadan silsin lütfen

iyi de fiber kabloda sorun varsa fiber kullananların interneti kesilmeli, biz bakır kablodan medet umanların interneti neden gitti? sallıyor işte illa basın açıklaması olacak ya...

1500 haneye 9km fiber :D şaka lan bunlar bu hızda döşeseler bizim eve gelirdi ki gelmedi Ne iş ttnet ? Allahtan İstanbulda Yaşıyorum !

Hacker saldırısına uğradık karşı koyamayınca internetin fişini çektik demiyorlarda teknik arızayla olayı gizlemeye çalışıyorlar akıllarınca bu açıklamaya gülerim sadece :))

döşedikleri doğru kanka :D ama fibermi tartışılır :D

adamlar yıl ve saati birbiriyle karıştırmışlar. Her saat 1500 hane demek şimdiye çoktan adsl in kalkıp tamamen fibere dönmüş olmamız demekti.

Neyliyeyim ben fiber kabloyu hızımı adil kullanım diye 1mbps ye düşüreceklerse. Fiber kablo yerine çamaşır ipi döşesinler daha iyi.

Ddos'u yedik de o yüzden oldu değil demiyorlar da

''Bu çalışmalar kapsamında saatte yaklaşık 9 km fiber döşenmekte, her saat yaklaşık 1500 haneye fiber kapsamı sağlanmaktadırmış :) ''

Ne fiberi abi 8mbps yi goremiyo millet daha

yalana bak. ne fiberi. resmen saldirdilar. bu kadarda yalancilik olmaz. her saat ekliyosun kesilmiyoda gece cuma günü en yogun saaattemi kesildi.palvarya bak hele

Ne kadar mantıksız cevap vermişler. Dedikleri gibi birşey olsaydı 1 günde Tekirdağ'a fiber gelirdi diğer günde tüm hanelere fiber sağlanabilirdi. 1 yıldır yapılan birşey yok şimdi bunlar doğru mu söylüyor inanalım mı?

aynı şeyi SUPERONLINE'da yaptı ama onlarda kesinti olmadı... fiber optikle ADSL alt yapısı ne alaka?

Torpille amca oğlu ,hala kızını alırsan bir şirkete,işi bilmeyen adamlar böyle sistemleri patlatır işte.

azrail olsam ilk senin canını almaya gelirim ttnet

Kesintiye değmiş beyler. Ping düştü bende.

"Dün gece bu çalışmalar kapsamında yapılan teknik ekipman kurulumları sırasında yaşanan teknik aksaklık bazı bölgelerde internet erişiminde sorun yaşanmasına neden olmuştur."

"Ancak 7 gün 24 saat hizmet veren teknik ekiplerimizin anlık müdahalesi ile sistemsel çözüm sağlanmıştır"

Sorunu yaratanlar zaten TTNET bide bu yaptıkları hatayı düzeltmelerinin 7 / 24 saat çalışmalarına bağlıyorlar :D:D:D o kadar büyük bir firma isen böyle büyük hata yapmayacaksın. Yaptıysan özür dileyecek pişmişlik yapmıcaksın. herkez TTNET'in ne MAL olduğunu bilir.öyle 7/24 hizmet veren ekipler filanda hayali :D:D

saatte 15000 hane, 7gün24 saat çalışıyolarsa yılda 13milyon hane eder, yani 1 sene sonra tüm türkiye fiber kullanıyor olacak.

arkadaşlar bu akşam ttnet tiyatrosunda; sen hiç "ben alt yapı çalışmaları yapıyordum bu yüzden internet koptu ehuehe" dayağı yedin mi oyunu gösterime giriyor

ttnet çağrı merkezini (call center) arayan herkes bilir; ttnet yetkilisine bu internet neden böyle yavaş yada kopuyor diye sorulduğunda verilen klasik cevap efendim alt yapı çalışmaları yaptığımızdan böyle durumlar yaşanıyor olur (senelerdir bitiremediler ne bitmez çalışmaymış)

yani ttnet yine bu klasik açıklama ile durumdan sıyrılma yoluna gitmiş

ayrıca fiberoptik çalışmaları yaptık olayı komple hikaye, bakırköy`de bir kazma bile vurulmadı [(koca türkiye`yi fiber kabloları ile donattık ama bir tek bakırköyü cezalandık, varmı bakalım öyle türk telekom spora 5 gol dizmek bizde intikamımızı böyle alırız diyecekleri yok herhalde! :D) bakırköyspor takımımız pekbir ünlüdürde ehem ehem]

ucuzlatın şu interneti kira öder gibi internet parası ödüyoruz her ay 60 60 giriyor

fiber falan hikaye,ülkemizde il fiber geçtiği tarihi hatırlayananız varmı 2007 deydi 2008 de fibere başlıycaz dediler yıl 2012 türkiyenin 3 büyük şehrindeyim fiber daha yok turkcelin fiberi var oda garibanlara hizmet vermiyor zenginlere hizmet veriyor.

Müşterilerimize en yüksek internet hızlarını en geniş kapsamda sunma ve Türkiye'nin her bölgesine fiber erişimi için çalışmalarımız devam edecektir. :D en yüksek hız mı demiş :P 8mbit internette 120 kb/s download hızı gören benim yazık günah be dün gece bi düzelir gibi oldu ama sabaha yne aynı

Neyse ben şimdilik bu durumu mazur görüyorum. Alt yapı çalışmaları sırasında oluşmuş bir aksaklık söz konusu. Umarım ileride verdiğimiz paranın tam karşılığı olan kaliteli internet servisine kavuşabiliriz. Bu ülke dial-up bağlantılardan adsl+ 'a kadar pek çok deneyim yaşadı. Umarım fiber bunları unutturacak kadar fiyat/performans'ı iyi bir hizmet olarak karşımıza çıkar. Saygılar.

Max_Real Qnx

Komik bunlar redhack ve anon ne yaptı peki teknik çalışmaymış peh?

Torpille amca oğlu ,hala kızını alırsan bir şirkete,işi bilmeyen adamlar böyle sistemleri patlatır işte.

aynen bende müracat ettim almadılar torpilin olacak.

bundan sonra ttnet yönetim kurula başkanlığını ben yapacağım (ttnet hissedarlarına şu anki yönetim kurulu başkanının maaşının 50`de bir bedel karşılığı bu işi yapacağıma ikna ettim)

bütün yapmam gereken medyaya sürekli alt yapı çalışmaları yaptığımız palavralarıyla reklam yapmak (bu palavrayı bile internet ücretlerine zam olarak değerlendirmek)

alt yapıya sadece kablo koptuğunda müdahile etmek

çağrı merkezi görevlilerini aldıkları her şikayette alt yapı çalışması yapılıyor palavrasına sığınacak şekilde yönlendirmek

bütün bu emeklerim için ssk+yol+yemek (bunuda cebe atar evden getiririm)+ 800 tl ücret versinler yeter dedim :)

ama mevcut ttnet yönetim kurulu başkanından bir yöntem çalacağım çünkü çok orjinal bir fikir bulmuş kendileri; şimdi ismini vermeyeyim bir teknoloji sitesinde bu yayınlandı, iddialarına göre tamamen rastgele 5 ttnet müşterisini ttnet merkezine çağırıyorlar ttnet yönetim kurulu başkanı bu müşterilere ttnet`ten bir şikayetiniz var mı diye soruyor; ama hepsi çok memnunlar hiçbiri ne ping sorunundan ne internetin sürekli kesilmesinden adil kullanım kotası uygulamsından ne de fiyatlardan şikayetçiydi

bu haberi (reklamı) okuyan ttnet müşterileride sorunu kendilerinde aramaya başlıyorlar (en azından ttnet yönetiminin beklentileri o yönde)

link vermek yasak olmasa link verirdim "ttnet müşterilerini dinledi" diye internette aratın :D

işin ilginci tarifemde adk olduğu halde 200 gb de indirsem hızımı kesmiyorlar.

diğer ilginç nokta ben 4mbps en fazla hız alırken abimin evinde aynı tarife 12mbps hız veriyor

Türk Telekom'un Laneti 27 Nisan 2012 Saat 22.00 da Tüm Türkiye de yayınlandı. Film adının aksine komedi filmidir. Türkiye sinema tarihinde bir rekora imza atan filmi milyonlarca insanın izlediği tahmin ediliyor. Ancak yetkililer yayın süresince kimsenin gülmediğini fark ettiler. Bir şeylerin eksik olduğu fikrinde birleşen yetkililer, espirilerin eksik olduğunu fark ettiler. Filmde yer alması gereken espiriler unutulunca Filmin sahibi Türk Telekom, yayın saatinden yaklaşık 18 saat sonra unutulan espirilerin yer aldığı bir yazıyı resmi sitesinde yayınladı. Filmi izlerken gülmeyen izleyenler espiri metnini okurken kahkahalar attılar. İzleyicilerin çoğu; "Hayatımda bu kadar gülmemiştim. Gerçekten çok komikti" şeklinde yorumlar yaptılar. Bu arada Bomba haber yine Türk Telekom'dan geldi ve Filmin devamının da çok yakında olduğunun müjdesini verdi ve ekledi "İlk bölüm çok kısa sürdü ve bu yüzden izleyenlerden özür diliyoruz. Filmin devamının daha uzun olacağını ve bunun için ne gerekiyorsa elimizden geleni yapacağımızın sözünü değerli seyircimize vermek istiyorum.." Sabırsızlıkla bekliyor olacağız..!!!

Afferin ttnet

Tamamen Telekomdaki teknik bir aksaklıktan oluşan kesinti ve redhack ın tehditinden sonra olunca hemen reklam yapmaya çalıştı redhack. Tamamen network arızası... yaptıkları saldırı benim cep telefonumu bile etkilemezdi :) ezikler...

Saatte 1500 haneye diyor.Günde 24*1500=36000 hane.
Ayda 36000*30=1milyon hane
Yılda 12 milyon hane eder.Ülkede 12 milyon Abone yok zaten.4yıldır fiber çalışması var sözde.Demekki bizim eve 3 yıl önce fiber gelmiş de bizim haberimiz olmamış ne kadar bihaber cahil insanmışım ben ya.

redhack in foyası da ortaya çıkmış oldu, bundan sonra redhack'e REDKEK demeye davet ediyorum herkesi

ne fibermiş arkadaş.. başka ülkeye döşüyorlar herhalde .. 3-5 şanslıda var, başkada yok.

Ünlü Hacker grubu Anonymous, Türkiye’deki birçok kamu kuruluşuna siber saldırı düzenledi. Saldırı TİB ve TÜBİTAK’ın da desteğiyle etkisiz hale getirildi.
türk telekom da fırsattan faydalanarak öyle bir reklam salladı ki akıllara zarar
benden önceki yazan arkadaş hesabını yapmış sağolsun

geçenlerde saldırı olacak internete girmeyin gibi haberler görmüştüm biyerde. sonrasınd ainternet çöküyor.. sabah gazete de anonymus ve redhack isimleri geçiyor ama telekom alt yapı çalışmasından kaynaklı kesinti diyor. hanginize inanim ben şimdi

özür kesmez biz farturayı yatırmıyınca kesiyorsunuz , faiz alıyorsunuz vb.
büyük firmaysanız lafda kalmasın icraat yapın , faturalardan eksik alın

Yahu fatura bir gün gecikse hemen faiz alırsınız.Onuda geçtim hadi, internetim 8mbps den 1 mbps düşmüştü.Şimdi kota sıfırlandı ama hız halen aynı, demekki 8 ile 1de hiç fark yok. Çok hak yiyorsunuz çokkk. 65 lira fatura ödüyorum her ay. 50 de telefon 110 tl. (1 mbps int).... yazık yani valla acıncak durumda artık ttnet, askere gidecegim için biraz çık kalcak int.Yoksa 5 dk durmam kapattırrım.

Saatte 1500 hane mi? Az küçük atsalar belki yerdik her zamanki gibi :)

Haha ne kadar da çok çalışıyorlar.
100 mb fiber sadece 100 gb'ye kadar dayanabiliyor.Gerçekten çok iyi çalışıyorsunuz!

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir