Tamamen metalden Galaxy S6, iptal mi oldu?

Galaxy S6'nın gövdesi metal mi olacak, plastik mi, yoksa cam mı? İşte bazılarını üzecek bir iddia...

  • Zeynel A. Öztürk
Tamamen metal Galaxy S6 iptal mi oldu?

Galaxy S6'nın tamamen metal olacağını düşünüyorsanız, yeni bir iddia sizi hayal kırıklığına uğratabilir. Koreli haber blog'u DDaily'ye konuşan bir "Samsung Electronics yetkilisi", Samsung'un Galaxy S6'yı diğerlerinden farklı kılmak için tamamen metal yapacağı iddialarını yalanladı.

Galaxy S5 gayet iyi bir telefon olsa da plastik gövdesi, birçok kullanıcı için cihazın en zayıf halkası halini almıştı. Bazı yorum ve incelemeler, S5'in diğer firmaların amiral gemisi telefonlarının yanında daha "kalitesiz" göründüğünü söylüyordu. Samsung'un Galaxy Alpha'sı ve metal çerçevesiyle ilgi çekmeyi başarsa da tamamen metalden oluşan bir Galaxy S6 söylentisi, çoğumuzu heyecanlandırmıştı.

Kaynağa göre Galaxy S6, tamamen metal gövde yerine cam ön ve arka panelden oluşan bir gövdeye sahip olacak. Samsung'un böyle bir tasarımı tercih edecek olmasının arkasında ise, yeni amiral gemisini metal çerçeveli orta seviye Galaxy A'dan ayırt etmek istemesi olduğu düşünülüyor.

Nasıl bir tasarımla karşılacağımızı büyük ihtimalle Mart ayının başındaki MWC 2015'te göreceğiz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Bataryası değiştirilebilsin de arkası ister plastik olsun ister altın çokta umurumdaydı.

gecmıs olsun....

Plastik ama su geçirmez. İphone metal su geçirir..

varya acıyorum bu gariban samsungculara hem telefonları dandik hem samsung androidi dahada kullanılmaz hale getirip telefonların çöp olmasını sağılıyor kalite sevenler asla samsung almaz

samsung çöp tasarımlara devam edecek galiba

metal mi plastik mi cam mı? hımm şıqlardan ordadakene sectim.

Sacma sapan millet konusuyor sirf laf olsun torba dolsun senin begenmedin samsung teknoloji onderi yok cop yok zart zurt sen yapta yada tutugun marka ozenmeden yapsinda(samsung,appledan ozenmeden) sonra konus s6 da evet plastik olsun arkasi ben metal istesem htc alirim zaten androidde 2 cephe var 1.Samsung 2.Htc hic kusura bakmayin

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play