Telefonlara özel Windows 10 konsepti!

Windows 10'un ceplerde nasıl olacağına dair pek fikrimiz yok, ancak bu konsept gerçekten büyüleyici!

Telefonlara özel Windows 10 konsepti!

Windows 10'un telefonlara özel sürümü hakkında henüz resmi bir bilgi yok. Elimizdekiler, geçen ay web günlüklerinde ortaya çıkan ipuçlarından ibaret. Ancak işletim sistemi hakkında bu ay düzenlenecek olan Windows 10 etkinliğinde veya Nisan ayının sonundaki Build 2015'te daha fazla bilgi edinme şansını bulacağız.

Windows 10'un telefonlara gelmesinin beklenmesi, bazı kullanıcıları ise harekete geçirdi. Bunlardan biri olan Ghani Pradita, Windows 10'un telefonlarda nasıl görünebileceğinin hayalini kuran bir konsept oluşturmuş. Hoş bir görünüme sahip konsept, Windows Phone stilini çok fazla değiştirmiyor ancak birkaç köklü değişiklik de yapıyor. Örneğin uyarı çubuğu, ekranın üstünden altına taşınmış. Giriş ekranındaki "saat + hava durumu" bölümü ise her zaman ekranda kalıyor. Konseptin sunduğu ilginç başka bir fikir, uygulama ayarlarına soldan içeriye doğru kaydırarak ulaşılabilmesi.

Elbette konsept herhangi bir resmiyet taşımıyor ve muhtemelen bu özelliklerin Windows 10'a geldiğini görmeyeceğiz. Yine de sizce Microsoft'un, bu konseptten örnek alması gereken şeyler var mı?

Pradita'nın telefonlara özel Windows 10 konseptinden daha fazla görüntü, sonraki sayfalarımızda.

Telefonlara özel Windows 10 konseptinden kareler

Windows 10 konseptinden son iki resim

Resimlerin kaynağı: Ghani Pradita'nın Behance projesi

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 31 Yorum

Çok iyi ama bu

Etkileyici ama ne yazık ki böyle bir şey gelmez...

Gerçekten etkileyici bir konsept

Bence muhteşem

Gerçekten harika görünüyor

Tek kelimeyle nefiss...

gerçekten mükemmel. bu adamı işe almalılar

Ben Windows 10 un bu konseptten çok daha güzel olacağını düşünüyorum.

Bence cok iyi simdikinden daha hos

Cidden güzelmiş ama hayal olarak kalır microsoftun vizyonsuzluğu malum

microsoft gibi bir dev zaten mobil piyasanın bu kadar hareketli olduğu bir ortamda bu hamleyi yapmaktan çekinmeyecektir ve masaüstü/dizüstü pclerdeki alışkanlıklarımızı ve kullanım rahatlığını ceplerimize taşıyacaktır muhtemelen bu konuda kendisine geçmistede olduğu gibi apple grubu en büyük rakip olarak görünüyor zira MacOs'lu bir iphone fena olmazdı ve bu gidişle bu dahi uzak görünmüyor, burada google'ın konumusu ise biraz karışık zira android işletim sistemi mevcut halini koruması durumunda bu rekabetten nokia'nın yaşadığı anılarla sahadan ayrılabilir.. yalnız rekabet iyidir bekleyip görmek lazım.

Tasarım super lakin içerik olarak sınıfda kaliyor Windows Phone.Biraz geliştirilseydi en azindan marketi zengin olsaydı.Büyük bir tercih sebebi olacaktı...

Windows 10 telefonlar için daha işlevsel ve en az bu kadar güzel olacak.

W10 için sabırsızlanıyorum. Eski-yeni bütün Lumiaların alacak olması harika. Tek sistem, tek mağaza!

İnternette Windows phone 8.1 konsepti var, çok hoş, sonra birde şimdiki Windows phone 8.1 e bakın , hemen hemen aynı olduğunu görürsünüz, Yani Microsoft bu tarz görsellere onem veriyor, hayal olarak kalır demeyin bu yüzden.

Saatin olduğu bölüm pc de aşagıda tel de yukarıda olmalı diye düşünüyorum. Devamı ise iyi

01 13 sana katılıyorum Windows 10 bundan daha güzel olacak

Bana göre bundan daha güzel olacak.

Ben l 930 telefonumu hemen satar ıphone a gecerim

Arayuz boyle olsa garika olur

windows phone yi tek kullanmama sebebim arayüzü beğenmemem dir.ancak windows 10 konsepti gerçekten mükemmel. kutucuklu tasarımı mükemmel dizayn edilmiş , sadelik , akıcılık , güncelleme ile bir de mağaza konusunda ikinci plana atılmayıp android ve ios la aynı zamanda uyuglamalar çıkar veya daha erken veya çok yakın zamanda çıkarsa android ve ios kullanıcısı kalmaz diyorum zira 500 tl ye adam akıllı bir android telefon bulamassın donar , kasar , işkence çektirir vs. android şuan da 10000 tl üstü için güzel. fakat windows hepsiydi. inşallah microsoft sızdırmak amacıyla böle birşeyi konsept olarak sunmuştur. bilgisayarım zaten windows , telefonumda olsun :D

Bilgilendirme cubugu asagida sacma olmus. Elinizle telefonu tuttugunuzda göremeyecegiz bilgilendirmenin orada ne isi var. Fantazi olsun diye sacma sapan tasarim yapmak gereksiz.

wp 10 lu beta telefon çıktı ddeğişen bişey yok siz halen şu bu o diye diye saçma haberler

@07 Oca 2015 14:04 Öf bee. WP 8.1 Update 2 güncellemesini W10 beta sanan bir şapşirik daha. Bi bitmediniz.

Ben de Windows 10 nun bu konseptten daha güzel olacağını düşünenlerdenim. Bu biraz Windows 8.1 gibi olmuş çekmeler fln. Bildirim çubuğunun da altta olması göze hoş gelmiyor.

Windows Phone taraftarıyım ama çok basit olmuş bu konsept. Araç çubuğu aşağıda olur mu ya

Süper olur eğer böyle olursa ya lumia 930 yada 1520 alıcam.

çöp... alan enayi...

@11 Oca 2015 12:00 A.S önyargılı kişi.

@11 Oca 2015 12:00 gerizakalı bakıyım valla gerizakalı

herşey güzelde bildirim çubuğu bildiğin windows başlat gibi olmuş

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir