Telefonunuzla yakabildiğiniz mum geliyor

"Nesnelerin interneti" dendiğinde bu kadarını biz de düşünmemiştik ancak bu mum, internetten böyle yakılabiliyor!

  • Ali Ruhi Öztürk
Oynat Telefonunuzla yakabildiğiniz mum geliyor "Nesnelerin interneti" dendiğinde bu kadarını biz de düşünmemiştik ancak bu mum, internetten böyle yakılabiliyor!

Akıllı ışıklandırmaları seviyorsunuz ama LED ışıklandırmalar size çok mu modern geliyor? LuDela tam size göre bir ürün; akıllı mum, telefonunuzla yakıp söndürebildiğiniz gelişmiş bir mum. "WI-Fire" ismini verdikleri uygulama ile mumu istediğiniz zaman yakabiliyorsunuz. Birden çok mumu kontrol edebiliyorsunuz ve sahne ayarı sayesinde istediğiniz atmosferi yaratabiliyorsunuz. Düşmek üzere olan mumu söndüren güvenlik önlemi bile var.

LuDela'yı 99 dolara şimdi ön-sipariş ile alabilirsiniz ama 2017'nin başlarında piyasaya sürüldüğünde fiyatı 50 dolar olacak. Piyasadaki diğer akıllı ışıklandırmalarla karşılaştırırsak çok aşırı pahalı bir ışıklandırma değil. Ama yine de durup bir düşünmenize sebep olacak bir fiyat.

Her 5-6 ayda bir mumların pilini değiştirmek zorundasınız, ayrıca mumu da yenilemeniz gerekiyor. En eski tarz aksesuarları bile akıllı telefonla kontrol etmek güzel bir fikir olsa da, zannederiz ki her şeyin "akıllılaştırılması" iyi bir fikir değil.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

better light better lives demiş ama hayatımızın neresini daha iyi hale getiriyor ondan hiç bahsedilmemiş ve öyle bir şey olduğunu bile sanmıyorum. slogan bulamayan yeniliksiz yenilik.

Akıl insana bahşedilmiş bir nimet. Akıllı telefon demek modern zamanda insanı nesnelerden ve hayvanlardan ayıran özelliğini egale etmek demek. Felsefe ve modernizm üzerine konuşup bu akıl kelimesini boşuna kullandığımızı anlatmak isterdim. Sonuç olarak nesneler akıllanmaz.

@22 Eylül 2016 23:20 "Akıllı telefon"daki kelime anlamıyla kullanılmıyor. Daha önceki nesil düşük işlem gücü olan telefonlara kıyasla çok daha gelişmiş oldukları için akıllı sıfatını kazanmış o kadar. Semantik argümanlara girmeye değmeyecek bir şey.

Bir şeyleri aldırarak parayı sömürmeye çalışan emperyalist sistemin örneği.Bence bir tek telefonun akıllısı olur.Aksiyona gerek yok.İyice saçmaladılar.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play