The Interview, internetten yayında!

2014'ün en tartışmalı hack olayına neden olan film, en sonunda gerçekten yayınlandı!

The Interview, internetten yayında!

Sony'nin hacker'ların hedefi haline gelmesine neden olan film The Interview, ABD'de internetten izlenebilir hale geldi.

Sony, The Interview'u yayınladığını bir basın duyurusuyla doğruladı ve Kuzey Koreli lider Kim Jong-un'un öldürüldüğünü hayal eden filmi Google Play, YouTube Movies, Xbox Video ve Sony'nin filme özel web sitesi olan www.seetheinterview.com üzerinden yayınladı. Filmi evden seyredecek olanları onu 5,99 dolara kiralayabiliyor veya 14,99 dolara satın alabiliyor.

Yaşadığı saldırı, sızıntı ve gelen çeşitli tehditlerin ardından Sony, The Interview'u yayınlamama kararı almıştı. Ancak firma, bu kararını değiştirdi ve filmi ABD çapında kısıtlı olarak, yüzlerce sinemada göstermeye başladı. Sony'nin ilk filmi geri çekme kararı, ABD başkanı Barack Obama dahil, farklı yerlerden eleştiriler almıştı.

Büyük sinema zincirleri halen filmi göstermese de filmin yayınlanması, küçük ve bağımsız sinemalara yarayacak. Sony, filmi çevrimiçi yayınladığı için bu kanallardan da gelir elde edecek.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Tahmin ettiğim gibi torrentede düştü. İzledim. Pek iyi bir komedi diyemem. 5/10 veririm. Ama kesinlikle politik mesajları kuvvetli bir film onu söyleyebilirim. Kuzey Kore, bu filmi liderlerine bir saldırı olarak yorumlayabilir. O konuda katılırım onlara.

ABD Yakında Şov Yapmaya Hazırlanıyor..Demedi Demeyin...

sony youtube'de kendi sayfasından da filmin hepsini yüklemiş durumda

40 milyon dolar bütçe ile ve adı duyulunca bile; milletin arkasına bakmadan kaçırtması ile nam salmış bir yönetmenle çekilmiş filmi yüksek izleyici kitlesine izletmenin yolu nedir? ilk aklınıza gelen doğru cevaptır ;)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir