TOP 10: İnternette en çok aranan cihazlar

TOP 10: Yıbaşı öncesi internet arama motorları aracılığıyla en çok aranan cihazların listesi burada.

  • Mehmet Aydın Bahadır
TOP 10: İnternette en çok aranan cihazlar

Araştırma şirketi Hitwise, tüketici elektroniği başlığı altında yer alan ve Ekim ayında internet arama motorları aracılığıyla en çok aranan ilk 10 cihazı açıkladı. Araştırmanın amacı ise, Avrupa'da yaklaşan Noel'de en çok hangi cihazın ilgi göreceğini tespit etmek.

Bir numarada, tüm Dünyada fırtınalar koparan Wii'nin hem oynatan hem kilo verdiren entegresi Nintendo Wii Fit bulunuyor. Nintendo Wii konsolu onun arkasından 2. sırada geliyor. Apple iPhone ise 3. sıradan listeye dahil oluyor.

Araştırma her ne kadar Noel için yapılmış olsa da, sevdiklerinize yıbaşı hediyesi alırken siz de bu listeden yararlanabilirsiniz. İşte Ekim ayında internette en çok aranan 10 cihaz:

1- Nintendo Wii Fit
2- Nintendo Wii
3- Apple iPhone
4- Nokia N96
5- Apple iPod
6- Sony PlayStation 3
7- Microsoft Xbox 360
8- Apple iPod touch
9- Apple iPod nano
10- Nintendo DS

Listemizin ilk 3 sırasında bulunan ürünlerin fiyatlarına bakacak olursak, Nintendo Wii konsolunun Türkiye'deki fiyatı yaklaşık 700-900 YTL civarında. Fit paketi ise 250-300 YTL'ye bulunabiliyor. Apple iPhone hakkındaki o kadar reklamdan sonra fiyat söylemeye çok lüzum olmasa da küçük bir hatırlatma olarak dünyayı kasıp kavuran bu cep telefonunun 1.000 ile 1.600 TL arasında değişen paketleri piyasada mevcut.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

iphone 3g olmaması ilginç

iphone 3g olmaması ilginç

ARAMALARDA YÜZDE 40 APPLE YANİ.

İlginç, listede ne Samsung'dan ne de Sony Ericsson'dan bir telefon modeli bulunmuyor

Sen de yorum yaz