Toshiba'dan yeni Ultra HD TV

Toshiba'nın yeni TV'leri, Ultra HD, kişiselleştirme, sosyal ağ özellikleri ve fazlasıyla geliyor!

Toshiba'dan yeni Ultra HD TV

Toshiba, L9 serisi yeni Ultra HD (3840 x 2160 piksel) çözünürlüklü 3D Akıllı LED televizyonların üç ekran boyutuyla piyasaya sunulacağını duyurdu: 213cm (84"), 165 cm (65") ve 146 cm (58").

L9 serisindeki televizyonlar, orijinalinde UHD olarak üretilmeyen içerikleri de kullanabiliyor. Toshiba CEVOTM 4K multi-işlemcinin akıllı yükseltme özelliği sayesinde HD görüntüler otomatik olarak UHD'ye yakın olarak görüntüleniyor. L9 serisi tüm modeller Full HD 3D görüntüleri gösterecek şekilde tasarlanmış. Dev boyutlu 84" versiyonu ve 65" modeli sinema salonlarından tanıdığımız pasif 3D teknolojisine sahipken, 58" modelinde ise aktif örtücülü 3D teknolojisi dâhili olarak yer alıyor. Derinlik kontrol özellikli 2D'den 3D'ye dönüştürme aracı ise 2D, DVD veya Blu-ray Diskler'deki mevcut film koleksiyonlarına yeni bir boyut katıyor.

L9 serisi televizyonlar Toshiba Cloud TV özelliğine sahipler. Kişiselleştirmeyi temel alan Toshiba Cloud TV, kullanıcılara onlara özel öneriler ve sosyal paylaşım imkânları sunuyor. Arama motoru hem internete bağlı Elektronik Program Kılavuzu (EPG) ve Video-on-Demand hizmetleri, hem de ev ağının içindeki diğer cihazlarda kayıtlı olan sevilen dizileri, şovları, filmleri, spor programlarını, vb. keşfediyor. Seçkin televizyon uygulamaları ve web tarayıcı, hava durumu gibi araçların yanı sıra Toshiba Cloud TV, kullanıcıların mobil cihazları ile kolayca etkileşim kurmalarına imkân tanıyor. Portal, Aile Takvimi ve Kişisel Mesajlaşma, kanal ya da program değiştirildiğinde anında yenilenen canlı tweet'lere kadar pek çok Sosyal TV hizmetini içeriyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

onu bunu bilmem ama haberde görülen tv çok şık duruyor. acaba sözü edilen tv lerin resmi mi yoksa öylesine konmuş bir resim mi bu?

almayı düşünenler ürkmesin diye görüntü iyileştiriyoruz biz ilizyonu.. görüntü 1080p yi güzel göstermesi önemli degil koyarsın 4k görüntüyü bide 1080p yi madem bu konuyu çözmüşler aradaki fark sırıtmıyorsa helal ama hiç sanmıyorum...

En güzel görüntü hala tüplü SONY'lerde sadece.

1920x1080p ve 30000 kbps bitrate si olan bir bluray 45-50 gb boyutu varken 3840x2160 çöznürlüklü bir filmin boyutu herhalde 65-70 gb olur.

Çözünürlük arttıkça bunun karşılığında yeni resim sıkıştırma teknikleri de beraberinde gelecektir..böylece film boyutlarıda düşer... bunlardan başka esas olan o tv de gösterilecek UHD yayın ne zaman ülkemize gelir veya ne zaman UHD yayınlar yaygınlaşır daha doğru dürüst normal HD yayınları bile izleyemiyoruz olanlarda çok pahalı

@sekoya zaten blu ray leri sıkıştırıp bitratesini düşürüyorlar.o zaman da kalite düşüyor.çözünürlük de değil olay.sen sıkıştırdığın bir blu ray e ses olarak dts koyarsan dosya boyutu ikiye,hatta 3 e katlanıyor.uhd film boyutu tru-hd dts+bu kadar yüksek çözülürlük demek yaklaşık 60bin kbps bitrate yapar.

@sekoya uhd yayın demişsin bizim ülke kanallarını birçoğu ısrarla 4:3 ve mono ses de yayın yapıyorlar.bu ülkede cnbc-e yıllardır kaliteli ses de yayın yapıyor ve 16:9.büyük kanallar ise malum.

Bol bol HD yayınımız varda bunların HD ye çevrilmesi kaldı.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir