TP-Link'in hızına yetişilmiyor!

TP-Link, kablosuz ağ pazarının değerlendirildiği etkinlikte yepyeni ürünlerini de tanıttı!

TP-Link'in hızına yetişilmiyor!

TP-LINK, kablosuz ağ (WLAN) pazarının değerlendirildiği basın toplantısında, bağlantı hızlarını katlayan yepyeni ürünlerini tanıttı.

2005 yılında küresel pazara açılan ve 2009 yılından itibaren farklı ülkelerde ofisler açmaya başlayan TP-LINK, bağımsız araştırma şirketi IDC verilerine göre WLAN pazarında son üç yılın lider şirketi. Rakiplerine göre pazar payı oldukça yüksek olan şirket, 2013 yılında dünya genelinde yüzde 41.5 pay elde etti.

Birincilikleri ile dikkat çeken şirket, tam 20 çeyrektir pazarın üzerinde büyüme elde ederek WLAN pazarında bir rekora imza attı.

2010 yılından itibaren Türkiye'de kendi ofisi ile faaliyet gösteren şirketin her yıl gelirlerini artırdığını belirten TP-LINK Ülke Müdür Yardımcısı Ali Dinçer, 2013 yılında da pazarın üzerinde bir büyüme elde ettiklerini vurguladı. 2013 yılında Türkiye'de önceki yıla göre gelirlerini yüzde 47 artırdıklarını açıklayan Dinçer, 2014'ün ilk çeyreğinde genel olarak BT pazarında yaşanan sıkıntıya rağmen yine büyüme elde ettiklerini belirtti.

Yeni ürünler, inovasyon ve teknolojideki dönüşüm

Yeni ürünler, inovasyon ve teknolojideki dönüşüm

TP-LINK Türkiye, yeni teknolojilere sahip, her yerde kablosuz ağ oluşturabilen ve hızları katlayarak artıran yeni ürünlerini de tanıttı. TP-LINK'in en yeni teknolojiler ve inovasyon konusunda da öncü bir şirket olduğunu belirten Ali Dinçer, "Türkiye pazarında da yenilikleri takip edip en iyi teknolojilere sahip, farklı gereksinimlere çözüm olan ürünlerimizi satışa sunduk. Zengin ürün yelpazemizi yeni nesil cihazlarla daha da zenginleştiriyoruz" dedi.

Kablosuz ağ alanında yeni standart olan 802.11ac'yi destekleyen ilk modellerini geçen yıl tanıtan TP-LINK bu yıl ac destekli model sayısını arttırıyor.

TP-LINK, basın toplantısında her yerde kablosuz ağ oluşturmayı sağlayan yeni taşınabilir 3G router'larını da tanıttı. Bu alanda da ürün çeşidini artıran TP-LINK'in çok işlevli yeni 3G router'ı M5360, 3G interneti yüksek hızlarda 10 kişiye kadar paylaştırabiliyor. Rahat taşınan boyutu sayesinde her yerde bir kablosuz ağ oluşturan cihaz, aynı zamanda akıllı telefon ve tablet bilgisayarlar için powerbank (yedek şarj birimi) olarak da işlev görüyor.

Tüketicileri powerline çözümlerle tanıştıran şirket olmaktan gurur duyduklarını belirten Dinçer, powerline adaptör serisinde de yeni modelleri olduğunu duyurdu.
Yeni ürünleri, genişleyen kadrosu ve Türkiye geneline yayılmış güçlü dağıtım ağı ile 2014 yılında da başarılarını sürdüreceklerine inandıklarını vurgulayan Dinçer, bu yılı da gerek dünyada gerek Türkie'de pazar lideri olarak sonuçlandıracaklarına inandıklarını ifade etti.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Cisco tercih tercih edin

adamlar sağlam yapıyorlar artık son 1 yıldır çıkan ürünler gerçek anlamda iş çözüyor fakat kurumsal cephede hiç te göründüğü gibi değil kurumsal cephede kullanılabilecek bir ürün yok bilindik bireysel kullanıcılara hitap eden ürünler yerine kurumsal çözümler istiyoruz artık. zyxel firmasının ise tam tersi kurumsal cephesi çok güçlü bireyselinde pek seçenek yok.

tplink kalite anlamında sıkıntılarını çözmeli teknolojisi hakkında bilgim yok ama kaliteden yana sorunlu.

Sen de yorum yaz