TP-Link'ten çok işlevli yeni nesil modem

TP-Link'in yeni modemi, sunduğu zengin işlevler sayesinde ikinci bir cihaza gerek bırakmıyor!

TP-Link'ten çok işlevli yeni nesil modem

TP-LINK, kullanıcı isteklerine uygun olarak ürünlerini sürekli yeniliyor. Buna bir örnek de modemler. TP-LINK'in yeni modem ailesi artık salt internet bağlantısı sağlayan cihazlar olmaktan çıktı. Çok işlevli bu yeni nesil modemler, hem ADSL ve Ethernet WAN portu sayesinde birçok bağlantı tipini destekliyor hem de cihaz üzerinde bulunan USB portu üzerinden harici disk, yazıcı gibi kaynakları ağ paylaşımına ve uzak erişime açıyor. Böylece tek bir modem ile birden fazla işlem yapılabiliyor.

TP-LINK Ülke Müdür Yardımcısı Ali Dinçer, yeni nesil modemlerin en önemli özelliğinin çok işlevliliği olduğunu vurgulayarak, "Böylece küçük ofis ve evlerde birden fazla cihaza ihtiyaç kalmıyor" dedi. TP-LINK'in yeni nesil modem ailesinin yeni üyesi TD-W8970 modem hem hızlı kablosuz internet bağlantısı sağlıyor hem kablosuz router görevi görüyor hem de ev ya da ofisteki disk ve yazıcı gibi ürünlerin paylaşımını gerçekleştiriyor.

Hem ADSL, hem Ethernet WAN bağlantı desteği

TP-LINK TD-W8970 çok işlevli modem, hem ADSL hem de ethernet WAN portu üzerinden kablonet, uydunet ve fiber bağlantı türlerini destekliyor. Bu sayede, kullanıcılara farklı internet bağlantı seçenekleri sunarken, aynı zamanda 4 adet gigabit portu üzerinden 1000Mbps kablolu bağlantı ve 802.11n desteği ile 300Mbps'a varan kablosuz bağlantıda yüksek hızlar ile kesintisiz iletişim sağlıyor.

Ürünün üzerindeki iki adet USB giriş yuvası sayesinde kullanıcılar yerel ağ ya da internet üzerinden cihaza bağladıkları harici disk ve benzeri cihazları ve içerisindeki dosyaları paylaşabiliyorlar. Böylece sadece modem yatırımı ile farklı ihtiyaçları karşılayabilen bir ağ oluşturulabiliyor. Ürün kablolu ve kablosuz bağlantıda sağladığı yüksek bant genişliği desteği ile zaman gecikmesi olmadan konferans görüşmeleri, HD video akışı, online oyunlar gibi uygulamalarda mükemmel performans sağlıyor.

IPv6'ya hazır bir ürün

IPv6'ya hazır bir ürün

TP-LINK TD-W8970 yeni nesil internetin temelini oluşturacak IPv6 protokolünü destekliyor. Yeni hizmetler ile farklı kullanıcı deneyimleri sağlayacak olan IPv6'ya hazır olmak isteyenler için cazip bir olanak sağlanıyor.

10 adete kadar IPsec VPN tünelini destekleyen ürün, böylece kullanıcılara dışarıdayken de ev ya da ofis ağına eşzamanlı olarak güvenle ulaşabilecekleri kendi sanal ağlarını kurma olanağı veriyor.

Yeni ve şık tasarımı ile de dikkat çeken TD-W8970 modemin kullanım konforu sağlayan özelliklerinden biri de kablosuz (Wi-Fi) bağlantı için ayrı bir açma/kapama düğmesi bulunması. Böylece kablosuz bağlantı istenmediğinde -cihazı kapatmadan- sadece kablosuz bağlantıyı kesmek mümkün oluyor. Bu da başta güvenlik olmak üzere kullanıcılara çeşitli avantajlar sağlıyor.

Fiyat: 299 TL KDV dahil (tavsiye edilen satış fiyatıdır).

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Arkadaşlar 16 mbps kadar ttnetin ultranet paketini kullanıyorum ama daha önce aldıgım modem bu pakette sorun çıkartıyor ve zannedersem modem miladını doldurdu eski biraz evimde yeri oluyor 1 masaüstü 2 leptop 1 2 tane cep telefonundan wifii ye giriliyor ama gündelik 1 leptop bir masaüstü bir cep telefonundan nete bağlanıyorum wifii kapasitesi geniş modem önerisi alabilir miyim birde 2 ve daha üstü antenli modemlerde saar değeri yüksekliğiden radyasyon etkisi daha mı fazladır daha mı zararlıdır ? Yardımlarınız rica olunur.

@06 Şub 2013 19:21 kullanıcı sayısı veya tarifen çok zorlayıcı değil, modeminin bazı devre elemanları yıpranıp toleransın dışına çıkmış olabilir (ya da bir protokol/kurulum/kanal sorunu). modemlerin SAR değeri için endişelenmene gerek yok. endişen evin içindeki GSM cihazlar için olmalı. WiFi cihazlar avrupa elektronik normlarına göre üretiliyor ve 30-40 miliwatt/20dbm (ABD için 27dbm/100mw) üstünde yayın yapmaları yasal değil. cep telefonu sistemleri ise, 1-2 watt civarı elektronik radyasyon yayıyor. cep telefonları 10 km ye kadar istasyon bulabilirken, WiFi cihazların 100 metrede bile zorlandığını kendiniz de farketmişsinizdir.

modemın şifreleme türünü degiştir.mac adres engellemesini kaldır sorun kalmaz

tplink cn sitesine bakın birde wifi 802.11 ac desteği ile 1700Mbps 6 anten

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir