TP-Link'ten kablosuz ağ sihirbazı

Masaüstü PC'nizi kablosuz ağlara bağlamak üzere tasarlanan bu ürün, ilgi çekici özellikler sunuyor!

TP-Link'ten kablosuz ağ sihirbazı

Masaüstü bilgisayar ya da kablosuz bağlantı sorunu yaşayan taşınabilir bilgisayar kullanıcıları, internete kablo ile bağlanmaya mahkum değiller! USB adaptörler, bu tür sistemleri kablosuz erişime çok kolay ve rahat bir şekilde ulaştırmayı sağlıyorlar.

İster masaüstü, ister taşınabilir bilgisayar olsun her tür sistemin USB yuvasına takılan ve böylece kablosuz ağlara sorunsuz ve kesintisiz erişim özelliği sağlayan USB adaptörlerin kullanılması da basit ve rahat. TP-LINK, USB adaptör ailesini genişletti. Daha uzun mesafe, daha yüksek hız ilkesi ile geliştirilen ailenin yeni üyesi olan TL-WN8200ND USB adaptör, kablosuz veri hızını 300Mbps'ye kadar çıkarabiliyor. Böylece özellikle büyük boyutlu dosyalarla işi olan gerek ev gerek küçük ofisler için çözüm sağlayan ürün, HD videolar dahil büyük dosyaları daha hızlı aktarma olanağı sağlıyor.

Çift anten, daha hassas alıcı, daha geniş mesafe...

TP-LINK'in tüm ürünleri gibi yüksek kalitede bir ürün olan TL-WN8200ND USB adaptör, harici iki adet değiştirilebilir 5dBi'lik anteni ile daha yüksek ve dengeli bağlantıyı garanti ediyor. Masaüstü bilgisayar kullanıcılarının yanı sıra kablosuz bağlantıda sorun yaşayan taşınabilir bilgisayar kullanıcıları için de çözüm oluşturan USB adaptör, bulunduğu ortam ya da kullandığı bilgisayar nedeniyle erişim ya da düzenli bağlantı sıkıntısı olan ev ve küçük ofislerde çok daha uzun mesafede, kesintisiz, düzgün kablosuz internet bağlantısı sağlıyor.

Bilgisayarın USB yuvasına takılıp, ürünle birlikte gelen CD ile kolayca kurulumu yapılan ürün, tek bir tuşla (WPS tuşu) kablosuz ağlara bağlanma avantajı sağlıyor. WPS (Wifi Protected Setup) tuşu bağlantıyı bu kadar basitleştirirken, TL-WN8200ND USB adaptöraynı zamanda güvenliği de ihmal etmiyor. WPA-PSK/WPA2-PSK şifreleme seçenekleri ile dış saldırılara karşı ağı koruyor.

USB adaptörün Teknik özellikleri ve fiyatı

TP-LINK TL-WN8200ND USB adaptörün bazı teknik özellikleri ve önerilen satış fiyatı ise şöyle:

TP-LINK TL-WN8200ND USB Adaptör

-      2.4 – 2.4835GHz,

-      300Mbps maks. bağlantı hızı,

-      64/128 bit WEP, WPA/WPA2, WPA-PSK/WPA2-PSK kablosuz güvenlik desteği,

-      Yüksek çıkış gücü ile duvarlar ve katlar arası geçişlerde bile yüksek performanslı ve kesintisiz kablosuz sinyal,

-      Mini USB arabirimi,

-      IEEE 802.11n, IEEE 802.11g, IEEE 802.11b kablosuz standartlarını destekliyor,

-      Boyutlar: 90.8 x 60.7 x 24 mm

-      Fiyat: 82 TL (KDV dahil, tavsiye edilen satış fiyatı).

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

profesyonel bir kullanıcı buna para vermez gider bi alfa alır rahatına bakar :)

5 Liraya Kablo Alırım 82 TL Ne Yaw Laptop Olsa Tamam Diyecemde Masa Üstü İçin Gereksiz Bir Donanım

@15 Oca 2013 18:30 şifre kırmak için lazım

Masaüstü bilgisayarımda bunun tek antenlisini kullanıyordum buna ragmen 500 mt. yarıçaplı alandaki tüm ağları görüyordu, taki düşüp bazılana kadar. Cihaz mükemmel ancak kablonun kısa olması büyük proplem. Eğer cihazı pencere önüne bırakabilirseniz çok iyi çalışacaktır. belkide bu cift antenli olduğundan pencere önüne bile gerek kalmayacaktır.

Aynen katılıyorum Alfa kullanan birisi yada alfayı bilen bunlara bedava olsa bakmaz

@15 Oca 2013 20:00 alfanın kulandığı dandik pcb yüzünden 3tane bozdum bizim milet çok abartıyo alfayı yüksek fiyata satmak için.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir