TP-Link'ten şık, hızlı kablosuz USB adaptör!

TP-Link'in bu ilginç ürünü, bilgisayarınızı USB üzerinden, hem de uzaktan internete bağlıyor!

Şık, hızlı kablosuz USB adaptör!

TP-LINK'in TL-WN722NC USB adaptörü, kablosuz ağlara bağlanmayı sağlayan diğer USB adaptörlerden farklı olarak özel ayağı sayesinde bilgisayara takılmadan da kullanılabiliyor. Masaüstü ya da taşınabilir bilgisayarların kablosuz ağlara erişimini sağlayan USB adaptör, yüksek hızı ve çıkarılabilir anteni ile dikkat çekiyor.

TL-WN722NC USB adaptörün 1.5 metre uzatma kablosu bulunan şık USB ayağı, hem birden fazla bilgisayarın kablosuz ağa erişimini sağlamaya yarıyor, hem de USB adaptörün bilgisayara takılarak kullanımda oluşabilecek kaza ve çirkin görüntü gibi olumsuzlukları engelliyor. Özellikle kasası zor ulaşılabilen yerlerde (masa altı vb) olan masaüstü bilgisayarlar için USB girişine adaptörü takıp çıkarmak sorun olabiliyor. TP-LINK'in bu ürünü bu tür sorunları da ortadan kaldırıyor. USB adaptör, istendiğinde özel ayağından çıkarılarak da kullanılabiliyor.

Online oyun, HD video için uygun yüksek hız

TL-WN722NC USB adaptör, IEEE 802.11n standardını destekliyor ve 150Mbps'ye kadar kablosuz hıza ulaşabiliyor. Bu sayede online oyundan HD video indirmeye kadar yüksek hız gerektiren uygulamaları rahatlıkla yapmayı sağlayan ürün, 802.11g standardındaki ürünlere göre kablosuz ağın hızını 9 kat, menzilini ise 4 kart artırıyor. Clear Channel Assessment (CCA) teknolojisi sayesinde, yapılacak işleme göre önceden bant genişliğini belirleyebiliyor. Böylece kanal çakışmalarının önüne geçerek, daha temiz bir bağlantı ile kablosuz ağın performansını artırıyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

ofiste bundan kullanıyoruz sözüm ona bilgisayarcılar en düzgün bağlantı kabloyla olur bunlarla uğraşmayın demişti ben onu dinlemeyip tüm masaüstü bilgisayarlara bundan almıştım gayet memnunuz tavsiye ederim.

İntihar etmek istiyorum. :-)

@Daisuke çatıdan atlarsan temiz olur arabanın önüne falan çıkma da arabayı süreni yakma sen intihar edecen diye adam katil olmasın.

Bence bu ayaklara artık dahili hub eklemeliler. Böylece hem wi-fi adaptörü hemde kasaya eğilmeden flash belleği kullanabiliriz. Hızı düşer diyenler içinde USB 3.0 bağlantı kondumu süper olur.

takın takın her yere kablosuz takın. bunlara ses çıkaran yok ama iş baz istasyonu denince herkes karşı, bilin bakalım bir baz istasyonu mu yoksa bu cihazlar mı bir insana en çok radyasyon yayıyor :D

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir