TP-LINK'ten yeni taşınabilir router

TP-Link'in yeni router'ı, kablosuz internet erişimi, şarj cihazı gibi işlevleriyle öne çıkıyor!

TP-LINK'ten yeni taşınabilir router

TP-LINK, yeni taşınabilir router modeli olan TL-WR710N'i satışa sundu. 10 cm'den daha küçük boyuttaki bu taşınabilir router, farklı işlevleri ile özellikle seyahatlerde birçok soruna çözüm oluyor.

Kablolu internet bağlantısı olan yerlerde Ethernet girişinden internete bağlanıp, bunu kablosuz hale getiren bu portatif router, aynı zamanda üzerindeki USB girişi sayesinde farklı cihazları ağa bağlamak ve ağ üzerinden paylaştırmak için de kullanılabiliyor. Bu USB girişi, seyahatlerde şarj cihazı olarak da imdada yetişiyor.

TL-WR710N taşınabilir router sadece seyahatlerde değil ev kullanımı için de uygun bir ürün. Birden çok işlevi olan bu cihaz hem router, hem erişim noktası olarak iş görebiliyor. Kablosuz bağlantıda 150Mbps hıza erişen TL-WR710N, birden çok kişinin güvenli olarak internete bağlanmasını sağlıyor.

Seyahatlerde, otel odasında kablolu bağlantı bulunan yerlerde, bu bağlantıyı kolayca kablosuza çeviren ürün, bunun dışında beş farklı işlevi sayesinde de farklı gereksinimlere çözüm sunuyor. Ana işlevi kablosuz ağ yönlendiricisi (router) olan cihaz, aynı zamanda İstemci Modu ile TV, oyun konsolu gibi kablolu cihazları kablosuz ağa bağlamak için kullanılabiliyor. Tekrarlayıcı Modu sayesinde kablosuz ağın sinyal gücünü artırarak kapsama alanını genişletebilen ürün, Access Point (erişim noktası) Modu ile tüm Wi-Fi cihazlar için ortak bir kablosuz ağ oluşturuyor.

Sadece 85 x 75 x 28 mm boyutunda olan TL-WR710N, kablosuz bağlantı için gelişmiş WPA/WPA2 şifrelemeyi de destekliyor.

TP-LINK TL-WR710N Taşınabilir Router

  • Taşınabilir tasarımı sayesinde (85 x 75 x 28 mm boyutunda) hem seyahatlerde hem de ev kullanımı için ideal bir portatif router,
  • Beş ayrı çalışma modu (Kablosuz Router Modu, İstemci Modu, Erişim Noktası Modu, Tekrarlayıcı Modu ve WISP İstemci Router modu) ile farklı gereksinimler için ideal çözüm.
  • 150Mbps kadar kablosuz bağlantı hızı sunar,
  • Değiştirilebilir WAN / LAN bağlantı noktası ve LAN bağlantı noktası olmak üzere iki bağlantı seçeneği ile esneklik sağlar,
  • USB yuvası akıllı telefonlar ve tabletler için şarj olanağı sunar,
  • USB bağlantı noktasına farklı cihazlar bağlanarak, mevcut ağa dahil edilebilir ve ağdaki diğer cihazların paylaşımına açılabilir,
  • IP tabanlı Bant Genişliği Kontrolü sayesinde her bilgisayara farklı bant genişliği belirlemeye olanak verir,
  • Erişim kontrol listesi, ebeveynlerin ya da yöneticilerin, çocuklar veya personel için kısıtlı erişim ilkeleri oluşturmasını sağlar.
  • Fiyat: 79 TL (KDV dahil, tavsiye edilen satış fiyatı)

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Öncelikle verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.Benim sizlere bir sorum olacak.Evimde internete sadece ethernet kablosu ile bağlanıyorum binanın hattı üzerinden gelen, bu cihaz sayesinde sadece ethernet kablosu yardımı ile kablosuz internet kullanabilir miyim ?

evet bağlantı kurabilirsin yada eğer evde modem varsa usb wifi adaptörler var onlardan alıp masaüstü pc leri kablosuz olarakda bağlama şansın var

Tp link bu tur urunleri cok cikariyor. İyi iş yapiyorlar ve surekli kendilerini geliştiriyorlar. Router deyince bilinki tplink oncu.

acil yardım!! bu cihazdan aldım ama bi türlü kurulum gerçekleştiremedim.dükkandan eve kablo çektim even böyle bağlanıyorum bu cihazı aldım evdeki kabloyu buna taktım ama hiç birşey olmadı.nerde hata yapıyorum lütfen yardım

@30 Kas 2013 23:08 DÜKKANDAN EVE ÇEKTİĞİN KABLO NE KABLOSU? TELEFON KABLOSUMU YOKSA ETHERNET KABLOSUMU? bu cihazı modem gibi kullanacaksan iki ayrı modemi aynı hatta bağlayamazsın.yok eğer yansıtıcı olarak kullanacaksan dükkana yakın biryere prize takman yeterli olur. sen bu konuyu buradan öğrenemezsin forumlarda ikili diyaloğa falan gir bu yazyı bile kimbilir görebilecekmisin dostum..iyi akşamlar..bana twitterdan ulaşmak istersen @derd_est takip et..

İpon 5 imi şarj etmiyor, sürekli şarj oldu olmadı oldu olmadı diye sinyal veriyor.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir