TrayIt: Programlar ayak altından çekilsin

TrayIt isimli ufak ve yükleme gerektirmeyen bu araç ile açık pencereler arasında kaybolmaya son...

  • Ümit Öncel

Özellikle Windows'da aynı anda birden fazla pencere açarak çalışmak zorunda kalanlar, tüm bu pencereler ile aynı anda uğraşmanın ne kadar zor olduğunu yakından bilirler. Her ne kadar Windows bu pencereleri görev çubuğunda gruplama gibi bir özellik sunsa da genellikle bu yeterli olmaz. Fakat artık TrayIt adlı bu ufacık program sayesine, görev çubuğunuzda gereksiz pencerelerin simgelerini görmekten ve aralarında kaybolmaktan kurtulacaksınız.

TrayIt ile sürekli elinizin altında olması gerekemeyen programları son derece pratik bir şekilde bildirim alanına göndermeniz mümkün. Yükleme gerektirmeyen programı çalıştırdıktan sonra artık küçültme simgesine sağ tuşla tıkladığınız programları kolaylıklar bildirim alanına indirebilirsiniz. Üstelik programın kendi penceresi size o anda açık olan tüm program pencerelerini göstererek, dilediklerini bu ara yüz yardımıyla hızlı bir şekilde bildirim alanına gönderme imkanı da sunuyor.

Sadece 300 Kb'lık, kurulum gerektirmeyen TrayIt'i bu adresten indirebilirsiniz.

Download:
TrayIt

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

güzelmiş. işime yaradı

çok güzel bi program ama bilgisayarı kapatıp açınca tekrardan gözüküyo simgeler tekrar programı çalıştırmak zorunda kalıyrm her defasında

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play