Tüm dünyayı korkutan 11 teknoloji!

Şeytan icadı, robot istilası ve fazlası... İşte ortaya çıktığında tüm dünyayı korkutan 11 teknoloji!

Dünyayı korkutan 11 teknoloji!

Yeni bir teknoloji ortaya çıktığında, her seferinde onun dünyanın sonunun habercisi olduğu söylenir. Sosyal ağların iletişim sanatını öldüreceği, Google Glass'ın herkesi ayaklı bir kameraya dönüştüreceği gibi felaket senaryolarına rastlamış olmanız muhtemel. İşte ortaya çıktığında kitleleri korkutan 11 teknoloji

1. Trenler: Stockton-Darlington Demiryolu 1825'te açıldığında, çoğu kişi insan vücudunun saatte 30 milden (48 km/saat) hızlı gitmeye dayanamayacağını düşünüyordu. Böyle bir hız, vücudunuzun erimesine neden olarak sizi öldürebilirdi.

2. Telefonlar: Telefonlar herkes tarafından hoş karşılanmamıştı. Bazı yaşlı insanlar, ona dokununca elektrik çarpılacaklarını düşünmüşler; bazı erkekler ise karılarının çok fazla dedikodu yapacaklarından endişe etmişlerdi. İsviçre'de vaizler telefonun bir şeytan icadı olduğunu söylemişti.

3. Televizyon: Hepimiz, göz sağlığımız için TV'den uzakta oturmamız gerektiğine dair öğütlerle büyüdük. Ancak aslında ateş olmayan yerden duman çıkmamıştı: General Electric, 1960'ların sonlarında zararlı X-ışınları yayan bozuk TV'ler sevk etmiş; bunun sonucunda yetkililer TV'lere çok yakın oturmamamız gerektiğini söylemişlerdi. General Electric sorunu çözse de, korku yerinde kaldı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Bugünkü depreme yönelik bir başlık gibi geldi sanki?

Bence 2. gerçekleşti.

hepsi dinlerin batıl inancı

2 ve 7 kısmen gerçekleşti denebilir

telefon, televizyon ve tabi ki internet teknolojisi gerçekten muazzam devrimlerdir. resmen yeni bir çağ açtılar. ayrıca ileride gerçekleşirse veya biz göremesek bile klonlama olayı çok ilginç ve bir o kadar tehlikeli gibi görünüyor...

Sen de yorum yaz

 Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir