Twitter'da Deprem: Önemli İsim, Şirketi Terk Etti!

Mali açıdan çok da iyi günler geçirmediği bilinen sosyal ağ devi, şimdi de önemli bir ismin şirketi terk etmesinin şokunu yaşıyor!

  • Ali Ruhi Öztürk
Twitter'da Deprem: Önemli İsim, Şirketi Terk Etti!

Geçtiğimiz gün Twitter'in Operasyon Müdürü Adam Bain, bir seri tweet'le şirketteki işinden ayrılacağını açıkladı. Twitter'da 6 yıl süren kariyerini "bir hayat tecrübesi" olarak nitelendiren Bain, "vites değiştirmeye" hazır olduğunu ve şirketin dışında yeni bir şeyler yapmak istediğini açıkladı.

CEO Jack Dorsey'den sonra ikinci sırada konumlanan Bain, şirketin reklamcılık işleriyle ilgileniyordu. Bain'in ayrılışı, haftalar süren zorlu bir sürecin ardından gerçekleşti ve söylentiler doğruysa işten tek çıkan Bain değil; yüzlerce çalışan Twitter'i bu süreç içerisinde terk etti. Bazı kaynaklara göre CFO Anthony Noto ile yaşanan gerginliğin bir sonucu olan bu olaydan sonra Noto, Bain'in COO pozisyonunu alacak.

Yapılan açıklamada, CFO pozisyonu için yeni biri bulunana kadar Noto iki pozisyonu birden kapatacak. Noto'nun sorumlulukları arasında canlı içerik işi (seçimler için canlı yayınları kontrol etmek gibi), reklam ve veri akışını kontrol etmek, ayrıca uluslararası ortaklıklar ve iş geliştirme var.

Dorsey ise şu açıklamayı yaptı: "Bain'in Twitter için yaptıklarına, onun liderliği ve arkadaşlığına minnettarım. Bundan sonra ne yapacağını görmek için sabırsızlanıyorum!"

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play