Universal Blu-ray, LG ise kombi-çalardan yana

HD-DVD'nin resmi sonundan sonra firmalar HD formatı kararlarını açıklamaya başladı...

  • Halil Mollaoğlu
Universal Blu-ray, LG ise kombi-çalardan yana
Blu-ray: Universal'in 1. seçimi.

Universal film stüdyosu bir basın açıklamasında bundan sonra sadece Blu-ray disk üreteceğini bildirdi. Ayrıca Universum Film bundan sonra Blu-ray furyasına geçiş yapacağını bildirdi.

LG ise bundan sonra her iki formatı da destekleyen oynatıcılar sunmaya devam etmek istiyor. Pazarlama müdürü Daniel Aziz şöyle diyor: "Bir HD-DVD koleksiyonu oluşturmaya karar vermiş birçok kullanıcı var.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Cidden yani he... Bu zamana kadar HD-DVD almış insanlar çöpe mi atsınlar elerindekileri?! LG'yi verdiği düzgün karardan dolayı kutluyorum. Tüketiciler ürünü alana kadar adam yerine sayılıyorlar. Parayı aldıktan sonra umurlarında değil kimsenin.

universal iyi kara vermiş dogrusu

LG'nin ne karar verdiği beni ilgiliendirmiyor. İnsanların beklemesi gerekiyordu. Bütün uzmanlar bu yönde bir yorum getiriyordu. Ancak LG daha sonraki modellerinde Blu-ray'e ağırlık vereceğini düşünüyorum. Yaşasın Blu-ray! Ayrıca sürekli kızdığım firma Universal nihayet Blu-ray dedi. En çok ona sevindim. Universal için bir de ayrı bir HD-DVD player almak zorunda değiliz artık. HD-DVD hayranlarına başsağlığı diliyorum...Saygılarımla...

Bu zamana kadar Hd dvd alanın zaten Hd dvd playeri veya hd dvd-rom ları vardır.Niye çöpe atsınlar ki hd dvd lerini.Teknolojiyi üreten belirler Universal ben Blue ray diyorum demiş millet de uymuş imama zaten yüksek kapasite de onda var.
Şimdi yapılacak iş blue ray-rom ların ucuzlaması ,yaygınlaşması ve okuma hızlarının artmasını beklemek.

BENCE DOĞRU KARAR ZATEN SONY NİN BLU-RAY İ TEKNOLOJİK OLARAK EN BAŞTAN BERİ HD-DVD DEN ÜSTÜNDÜ FİLM ŞİRKETLERİNİN ÇOK DAHA ÖNCEDEN TERCİHİNİ YAPIP TÜKETİCİLERİ MAĞDUR ETMEMELERİ GEREKİRDİ.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play