Ünlü isim Steve Jobs'a fena patladı!

Steve Jobs, bakın bu kez hangi ünlü ismi kızdırdı... İşte Jobs hakındaki sert açıklamalar...

Ünlü isim Steve Jobs'a fena patladı!
Albümlerin değeri artık yok denecek kadar az

Apple uzun zamandır ürün çıkardığı her alanda kendisinden bolca bahsettiren ve özellikle ürettikleriyle tarz yaratan bir firma. iPod cihazları için geliştirilmiş olan iTunes ağıysa, öyle görünüyor ki yeni bir Napster davası olma yolunda ilerliyor. Neden mi?

Ünlü rock yıldızı Jon Bon Jovi diyor da ondan... Bon Jovi, Steve Jobs'u açık ara müzik endüstrisinin yok oluşana sebep veren adam olarak niteledi. Söylemlerinin arkasındaysa maddiyattan çok, rock and roll ruhu yatıyor. Sunday Times Magazine'e verdiği bir röportajında; "Günümüzün çocukları çok şey kaçırıyorlar. Nerede kulaklığını takıp sesini sonuna kadar açan, sonrada ceketini omzuna atıp, rock and roll ruhunu yaşayan gençler? Ben göremiyorum." diyerek yeni neslin üretilen albümleri çok hızlı ve yaşamadan tükettiğine parmak bastı.

Bir albümü satın almanın beraberinde o albüm yapılırken neler yaşandığını da anlamamızı sağladığı gibi, aynı zamanda da herhangi bir MP3'ün CD seviyesindeki ses kalitesini sağlayamayacağına da değinen Jon Bon Jovi; "Bu sözlerimi bir kenara not edin: Bu günün gençleri büyüdüklerinde "Ne oldu?" diye sordukları zaman alacakları hiçbir cevap olmayacak. Bunların tek sorumlusuysa Steve Jobs'tur." dedi ve müzik sektörünün hangi noktaya geldiğini herkesin resmen gözüne soktu.

Özellikle son yıllarda fast foot'tan bile daha hızlı tüketilen müzik albümleri için bu derece önemli bir karakterin, bu kadar net konuşabilmesiyle belki de gelecekte üretilecek olan albümlerin, tıpkı eskiden olduğu gibi, daha kaliteli olmasına olanak sağlar.

Ertuğrul Süngü

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Abartmış biraz. iTunes bir çok müzisyene para kazandırıyor, albümlerin hiç satmamasından daha iyidir böylesi.

eski bir jon bon jovi sever olarak kendisini gözlerinden öpüyorum. blaze off gloryyyyy heyt beea

Jon Bon Jovi`ye %80 katılıyorum bir müzik almümünü yada dvd yahut blu ray dvdyi satın almak kutusu ile kullanmanın çok büyük bir zevk olduğuu söyleme mp3 ile super audio cd arasındaki fark görmeyen milletimiz büyük tepki verecektir

Abarmış..........

Malikanesinden çıkarsa görür kulaklıkla müzik dinleyip rock'n roll ruhu yaşayan gençleri. Ama bir konuda haklı ki artık parçalar yaşanmıyor. Arkadaşlardan çekilen kasetlerdeki her şarkıyı defalarca dinleyip sözlerini ezberlemek, arkadaşlarla oturup hangi şarkının sözlerinin daha iyi olduğuna karar vermek falan yok artık.

ya arkadaşlar bırakın ALLAH aşkına kazandıklarına saysınlar ne guzel be bı album yap ıcınde bır sarkı olsun ertesı gun vıllada otur range bın gectı o donemler artık mıllet uyandı kımse bır albume 30-40 tl para vermez he ama dıyolarsakı album 5 tl eyvallah hepımız orjınal alalım kı hakkıda o kadardır zaten

Müzik dinlemek içindir, dinler eğlenirsin biter. Ayrıca bir şeyler yaşamak için müzik dinlemek değil. Gerçek olanı görmek, ondan gelen sesi duymak ve hissetmek... Doğanın müziği daha cazip ve rahatlatıcıdır. : )

ya bırakın bu işleri en kalitelisi plak ama ben pikaptan müzik dinleyen kimseyi göremiyorm. Bon Jovi hayır işlerine çok para yatırdı belli ki yolsuz kaldı.

Steve'e fazla yüklenmeyin.Bir ayağı çukurda.Gitti gidecek.Steve jobs daha neleri engelliyor.Millet uyandığında yada steve öldüğünde apple bu ezik politikasından vaz geçecektir.

Acaba müslüm baba bu konuda ne düşünüyor : )

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir