USB-C teknolojisi Philips ile birleşiyor

USB-C teknolojisine sahip Philips monitörler, artık PC ve telefonlar ile bağlantı sağlayabilecek.

USB-C teknolojisi Philips ile birleşiyor

Philips 258B6QUEB QHD ekran, MMD'nin piyasaya sunduğu C tipi USB bağlantısına sahip ilk ürün. Bu ekran kullanıcılara, özellikle de yeni USB konektörünün faydaları sayesinde iş amaçlı kullandıkları son teknoloji ürünü dizüstü bilgisayarlarının üretkenliğini artırmak isteyen profesyonellere, daha fazla güç ve rahatlık sunmak için tasarlandı.

Daha fazla rahatlık için kolay kullanım

Ekran, Gen-2 USB 3.1 ile, 10 Gbps'e kadar (ya da 1,280 MB/s) ve Gen-1 USB 3.0 ile 5 Gbps'e kadar transfer hızlarını destekliyor. USB 3.1, USB 2.0'dan 20 kat daha hızlı: Örneğin, 4K bir film, 60 saniyeden daha az bir sürede iletilebilir. Konektörün ince profili, modelin hem ultra taşınabilir cihazlara hem de standart diz üstü bilgisayarlara uygun olmasını sağlıyor. USB soketi her iki şekilde de çevrilip girişe sokulabildiği için daha da büyük rahatlık sağlıyor. Üstelik görüntü tercihleri de geniş: DisplayPort 1.2'nin yanı sıra, HDMI, DVI ve VGA da destekleniyor.

Yakındaki piyasaya çıkacak model hakkında konuşan MMD Philips Monitörleri Avrupa Ürün Müdürü Albert Ulfman, şunları söyledi: "Günümüzde verimli bağlantı insanların üretken olmasını sağlamakta kilit bir rol oynuyor. İşte bu yüzden piyasadaki en yeni ve en iyi USB bağlantısına sahip, 25 inçlik bu yeni ekranı piyasaya çıkarmaktan için memnuniyet duyuyoruz. USB-C , kullanıcıların diz üstü bilgisayarlarının gücünü ve şarjını monitörden almasını bile sağlayarak fazladan güç kablolarına duyulan ihtiyacı ortadan kaldırıyor.  Bütün bağlantılar – güç, görüntü ve veri – kolayca tek bir kablodan geçiyor."

Yeni konektör, 25 inçlik QHD ekranın profesyoneller için müthiş bir seçim olmasını sağlayan sebeplerden sadece biri. Bağlantı özelliklerinin yanı sıra ekran, Philips monitörlerinin piyasada sahip olduğu güçlü itibarı getiren, fark yaratan pek çok özelliğe de sahip: Örneğin SmartErgoBase, kullanıcıların ekranı eğerek, sağa sola döndürerek ve ekranı kaldırmalarını sağlayarak onlar için tam olarak en iyi konumu bulmalarını sağlıyor – bu da iş yerinde sağlık demek. Taban, kabloları da saklamaya yarıyor. Ekranın ultra dar çerçevesi, görünmeyecek kadar ince bir dış görünüş veriyor, böylece görüntüleme alanı maksimize ediliyor ve bu da, gözler açısından dikkatin daha az dağılması demek. %65'i tüketici sonrası geri dönüştürülmüş plastiklerden yapılan dayanıklı tasarımı, ekranın çevre dostu üretkenlik için harika bir tercih olmasını sağlıyor.

Philips'in yeni 258B6QUEB QHD ekranı bu aydan itibaren 639 USD fiyatından piyasada bulunabilecek.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Eger hem pc de hem de yükleme yaptiginiz yerde hizli bir SSD diskiniz yoksa USB 3.1 normal USB den sadece 3-4 kat daha hizli olabiliyor. Yani bu durumda USB 3.1 in okuma yazma hizi Harddiskin okuma yazma hiziyla ayni orantida oluyor. Ama PCI express m.2 SSD ler sayesinde tam verim ile USB 3.1 i kullanmak mümkün.

Tam da bu gün bunu araştırmıştım. Tam Samsung curve 590 sersi monitörü sepete ekledim, geçen yıl neden sistem toplamaktan vaz geçtiğim aklıma geldi. Sebeb Type-c konnektörünün monitörlere gelmesini beklemekti. Hemen durdum. Araştırdım LG ve Acer yeni yeni piyasaya sürmüşler. Ama Türkiye'de LG hiç yok, Acer kendi sitesinde var ama mağazalarda yok. Acer H7 çok hoşuma gitti. Az daha bekleyeceğiz artık. Bir de bu Philips'e bir bakayım. Bu haber iyi oldu. Şu Acer birde Curve yaparsa aynı monitörden..

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost