Üst seviye Lumia için beklemeye devam!

Microsoft beklenen üst seviye Lumia'sını MWC'de göstermedi. Peki "süper" bir Lumia ne zaman gelecek?

"Süper" Lumia ne zaman?

Microsoft'un giriş ve orta seviye telefon pazarına sık ve etkili bir şekilde "vurduğunu" söyleyebiliriz. MWC 2015'te, yeni Lumia 640 ve 640XL, kendilerini gösterdiler ve Microsoft'un düşük fiyatlı ürünlerle olan dostluğu bir kez daha kanıtlanmış oldu. Ancak Microsoft'un bu yılın daha erken zamanlarında hakkında ipuçları verdiği üst seviye Lumia cihazlar henüz ortada yok. Bu durum da, Microsoft'un üst seviye bir Lumia akıllı telefonu Windows 10'a sakladığı düşüncesini doğuruyor.

Microsoft'un pazarlama yöneticisi Neil Broadley ise, The Verge ile MWC 2015'te yaptığı bir röportajda, beklenen üst seviye Lumia'nın, Windows 10 yayımından önce sunulup sunulmayacağı hakkında soruları cevapladı. Broadley, şu anda yazılım üzerine odaklandıklarını belirtirken, üst seviye bir Lumia telefonun, Windows 10'un final sürümünden sonra pazara sunulacağını doğruluyor.

Broadley tarafından yapılan bu açıklama, üst seviye Lumia'nın Windows 10'dan önce hazır olacağı hakkındaki düşünceleri durdurmak için yeterli gözüküyor. Windows 10, 2015 yazının sonlarında piyasaya sürülecek.

Okuyucu Yorumları