Üst seviye Lumia için beklemeye devam!

Microsoft beklenen üst seviye Lumia'sını MWC'de göstermedi. Peki "süper" bir Lumia ne zaman gelecek?

  • Levent Öztürk
Üst seviye Lumia için beklemeye devam!

Microsoft'un giriş ve orta seviye telefon pazarına sık ve etkili bir şekilde "vurduğunu" söyleyebiliriz. MWC 2015'te, yeni Lumia 640 ve 640XL, kendilerini gösterdiler ve Microsoft'un düşük fiyatlı ürünlerle olan dostluğu bir kez daha kanıtlanmış oldu. Ancak Microsoft'un bu yılın daha erken zamanlarında hakkında ipuçları verdiği üst seviye Lumia cihazlar henüz ortada yok. Bu durum da, Microsoft'un üst seviye bir Lumia akıllı telefonu Windows 10'a sakladığı düşüncesini doğuruyor.

Microsoft'un pazarlama yöneticisi Neil Broadley ise, The Verge ile MWC 2015'te yaptığı bir röportajda, beklenen üst seviye Lumia'nın, Windows 10 yayımından önce sunulup sunulmayacağı hakkında soruları cevapladı. Broadley, şu anda yazılım üzerine odaklandıklarını belirtirken, üst seviye bir Lumia telefonun, Windows 10'un final sürümünden sonra pazara sunulacağını doğruluyor.

Broadley tarafından yapılan bu açıklama, üst seviye Lumia'nın Windows 10'dan önce hazır olacağı hakkındaki düşünceleri durdurmak için yeterli gözüküyor. Windows 10, 2015 yazının sonlarında piyasaya sürülecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Çok doğru bir karar vermişler bence. Mevcut yazılım Lumia 930 ve 1520 nin donanımını bile %100 kullanamazken yeni amiral gemi çıkarmaya gerek yok. Önce win10 u çıkarsınlar.

@04 Mar 2015 19:49 Bu ne çeşit kendini avutma yöntemiyse artık bilemedim

lumia 1020nin yeni versiyonunu tanıtın alıyım hemen :Dhala en iyi kameraya sahip :D

@05 Mar 2015 09:59 Panasonic CM1'den habersiz olanlar için en iyi denebilir :P

Kime satacaklarsa artık millette çok bekliyordu çöpdowslu telefon

Çok doğru bir karar vermişler

Kimin umrunda ya

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play