Valve, Steam Store İçin Büyük Değişiklikler Planlıyor!

Valve, popüler oyun platformu için hem geliştiricileri hem de oyuncuları memnun edecek değişiklikler planlıyor!

  • Zeynel A. Öztürk
Valve, Steam Store İçin Değişiklikler Planlıyor!

Valve, Steam Store'da yapacağı değişiklikleri ve bu değişikliklerin nedenlerini anlatan bir blog gönderisini oyun dünyasıyla paylaştı.

Öncelikleri çok farklı, genellikle aksi yönde olan oyuncuları ve geliştiricileri aynı anda tatmin etmek, Valve için zor bir iş. Planlanan gönderilerden birinde Robin Walker, Valve'ın Steam Store'u başarılı kılan felsefesinden ve son zamanlarda topluluk etiketleme ve filtrelemede yapılan değişikliklerden bahsetti.

Örneğin Steam Greenlight daha büyük kitlelere ulaşmak isteyen küçük geliştiricileri çok sevindirse de, büyük firmaların ve bu firmaların hayranlarının pek hoşuna gitmemişti.

Walker, Valve'ın her iki tarafın da "adil" olacağını düşündüğü değişiklikler yapacağını söylüyor. Firma, yapacağı değişiklikleri ve nedenlerini blog gönderilerinde her detayına kadar anlatıyor - bunun nedeni, firmanın daha saydam olma çabası. Bu kapsamda Steam Store, yakında oyun sayfalarında açılacak "algoritma bölümü" ile Store'un oyunları niye ilgi çekici bulacağınızı düşündüğünü söyleyecek.

Böylece Steam, "kara kutu" anlayışını bir kenara bırakarak kullanıcıların belirli önerileri neden gördüklerini anlamasını sağlayacak ve sorunu belirleyip geri bildirimde bulunmasını kolaylaştıracak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Çok başarılı buluyorum steamı iyiki varsın.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play