...Ve Winamp, resmi olarak kurtuldu!

Bir süre önce ipe çekilen efsane medya oynatıcı Winamp'ın yeni sahibi resmen açıklandı!

...Ve Winamp, resmi olarak kurtuldu!

AOL'ın fişini çektiği ancak tepkiler sonrasında satmaya karar verdiği ünlü medya oynatıcısı Winamp'ın yeni sahibi resmi olarak belli oldu. İnternet üzerinden müzik yayını yapan Radionomy bugün Winamp'ı satın aldığını resmen duyurdu. Geçtiğimiz haftalarda da Winamp'ın alan adı sunucularının Radionomy'ye geçtiğini ve firmanın muhtemelen Winamp'ı satın almış olduğunu duyurmuştuk. O gelişme bugün resmen onaylanmış oldu.

Söylentilere göre Radionomy, Winamp'ı almak için 5-10 milyon dolar arasında bir ücret ödemenin yanında, AOL ayrıca şirketin %12 hissesine de ortak olmuş durumda. Bir ay öncesine kadar Winamp'ı çöpe atmayı düşünen AOL'ün, Winamp'ın arkasındaki halk desteğini görünce onun geleceğinden para kazanma umuduyla Radionomy'e ortak olması şimdi şaşkınlık yaratıyor.

Radionomy 2008'de kurulan bir internet radyosu. Kullanıcıların birçok internet radyosuna ulaşımını sağladığı gibi kendi radyo kanallarını kurmalarına da izin veriyor. Servisin şu anda 13 milyon dinleyicisi bulunuyor. Winamp ile Radionomy'nin çok daha popüler olması bekleniyor.

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 22 Yorum

yeni nesil anca fizy-youtube-deezer ve gom playerları bilir winampı BİLMEZ hele temalarını

@15 Oca 2014 21:27 Adı üstünde yeni nesil tabi ki onları bilecek. Bunu hangi anlamda söyledin bilmiyorum ama sonra ki nesil de bu fizy-youtube-deezer dediğin servisleri bilemeyecek. Bu doğal bir şey. Söylerken sanki bir küçümseme mi desem ne desem o tarz bir şey hissettim. "Onlar bunları bilmez!" Aşağılama mı yoksa ney bilemeyeceğim artık. Ancak yeni nesil dediğin bireylerin commodore 64 ü bilmesi gerekmiyor.

Winamp yeni versiyonu bi işe yaramıyor.bem en eski 2.7 mi nedir versiyonu her windowsta çalışıyor çokta hızlı tıkladınmı açılıyor. Sadece mp3 dinlerim derseniz eski klasik versiyon en iyisi.

android teyim winamp hala kullandığım bi müzik çalar.gelişse iyi olur. sadelik bi yere kadar.

Spotify ve AIMP... Başka söze lüzum yok

10 yıldır winamp kurmadın,kuracak daha iyi yazılımlar var

winap bir zamanlar efsaneydi teknik servisde calışırken kurulması gereken programların en başındaydı ben şuan vlc kullanıyorum ama yeni nesil gom player falan kullanıyolar yüzde90

Zamaninda mmx islemcili bilgisayarlarimizin bas taciydi winamp :) malesef su an kullanmiyorum. Gom player fazlasiyla isimi goruyor.

Winamp zaten gereksiz. Ama geliştirseler iyi olur

Mac imde hala winamp kullanıyorum. Buna çok sevindim.

Winamp radyosuyla skin ve plugin desteğiyle en iyisi. Yeniler bu özellikleriin farkında değil.Ben klasik görünüm sony skiniyle kösemde daima kurulu kullanıyorum.İnternet radyomu da dinliyorum.

Winamp 2.91... Ram den sadece 8 Mb yer kaplar. Yaklaşık Bin den fazla bilgisayara kurmuşumdur...

AIMP her konuda winamp'dan daha üstün şu an...

bu dönemlerde herkes sadelik ile övünürken bizim milletimiz gelmiş winamp'ı sade diye olumsuz eleştiriyor. şimdi soruyorum. winamp'tan daha ne bekliyorsunuz? ayrıca aol ile beraber winamp'ın küllerinden doğacağını düşünüyorum. ve aol music'i ayrıca kullanmış birisi olarak yeni nesil müzik dinleme platformlarının tahtını ele geçirebilir. unutmayın: it really whips the llama's ass. (lamalara ithafen.)

aimp i 4 yıldr kullanıyorum winampı unutmuştum bu haberi görene kadar

müzikçalar olarak spider playeri deneyin ses neymiş görün ben winamp ve aimple karşılaştırma yaptım spider player ikisinede fark atıyor kullanımı kolay türkçe desteği var. Basit bir 2+1 ile ses kaltesini görün...Mutlaka denemelisiniz..

winampi media playera cevirdiklerinden beri kullanmiyorum. ayni zamanda eski winampi ozluyorum.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir