Vertu, Android'le canlanıyor...

Bir dönemin Symbian'lı efsane cepleri, bu kez Android'i arkasına alarak geri dönüyor!

  • Ender Duman
Vertu, Android'le canlanıyor...

Sınırlı sayıda üretilen ve aşırı yüksek fiyatlarıyla tanınan Vertu marka telefonlar yakında tekrar piyasada olacak. Ancak bu kez, önemli bir fark söz konusu.

Fark fiyatta değil; yeni Vertu'lar da, en az eski modelleri kadar abartılı fiyatlarla piyasada olacak. Nokia'nın geçtiğimiz yılın Ekim ayında bir İngiliz firmasına sattığı Vertu, fotoğrafta görülen 27.000 dolarlık model gibi tamamen el ürünü olan lüks telefonlar üretiyordu.

Geçtiğimiz yıl el değiştiren Vertu yakın bir zamanda, 4.000 dolarlık yeni bir modelle tekrar karşımıza çıkacak: Vertu Ti... Ama bu kez, telefonda Symbian yerine Android işletim sistemi bulunacağı kesinleşmiş durumda.

Gelen dedikodulara göre telefon WVGA (800x480) çözünürlüklü ekrana, çift çekirdekli 1.5GHz Snapdragon S4 Plus işlemciye, Bluetooth 4.0, NFC ve 1.250mAh bataryaya sahip olacak. 

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

Yani şimdi bu telefonu iphone veya s3'den daha işlevsel veya daha kaliteli, daha prestijli yapan tarafının ne olduğunu söyler misiniz ? o zaman Bu 27000 dolarlık olan modelinin piyasada olduğu dönemde iphone'u 100.000 dolara satsalarmış olurmuş. Nokia'ya bak ya :D

@31 Oca 2013 20:14 aradaki farkı şöyle düşün birde, tamamiyle el yapımı olan bi mercedes ile baştan sona seri üretim olan bi fiat marka otomobili kıyasla.

@31 Oca 2013 22:08 iyi de el yapımında mesele sadece kaporta değil ki. Ferrari de motorun küçük parçalarına kadar elle montaj vs çok özel işçilik var üstelik motorunun gücü, teknik özellikleri de üst düzey. Vertu'da ise sadece kasa el yapımı. Yani Mercedes kasa yapıp içine Fiat motor ve teknik aksam koymak gibi bir şey.

@31 Oca 2013 20:14 elma ile armutu ayırt etmesini öğrenin önce .

EL YAPIMI yazıyor bak orda dikkat edebildin mi? Sen yapabilsen 50 bine satarsın. Parası olan el yapımı alır olmayan da fabrika üretimi aynı özelliklere sahip telefonu daha ucuza alır, bu.

@31 Oca 2013 21:30 Nasıl bir yorumdur bu, atıyorum Vertu'ya ben pembe altı mavi çizgili 8" ekran üret mi diyeceksin. O kadar değil yani

zengine hesapmi soracaksınız parayı neye vereceğine

once 2 kabloyu birbirine lehimlemeyi ogrenip sonra niye pahali demezsiniz telefonunun bataryasini degistirmeyi bilmeyen adam el yapimi ile fab. uretimi arasindaki farki anlamamasi gayet dogal...

O değilde resimdekiler telefonmu :D

el yapımı da olsa bu paraya en lüks bilgisayar geri kalanına otomobil alınır...

bedava olsa almam araba takozu gibi :D

@yozgatpc tabi tabi... paran yetiyorda almıyorsun... paran kadar konuş gönlü zengin arkadaş...

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play