Warner B, HD-DVD'yi bırakıp Blu-ray'e geçecek

Warner Bros yaptığı bir açıklamada filmler için bundan sonra Blu-ray diskleri kullanacağını belirtti

  • Halil Mollaoğlu
Warner Bros, HD-DVD'yi bırakıp Blu-ray'e geçecek

Amerikan film şirketi Warner Bros yaptığı bir açıklamada bundan sonra HD filmleri için HD-DVD yerine Blu-ray diskleri kullanacağını söyledi. Warner, kullanıcıları aynı film için iki farklı medya arasında seçim yapmak zorunda bırakmak istemediğini belirtti. Ayrıca durumu bir "şanssızlık" olarak nitelendiren eden Warner, endüstrinin kendi kendini yok ettiği bir durumda bu seçimi yapmak zorunda olduğunu söyledi.

Filmlerin HD-DVD sürümleri Mayıs 2008'e kadar üretilmeye devam edecek. Bu tarihten sonra firma sadece Blu-ray filmler üretmeye başlayacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 19 Yorum

sonuçta dvd oynatıcılarımızımı değiştireceğiz yani.teknolojik gelişmelere mecburen ayak uydurmamız gerekiyor anlaşılan.blu-ray dvd oynatıcıların ucuzlamasını bekliyelim o zaman

İyi olmuş iyi. Çok fazla karmaşa olmaz hem.

bırakin boyle basliklari, Posta Gazetesi gibi olmayin. "HD-DVD nin sonu geldi" basligini duyunca haberi okudum yoksa acmazdim. bu basligi okuyan herkes tamamen piyasadan kalkacagini dusunebilir. Warner Bros cok buyuk ve basarili bir sirket ama blue-ray a gecti diye HD-DVD ureticileri iflas etmez...

ms ye ciddi bir darbe indi zaten en başından belliydi hd dvd nin kaybediceği

DVD'deki eksi, artı, bilmem ne standardına hadi alıştık. Ve DVD yazıcılar da neyseki tümünü destekliyor. Ama bu yeni teknoloji karmaşasında, teknoloji devlerinin bencilliği yine son kullanıcıya zarar veriyor. Zaten Blu-Ray yada HD-DVD medya ya da yazıcısını alabilen kaç kişi var evinde???

Viva Blu-Ray...Viva Sony...Viva PS3

Disket, Zip disket, Cd sonrasinda DVD derken aylardir Blu-Ray kullanmaya basladik. Sirada ne var, RED-X mi :-)

Eğer warner bu işe girdiyse tam olarak.Blu-ray devri tamamen baslio artik diyelim o zaman..

gercekten agır darbe olur ee, zaten iki farklı medyanın aynı zamanda gelistirilmesi cok büyük hataydı bence sade kendilerine deil kullanıcılarada zarar...

TOSHİBA için Kötü Haber Yazık oLmuş YıLLarını VermişLerdi

hd-dvd büyük yara alacak sanırım.

Demek Sony kazandı..

bence iyi fikir. bakın cd'ye hala kullanılıyor. en az sorunu olan medya ;) tabi yer sıkıntısı haricinde.

PS3'ün de blu-ray içermesiyle beraber bilgisayarlardaki gelecek medya okuyucuları da belli olmuş oldu.

hoppala bukadarınada pes oyuncak ettiler sektörü :p

Sony'nin kazanacağı belli bir yarışta doğru tarafı seçmiş Warner, bu da hd-dvd'nin direk sonu demek.

bence bir standart belirlenmeli DVD gibi . . . geçen DVD savaşında Sony UMD formatını kabul ettirememişti . . . bu biz son kullanıcıları etkiliyor . . . iyi olan kazansın . . .

hertürlü Bluray Disklere geçmek lazim tabi... HDDVD'ler 25 gb ile sınırlı iken Bluray ler 50 gb. arada bariz bi görüntü ve ses kalitesi var.internetten indiren bilir Bluray-Rip filmlerin görüntü ve ses kalitesini. ki biz türkiyede bluray oynatıcı HDDVD oynatıcı bulamakta sıkıntı çekiyoruz.şu anda Düz 4.7 lik DVDlere mecburuz.

HD-DVD Blu-Ray'den çok daha ucuz olduğundan ölmez. Hem arada tek katmanda 10 GB (HD-DVD: 15 GB, Blu-Ray: 25 GB) fark var. Yani HD-DVD ucuzluğuyla, Blu-Ray ise kapasitesiyle ön plana çıkıyor.

Sen de yorum yaz