Watch'un özellikleri biraz daha belli oldu!

Apple Watch'ın sızan iPhone uygulaması, saatin bazı özelliklerini de gün yüzüne çıkardı!

  • Zeynel A. Öztürk
Apple Watch'un özellikleri biraz daha belli oldu!

Apple Watch'un yeni ortaya çıkan yardımcı uygulaması, henüz satışa sunulmayan saatin bazı özelliklerini ortaya çıkardı.

9to5Mac'in haberine göre Apple Watch'un iOS uygulaması sayesinde saatin kullanıcıları, onun ayarlarını iPhone üzerinden kontrol edebiliyorlar. Uygulama, saatin depolama bilgisini, içinde hangi şarkıların, uygulamaların ve fotoğrafların bulunduğunu gösterebiliyor. Yardımcı uygulama yoluyla Apple Watch'un ekranındaki simgelerin sırasını değiştirmeniz de mümkün.

Ancak Apple Watch'ta çok daha ilgi çekici işlevler var. Örneğin siteye göre Apple Watch'un saat arayüzlerini dijital "monogramlar" ile değiştirmenize izin veriliyor. Bir başka işlev ise saat üzerinden tek bir hisse senedini takip etmenize olanak tanıyor.

Siteye göre, telefonunuza uyarı geldiğinde Apple Watch'un ekranında bunun için küçük bir kırmızı nokta gösteriliyor. Metin mesajlarına ses tanıma veya sesli mesajlarla cevap vermeniz, veya önceden hazırlanmış mesajlardan biriyle cevaplamanız mümkün oluyor. Ancak klavyeyle kendi mesajınızı yazamıyorsunuz. Yardımcı uygulamada güvenlik özellikleri de var. Uygulama, saatiniz için bir koruma kodu oluşturmanıza izin veriyor. Dilerseniz parola 10 kez üst üste yanlış girildiğinde saatin içeriğinin silinmesini tercih edebiliyorsunuz.

Apple Watch'un birkaç ay içinde satışa sunulması bekleniyor. O güne kadar saatin nasıl çalıştığını buradan denemeniz mümkün.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Vaay cidden iyiymiş. Bu hızla giderse 3 yıl sonra Microsoft Band'in özelliklerine kavuşabilir.

normal saat gibisi yok iki yılda bir pil derdi var bazı saatler pil bile gerektirmiyor :)

15 dakikada şarjı bitiyordur:)))

Apple watch gerçekten de muhteşem, apple watch çıkana kadar piyasayı bir sürü çok akıllı saat sardı silip süpürecek hepsini

Bana kalirsa su ana kadar cikmis akilli saatler apple in resmen bakin biz sadece bi fisilti yaydik koca sirketler nasil tutusupta tonlarca paralariyla sadece fiziltimizla cikardigimiz bi pazara coplerini surduler diye dalga gecmesi oldu su an ise piyasayi yokladi ve ona gore kendi akilli saat surumunu uygulayacak sunu vurgulamakta fayda var sony ve samsung un saatleri cidden asiri cirkin duruyorlar su an piyasada ise yarar bi saat var o da zaten moto360 apple buyuk ihtimalle bu urunu oyle bombos cikarmaz fakat urun isminde bi salaklik var sorma gitsin su ana kadar butun apple urunleri sadece ipod iphone macbook imac gibi isimlerle pazarda kendini tanitti simdi bana iwatch yerine sadece watch demek inanilmaz salakca geliyor bu tim cook bu sirketi batirir ah buraya yaziyorum zamaninda jobs firmadan kovuldugunda olanlar tekrar edicek ama bu sefer geri donecek bi jobs malesef yok

@16 Oca 2015 15:49 Bu adamın Microsoft Band'den haberi yok beyler. Çaktırmayın.

@16 Oca 2015 23:29 microsoft Band [sadece arayüz renginin değiştiği sözde kişisel saat]

Sen de yorum yaz