Western Digital'den ilgi çeken SSHD prototipi

Western Digtial, içerisinde ayrı birer SSD ve HDD bulunduran prototip ürününü ortaya çıkarttı!

Western Digital'den yeni SSHD prototipi!

Sabit disk üreticisi Western Digital, ayrı birer SSD ve HDD'den oluşan yeni ürününü ortaya çıkardı. "Dünyanın en hızlı 4TB'lık melez sürücüsü" olarak tanıtılan sabit disk, 128GB SSD ve 4TB sabit disk sürücüsünden oluşuyor.

Western Digital, 3,5 inç'lik WD Black HDD'yi temel alan ürünün şu an sadece bir prototip olduğunun ve çift sürücüden oluştuğunun altını çiziyor. Şu anki model gibi PCIe kanalını kullanacak, 2,5 inç'lik bir model de planlanıyor.

Asrock ve Gigabyte, Western Digital'ın çift sürücülü depolama çözümlerini kullanan anakartlar sunmaktaydı. Asrock, RAID-0 yoluyla teorik olarak 10Gbps'ye ulaşabiliyordu. Çift sürücülü çözümlerin mevcut melez cihazlar karşısında rekabet edip edemeyeceğini zaman gösterecek.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

vardı beya bu yeni çıkan bişeymi aradaki fark nedir bir söyleyin beya

işe yarar bir çözüm işte.hem depolama hem hız. başka bir haber 8k tv nedir yahu:acayip kızdırdılar beni ha!

WD Black 2 den farkı ne? Kanal ve yollardan anlamam. Black 2 çift kanallıydı. Ben Laptopuma sanal olmayan çoklu İşletim sistemi yükleyip, Açılışta istediğimi elle veya otomatik başlatmak istiyorum. Normal hdd ile yapıyorum. Ancak benim için hız ve kapasite büyüklüğü önemli. Black 2 almayı düşünüyorum. Sizce isteğim çift kanalda olurmu? Ne önerirsiniz. Cevaplarınızı bekliyorum. Şimdiden cevaplara Teşekkürler.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir