WhatsApp, belge paylaşmaya izin verecek!

WhatsApp'ta yeni yapılan bir keşif, uygulamanın yakında bu özelliği de sunacağını gösteriyor!

  • Zeynel A. Öztürk
WhatsApp, belge paylaşmaya izin verecek!

Mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yeni bir keşfe göre yakında belge göndermeye de izin verebilir.

WhatsApp, şimdiye kadar sadece fotoğraf, video, kişi ve ses dosyalarını göndermenize izin veriyordu. WhatsApp'ın çeviri veritabanında fark edilen "Belge indirilmedi" uyarısında geçen "Belge" sözcüğü, uygulama üzerinden yakında belgelerin de gönderilebileceğini gösteriyor. Bununla birlikte hangi tür belgelerin gönderilip alınabileceği henüz belli değil.

İşlevin ne zaman ortaya çıkacağına dair herhangi bir bilgi bulunmuyor. Çevirilerle işlevin gerçekten ortaya çıkması arasında birkaç ay bulunabiliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Zaten yapiyorduk ki biz. Dosyayi zipleyip uzantiyi jpg yap, gonder sonra. Dosya formatini degil sadece uzantisini kontrol ediyor cunku.

Her yerden belge paylaşabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey belgenizi bir resme gömmektir. Bir resim ve bir dosyayı bir klasöre koyun! Sonra da o klasör içinden MS-Dos'a girin! Daha sonra da şu komutu verin: copy /B x.jpg+y.rar xy.jpg. Artık Instagram'dan, Twitter'dan, Facebook'tan, mail hesabınızdan, forumlardan, jabber'lardan gizlice istediğiniz kadar belge paylaşabilirsiniz. Tabii ki y dosyasını kriptolayıp resime gömerseniz mükemmel olur. Avatar'ınızla bile dosya paylaşabilirsiniz...

@cleverman, "...Sonra da o klasör içinden MS-Dos'a girin!"i biraz açıklar mısın?

Benim tüm resimlerimi tekrar incelemene gerek yok, MİT; çünkü benim bu dünyada gizli veya açık dosya göndereceğim tek bir insan bile yok! Zaten bunu sen kontrol ediyorsundur. Diğer taraftan da sistemlerim zaten senin kontrolünde...

Düzeltme: Bir klasör oluşturun! Bir resim(misal x.jpg) ve bir dosyayı(misal y.rar) bu klasöre koyun! Şimdi Notepad'i açın ve şu komutu yazın: copy /B x.jpg+y.rar xy.jpg. Şimdi bu txt doyasını aynı klasöre kaydedin! txt uzantısını bat haline getirin! Bat doyasına çift tıkladığınızda y.rar'ın gömülü olduğu bir xy.jpg resmi elde edeceksiniz. Resmi, gömülü dosyayı açacak programla açarsanız, dosyayı alırsınız. Şimdi dosyanızı istediğiniz yerden gizlice paylaşabilirsiniz. Bazen unutkanlığım tutuyor:)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost