WhatsApp'ta gizli Facebook işlevi keşfedildi!

Popüler sohbet uygulaması WhatsApp, sahibi Facebook'la yakın bir ilişkiyi test ediyor olabilir!

  • Zeynel A. Öztürk
WhatsApp'ta gizli Facebook işlevi keşfedildi!
Yeni gizlilik tartışmaları doğurabilir

Yeni keşfedilen bir sayfa, Facebook'un WhatsApp'la daha yakından bir ilişki kurma planları yaptığını gösteriyor. Sayfadan WhatsApp'a Facebook profilinizle oturum açmanıza izin veriliyor.

alpha.whatsapp.com web sitesini ziyaret ettiğinizde, karşınıza "Login via Facebook" şeklinde bir bağlantı geliyor. Bu bağlantıya tıklamanız halinde ise "WhatsApp SSO" adındaki Facebook uygulamasının profil bilgilerinize ulaşmak istediğini görüyorsunuz. Burada "SSO", tek oturum açma anlamına geliyor.

Ancak işlev, şimdilik sadece Facebook çalışanları tarafından deneniyor olsa gerek. Sayfanın adındaki "Alpha" sözcüğü de işlevin test aşamasında olduğunun bir işareti.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Faceebook er yada geç whatsapp'ı da bozacak,uygulamayı şişirecek sadeliğini kaybettirecektir..Keşke hiç satılmasaydı..kahrolsun tekelcilik..Telegram yaygınlaşsa da ona geçsek..

@08 Şub 2015 19:52 Facebook gerekli yenilikleri yapacaktır. Zaten satılmasa bile yenilikler hep gelecekti. internet veya mobil iletişim gibi yeniliğe açık olamayan şirketler tutunamaz.

@08 Şub 2015 19:52 içimdeki yorumu yazmışsın resmen...

Whatsapp'ı da yavaş yavaş bitirecekler. Yazık olacak.

Öyle bir şey olursa direk silerim bir daha da kullanmam

Sen gelme facebook Allah aşkına gelme bu gidişle whatsapp ın sonu hayırlı olmıyıcak reklam almaya başlar yakında iyice fb ile entegre olur leşi çıkar

Aynen yav telegramın mobil uygulaması da pc uygulaması da harika. Biraz popülerleşse çok güzel olacak..

whatsapp'a değil whatsapp'e

Nefret ediyorum whatsaptan (vatzap) Telegram en güzel, güvenli alterntifi. Şiddetle öneririm ve Rus yazılımı. Line ve WeChat de pcde kullanılabilen oldukca güvenlige önem veren yazılımlardan. Lütfen bunları yayalım, whatsap ve facebookun ne yaptıgı belirsiz. Bilgilerimiz tehlikede! Line, Skype ve Telegram en güzel alternatifleri. İyi aksamlar :)

Bu watsabi nasıl takip altına ala bilirz

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play