WhatsApp için radikal Facebook kararı!

Kullanıcı gizliliğini her zaman ön planda tuttuğunu söyleyen WhatsApp, aldığı yeni kararla birlikte büyük tartışmalara yol açabilir!

WhatsApp için radikal Facebook kararı!

WhatsApp, uzunca bir zamandır kendini, "kullanıcı mahremiyetinin ve gizliliğinin en büyük koruyucularından biri" olarak tanımlıyor. Ancak dün gelen haber, bu konunun uzun süre tartışılmasına yola açabilir.

WhatsApp, gizlilik sözleşmesinde yaptığı değişiklikle birlikte, kullanıcı bilgilerini Facebook ile paylaşmaya başlayacak. Hatırlanacağı gibi WhatsApp, bir süre önce Facebook tarafından satın alınmıştı.

Peki WhatsApp, Facebook'la neleri paylaşacak? Panik yapmanıza gerek yok; Facebook mesajları WhatsApp'ınızda belirmeyecek ya da tam tersi olmayacak. Ama kullanıcı hesabınıza girdiğiniz tüm kişisel bilgileriniz - telefon numaranız da dahil olmak üzere - Facebook'la paylaşılacak. Facebook, bu sayede kullanıcılarına daha ilgili reklamlar gösterebileceğini ve sosyal ağın "spam kaynağı" haline gelmesini engelleyeceğini söylüyor.

Her ne olursa olsun; kim ne derse desin; bu yeni paylaşım kararının önümüzdeki günlerde fazlasıyla tartışılacağı kesin...

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Dünya tartışır, bizim ülkede ise (koyun olmamızdan ötürü bende dahilim buna) gündem olmaz maalesef!

@26 Ağustos 2016 10:52 Koyunluk senin ülkene has değil arkadaşım. Her ülkede var koyun. Sayıları farklı olabilir ama.

@26 Ağustos 2016 10:52 tartışsan neyi değiştireblirsin o firmalar elinde tutuyor herşeyi seni beni dinlemez . herkez kullanmayı bırakır o zaman birşeyler değişir

Madem oyle watsapp i kaldiririm olur biter..zaten Bip kullaniyorum.yeterlidir bence

Facebook zaten instagram ve whatsapp ı satın almıştı. canı istediği an bilgileri paylaşır satar. kullanmayın en iyisi

en populer uygulamalar facebook un elinde zaten.. google da her şey kayıtlı history google diye bir şey var.. internette paylaştığınız hir bir şeyin gizliliği olmaz bunu böyle bilin. Muhabbetle.. kod adı faruk gürbüz dalsarar :)

Popülerleştirilmiş işletim sistemleri, sosyal ağar vb. nin hiç biri sizin gizliliğinizi düşünmez. Para karşılığında her şeyinizi satar. Basit ve açıkça bu !

Facebook hesabımda zaten telefon numaram var. Facebook profilimdeki kişisel bilgilerim de WhatsApp'dakinden çok daha detaylı. İletişim içeriğini paylaşmadığı sürece böyle bir hamle mantıksız. Ama görünen o ki ne kadar paylaşmıyoruz deseler de mesajları aramaları her şeyi paylaşacaklar.

Böyle olacakı facebook un satın almasıyla belli olmuştu. Instagram zaten facebook la bağlantılıydı sıra whats app ta.

Facebook, hiçbir zaman kullanıcıları düşünmedi. Her daim kullanıcıların tüm bilgilerini kendine almayı hak olarak gördü. Ama bu tür tekelci firmalara tepki gösterenleri görmek, ne kadar da güzel.

telefon numarasının pay6laşılmay6acağı Windows phone larda y6azıy6or

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play