WhatsApp, İki Adımlı Doğrulamayı Herkese Açtı!

WhatsApp, hesabınızın ele geçmesini zorlaştıracak yeni güvenlik işlevini herkesin kullanımına açtı!

WhatsApp, İki Adımlı Doğrulamayı Herkese Açtı!

WhatsApp, iki adımlı oturum açma işlevini sonunda tüm kullanıcılara sunmaya başladı. Güvenlik işlevi, birkaç ay önce WhatsApp'ın beta sürümünde kendini göstermişti.

Android, iOS ve Windows cihazları için sunulmaya başlanan iki adımlı doğrulama işlevi, hesabınıza ulaşmak için ikinci bir yöntemi kullanmanızı şart haline getiriyor. İşlevi görebilmek için WhatsApp'ı güncellemeniz gerekebileceğini söyleyelim.

İki adımlı doğrulamayı bilmeyenler için açıklamaya çalışırsak, bu tür bir işlevi kullandığınızda örneğin parolanız ilk adımı, doğrulama için telefonunuza gönderilen mesaj ikinci adımı teşkil ediyor. WhatsApp'ta ise ilk adım, telefonunuzdaki uygulamadan, ikinci adım ise işlevi etkinleştirdiğinizde oluşturduğunuz altı haneli koddan oluşuyor.

Yeni işlevi etkinleştirmek için WhatsApp > Ayarlar > Hesap > İki adımlı doğrulama > Etkinleştir yolunu takip etmeniz yeterli. Bunu yaptığınızda, size verilen kodu her yedi günde bir girmeniz gerekiyor. Yani WhatsApp'ı her açtığınızda kod girmeniz istenmiyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

WhatsApp öncelikle uygulama şifresi yeniliğini getirmesi lazım. Üçüncü parti kilit uygulamalarına ihtiyaç duyulmamalı! Bu çok önemli bir gereksinim!!!

Sen de yorum yaz


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir