WhatsApp'a mavi onay işareti!

Popüler mobil mesajlaşma uygulaması WhatsApp, size artık bunu da söyleyecek!

  • Zeynel A. Öztürk
WhatsApp'a mavi onay işareti!

WhatsApp'a yeni gelen bir güncelleme, gönderdiğiniz mesajların karşı tarafın görüp görmediğini anlamanıza olanak tanıyor.

Güncellemeden önce WhatsApp'ta gönderdiğiniz mesajların hedefine ulaştığını, mesajın yanında görüntülenen çift onay işareti sayesinde anlayabiliyordunuz. Şimdiyse alıcı mesajı okuduğunda, çift onay işareti mavi renge dönerek bu konuda sizi bilgilendiriyor. Değişiklikler sadece tek kişiyle yapılan sohbetleri değil, grup sohbetlerini ve yayın mesajlarını da içine alıyor.

Bu yeni işlevle birlikte daha önce duyduğumuz sesli arama işlevine dair dedikodular da tekrar gündeme taşındı. WhatsApp'ın Wi-Fi ve mobil veri üzerinden ücretsiz sesli görüşme işlevi sunmaya hazırlandığını, ancak işlevin bazı teknik sorunlar nedeniyle 2015'e kadar ertelendiğini duymuştuk. Şimdiyse Droidapp.net web sitesi, bu işlevle ilgili simgeleri eline geçirdiğini söyledi.

Sızıntı gerçekse, WhatsApp'ın sesli görüşme işlevinin ortaya çıkması yakın olabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Bende kendiliğinden çıktı ortaya bu işlev güncelleme yapmadan. Direk server üzerinden sundular demek ki. Fakat herkeste çalışmıyor, doğru çalışmıyor. Anlayamadım henüz işlevini.

Bence kesin seçeneğe tabi tutulması gereken bir işlem. Okuduğun görülsün mü görülmesi mi. Sosyal paylaşım platformlarından kaçarken sığınılan güzel bir limandı whatsapp bu güne kadar, şimdi " okudun neden cevap yazmıyorsun ?" sorusunu yaratma potansiyeline sahip bir platforma dönüşmesi hiç hoş değil bence. Facebook'un başının altından çıkıyor bunlar. Küçük bir taş atıyor ne kadar bulanacağına bakıyor. Bir sonraki daha büyük hamlesi için tepki potansiyelini ölçüyor.

wiber gerisi hikaye.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play