WhatsApp, Video Arama Açığını Kapattı!

WhatsApp, hacker'ların uygulamayı ele geçirmelerine izin veren açığı muhtemelen kimse duymadan kapattı!

  • Zeynel A. Öztürk
WhatsApp, Video Arama Açığını Kapattı!

WhatsApp, videolu çağrılara cevap verdiğinizde uygulamayı ve hesabınızı ele geçirmeye olanak tanıyan ciddi güvenlik açığını kapattı.

WhatsApp'ın Android ve iOS uygulamalarında bulunan açık, hatalı bir Real-time Transport Protocol paketi yoluyla uygulamanın yığın belleğinin bozulmasına ve saldırıya açılmasına izin veriyordu. Web üzerinden çalışan WhatsApp istemcisi WebRTC protokolünü kullandığı için bu açıktan etkilenmedi. Google güvenlik araştırmacısı Natalie Silvanovich, açığı Ağustos'ta keşfetti ancak onarım sunulduktan sonra herkese açıkladı.

WhatsApp'ın güvenlik açığını Android kullanıcıları için 28 Eylül'de, iOS için 3 Ekim'de kapattığı belirtiliyor. WhatsApp'tan bir yetkili Zdnet'e yaptığı açıklamada açığın kötüye kullanıldığına dair bir belirti olmadığını ve kullanıcı güvenliğine "derinden önem verdiklerini" söyledi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

en güzeli açığı bulup onardıktan sonra duyuru yapmak. açık bulununca duyuru yapılıyor sonra da herkesin cihazı saldırıya açık hale geliyor. ama yeni izlenen strateji ile önce bulunan açık kapatılıyor sonra duyurusu yapılıyor.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play